kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

masa24    2344

po pierwsze nikt nie mowi o zadnych idiotach

pytam bo najprawdopodobniej jest 150 dni od zakonczenia wniosku na zlozenie uzupelnien i wniosku o ponowne przeliczenie punktow. ale skad mozesz to wiedziec  skoro dla ciebie jedyna wyrocznia jest doradca ktory nie ma pojecia i tylko kase z ciebie ciagnie

co do siewnika to podstawa jest posiadany areal i na podstawie tego i zasad doboru maszyn okreslamy jaki siewnik nam przysluguje, a nie posiadany sprzet.

pozdrawiam, nie idiota masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modr    2

Czy istnieje możliwość przejęcia gospodarstwa od ojca (obecnie jest w 3 roku RMG) i złożenie wniosku na MR 2019. Czy ojciec będzie zwolniony z prowadzenia gospodarstwa 5 lat. Czy trzeba mu zostawić tyle zwierzaków i ziemi aby osiągną min wzrost 20% w RMG a z "nadwyżki" ziemi i zwierząt można tworzyć nowe gospodarstwo pod syna w MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Nadwyżka dla ciebie, on warunków musi dotrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
10 godzin temu, masa24 napisał:

po pierwsze nikt nie mowi o zadnych idiotach

pytam bo najprawdopodobniej jest 150 dni od zakonczenia wniosku na zlozenie uzupelnien i wniosku o ponowne przeliczenie punktow. ale skad mozesz to wiedziec  skoro dla ciebie jedyna wyrocznia jest doradca ktory nie ma pojecia i tylko kase z ciebie ciagnie

co do siewnika to podstawa jest posiadany areal i na podstawie tego i zasad doboru maszyn okreslamy jaki siewnik nam przysluguje, a nie posiadany sprzet.

pozdrawiam, nie idiota masa24

Coś ci nie wyszło picie do mnie bo wniosek prowadzę sam. Tak samo jak nikt nie nazwał ciebie idiotą (czytanie ze zrozumieniem się kłania).

Druga rzecz to jak chcesz kogoś pouczać to pierw poczytaj: liczy się to co masz w dniu składania wniosku, widocznie czytanie ze zrozumieniem boli. A to że będzie można uzupełnić to choćby po pół roku nie zmieni faktu że masz mieć papier z datą do dnia złożenia wniosku. Dotarło czy jeszcze to trzeba tłumaczyć.

Zasada doboru maszyn niekoniecznie w MR obowiązuje (zależy bardziej od prowadzącego), a jeśli już to można to zawsze obejść, zaś nie licz na to że dostaniesz maszynę która ma zapotrzebowanie 100 KM mając ciągnik 80 KM.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

dzikidaniel, widzisz czytac ze zrozumieniem to ty nie do konca potrafisz.  Znalazlem chwile czasu, pogrzebałem w rozporzadzeniach i podam informacje ktora pomoze pewnie wielu osobom , chociaz za taka wiedze placicie grube pieniadze.  A przewaznie placicie komus kto takiej wiedzy nie posiada.  Wiec sluchac uwaznie:

Wg zmiany w rozporzadzeniu ktora byla w 2018 roku, w ciagu 150 dni od dnia zakonczenia naboru mozna dokonywac zmian we wniosku, ktore przeloza sie na zwiekszenie  lub zmniejszenie liczby punktow.  Np w przypadku mojej kolezanki, ma egzamin w lipcu, papier we wrzesniu, wiec teraz sklada wniosek za ktory dostanie 3 punkty, a we wrzesniu dokona zmiany i wpisze ze ma wyksztalcenie i zgarnie 5 punktow wiecej, razem 8. Czyli załapie sie na pomoc.  Prosta sztuczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes1987x    3

Witam, mam takie pytanko- czy spotkał się ktoś z takim rozwiązaniem że miesiąc temu wysłałem wniosek o wypłatę pierwszej raty z MR 2018 oczywiście nie wiadomo kiedy ona wpłynie lecz dealer chce mi już dać sprzęt i wystawić fakturę z terminem płatności 90dni (bo tyle ma teoretycznie agencja na wypłatę pierwszej raty) i wtedy ja tą fakturę wysyłam do agencji odrazu i niby oni szybciej takim osobą co mają już sprzęt kupiony wypłacają tą kasę ? taką informację dostałem od dealera a z kolei mu mówił to ktoś kto dostał taką informację z agencji i właśnie tak robił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian55    12

Ile punktów za kurs R.3 Rolnik. Doradca mówi że 4 ale nie wiem czy nie za dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domen_24    0

Witam, podpowiecie co zrobić, żeby zrezygnować z przyznanej premii w 2018 r., żeby móc składać w tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rambo2    133

Po co Ci te kombinacje człowieku. Złożysz drugi raz i ci odrzucą to wtedy się uspokoisz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48
1 godzinę temu, damian55 napisał:

Ile punktów za kurs R.3 Rolnik. Doradca mówi że 4 ale nie wiem czy nie za dużo?

2 pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

4 pkt kolego @masa24


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian55    12

Znaczy się jestem po liceum i mam zrobiony ten kurs, więc dostanę 4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

A czyza  ukonczona szkola plicealna dla doroslych w zawodzie technik rolnik oraz mgr z innego zakresu to sa jakies punkty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domen_24    0
5 godzin temu, Rambo2 napisał:

Po co Ci te kombinacje człowieku. Złożysz drugi raz i ci odrzucą to wtedy się uspokoisz;)

Dzięki za rzeczową odpowiedź, teraz już wszystko jasne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7
6 godzin temu, Domen_24 napisał:

Witam, podpowiecie co zrobić, żeby zrezygnować z przyznanej premii w 2018 r., żeby móc składać w tym?

Powinieneś złożyć wniosek o uchylenie decyzji przyznającej premię wraz z oświadczeniem o rezygnacji z przyznanej pomocy.

  • Thanks 1

Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
23 godziny temu, masa24 napisał:

dzikidaniel, widzisz czytac ze zrozumieniem to ty nie do konca potrafisz.  Znalazlem chwile czasu, pogrzebałem w rozporzadzeniach i podam informacje ktora pomoze pewnie wielu osobom , chociaz za taka wiedze placicie grube pieniadze.  A przewaznie placicie komus kto takiej wiedzy nie posiada.  Wiec sluchac uwaznie:

Wg zmiany w rozporzadzeniu ktora byla w 2018 roku, w ciagu 150 dni od dnia zakonczenia naboru mozna dokonywac zmian we wniosku, ktore przeloza sie na zwiekszenie  lub zmniejszenie liczby punktow.  Np w przypadku mojej kolezanki, ma egzamin w lipcu, papier we wrzesniu, wiec teraz sklada wniosek za ktory dostanie 3 punkty, a we wrzesniu dokona zmiany i wpisze ze ma wyksztalcenie i zgarnie 5 punktow wiecej, razem 8. Czyli załapie sie na pomoc.  Prosta sztuczka

Skoro wiesz lepiej to pisz do ARiMR z zapytaniem czy masz rację, a nie że wciskasz ludziom kit a później ktoś się dzięki tobie z ręką w nocniku obudzi. Zacytuj dokładny przypis i powiązanie z punktami za wykształcenie to pogadamy.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
19 godzin temu, Ramzes1987x napisał:

Witam, mam takie pytanko- czy spotkał się ktoś z takim rozwiązaniem że miesiąc temu wysłałem wniosek o wypłatę pierwszej raty z MR 2018 oczywiście nie wiadomo kiedy ona wpłynie lecz dealer chce mi już dać sprzęt i wystawić fakturę z terminem płatności 90dni (bo tyle ma teoretycznie agencja na wypłatę pierwszej raty) i wtedy ja tą fakturę wysyłam do agencji odrazu i niby oni szybciej takim osobą co mają już sprzęt kupiony wypłacają tą kasę ? taką informację dostałem od dealera a z kolei mu mówił to ktoś kto dostał taką informację z agencji i właśnie tak robił 

Jak maja nawal to nie wiadomo kiedy twoja koperte otworza moja otwarli po 5tyg tak ze dilera nie sluchaj bo poprostu sprzet ci chce upchnac a jak ci w 90 dni nie zapłacą? Sa przypadki ze 5mies czekaja na wyplate.zadzwon gdzie skladales wniosek czy wogole wzieli sie za twoja koperte.ja dzwonilem po 3tyg i babka wporst mi poeiedziala kolejka nie moga tak cie wziasc bo ty chcesz kazdy by juz chcial bo sezon rusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian55    12

A ma ktoś pomysł, a może ktoś tego doświadczył co zrobić, gdy chcę uprawiać roślinę której nie ma w kalkulatorze.so a mianowicie chodzi o maline pod osłonami. Czy pisać normalnie maline, czy inne uprawy pod osłonami czy jest jeszcze jakiś sposób żeby to porządnie załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@freetaxi może Ty mi pomożesz, bo dzwoniłem już chyba wszędzie, odry i agencja i sami nie wiedzą, jedni mówią tak drudzy inaczej. Chodzi o to, że w naborze w 2016 roku składałem wniosek na MR. Dostałem pozytywną decyzję lecz z premii nie korzystałem i wycofałem się z jej skorzystania, zrezygnowałem. Pytam teraz w agencji i odrach i nie dostaję odpowiedzi w ogóle bądź odpowiedzi typu "wydaje mi się". Chciałbym skorzystać z premii w zbliżającym się naborze i chcę wiedzieć czy mogę? Jedna Pani z agencji mówiła, że nie wiadomo jak z tym "hektarem" dzierżawy od taty, który musiałem mieć w dniu składania wniosku. Ten hektar dzierżawy później został z powrotem w rękach ojca lecz Pani twierdzi, że może to kolidować bo już minęło sporo czasu odkąd miałem przez chwilę ten hektar. Jakie jest twoje zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Jak to jest gdy młody rolnik chce przejąć cześć zwierząt i ziemi od ojca ? Trzeba robić obrót stada i musi mieć jakąś umowę użyczenia na stanowiska dla zwierząt (bydło)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj