kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

masa24    2348

Dzikidaniel paragraf 17 po zmianach z maja 2018. Przeczytaj, zrozum i podziękuj bo to informacja która maja i używają tylko dobrzy doradcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Mam pytanie do osób składajacych Młodego rolnika albo tych którzy otrzymali premie

Czy jesli rodzice maja 8ha gospodarstwo prowadzimy chodowle trzody i jesli przepisza mi gospodarstwo i utrzymam ten stan trzody co na dzis dzien to na wzrost ekonomiczny moge wziąść ziemie w dzierżawę i ona załatwi mi ten wzrost o 10 % czy nie mozna dzierzawa wykazac wzrostu ekonomicznego ??  dzierzawa to około 4 ha i wiem ze musi byc na umowe tylko na 5 czy 10 lat ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

Mam do kupienia za 70 tyś maszyny A za 30 środki obrotowe. na maszyny przy rozliczeniu muszę mieć fakturę i dowód wykonania przelewu A jak to jest przy środkach obrotowych? Czy wystarczy faktura za nawóz i środki ochrony roślin czy też musi być jakiś dowód zapłaty oprócz faktury. większość płacone gotówką czasami za pobraniem jak chemia z Internetu. czy jeśli mam środki ochrony roślin za 10 tyś to mogę mieć kilka faktur np na 2, 3 i 5 tyś czy wszystko na jednej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Za obrotowe nie trzeba dołączać potwierdzeń przelewów.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18
freetaxi napisał:

Za obrotowe nie trzeba dołączać potwierdzeń przelewów.

A faktura musi być jedna czy kilka na mniejsze sumy? A jak są koszta transportu np przy zakupach internetowych to czy to w niczym nie przeszkadza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Jeśli kupuje teraz maszynę za swoje pieniądze to będą chcieć dowodu przelewu mimo ze nie dostałem jeszcze 1 raty? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Tak, i pamiętaj by koniecznie płacić z tego konta na który dostajesz przelewy z ARiMR.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
Dnia 25.05.2019 o 19:38, damianos95 napisał:

Mam pytanie do osób składajacych Młodego rolnika albo tych którzy otrzymali premie

Czy jesli rodzice maja 8ha gospodarstwo prowadzimy chodowle trzody i jesli przepisza mi gospodarstwo i utrzymam ten stan trzody co na dzis dzien to na wzrost ekonomiczny moge wziąść ziemie w dzierżawę i ona załatwi mi ten wzrost o 10 % czy nie mozna dzierzawa wykazac wzrostu ekonomicznego ??  dzierzawa to około 4 ha i wiem ze musi byc na umowe tylko na 5 czy 10 lat ??

Czy ktos moze pomoc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

10 lat i może być wzrost z dzierżawy. Jakie województwo?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

No i poszło wycofanie wniosku powinno być na luzie według zapewnień prowadzącej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarooo16    5

Witam 

Skladam wniosek w tym roku i chciałbym się dowiedzieć jaki jest okres w ktorym nie można pracować tzn być zatrudnionym? I od Kiedy ten okres się zaczyna czy od złożenia wniosku czy od rozpatrzenia a mzoe od wyplacenia pieniędzy? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
1 godzinę temu, adam131 napisał:

No i poszło wycofanie wniosku powinno być na luzie według zapewnień prowadzącej 

Złożenie rezygnacji ze starego wniosku musi być przed złożeniem nowego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

No to chyba oczywiste,nie można złożyć nowego wniosku jak poprzednia decyzja nie wygasła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momomo    0

Ktoś się orientuje może czy protokoły zdawczo-odbiorcze zakupionego sprzętu są potrzebne, żeby przedstawić ARiMR? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Wniosek wysyłasz do swojego oddziału agencji.

A jak-druk ten sam jak składałeś, masz tam kratki do zaznaczenia /złożenie wniosku/zmiana/korekta/wycofanie wniosku.

Resztę wypełniasz zgodnie z instrukcją wypełniania wniosku strona 6,punkt 7 i do tego uzasadnienie trzeba napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

Mi pani z agencji to kazała na stronie internetowej zaznaczyć że wycofuje wniosek 

I dlatego się tak zdziwiłem i szukałem gdzie to może być 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
5 godzin temu, momomo napisał:

Ktoś się orientuje może czy protokoły zdawczo-odbiorcze zakupionego sprzętu są potrzebne, żeby przedstawić ARiMR? 

Faktura i potwierdzenie przelewu interesuje ARiMR.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momomo    0
5 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

A co jeśli przelew i faktura jest z datą przed otrzymaniem 1 raty? 

Po decyzji możesz przystąpić do zakupów, więc może być data przed otrzymaniem 1 raty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wzrost musisz mieć w okresie docelowym. Maksymalnie w trzecim roku od wypłaty pierwszej raty premii.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makana    33

witam a czy jest taka możliwość bym za premie kupił ziemię od rodziców i ta dzialka by widniała teraz w wniosku jako dzierżawa czy jest taka możliwość czy nie może być ta działka którą dzierżawię obecnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

A czy rodzice jesli maja osobne gosodarstwa dwa numery ewidencyjne to czy jesli np mama przepisze mi gospodarstwo to w ramach premii młodego rolnika mozna kupic ziemie od rodzica w tym przypadku od taty ?? Czy trzeba od kogos obcego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj