kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

masa24    2338

Co można łatwo i szybko posiać żeby podbić so w roku bazowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Słonecznik na kwiaty - ponad 25 tyś/ha. Zależy ile Ci brakuje.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

Sporo bo na działce do przejęcia jest teraz tuz i brakuje mi 5000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ile masz wolnego pola ?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

3 ha

Slonecznik na kwiaty jest brany pod uwage?Bo w kalkulatorze s0 nie ma tego do wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie patrz na kalkulator, policz bo danych SO z załącznika do rozporządzenia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

musza byc zachowane jakies normy siewu ze wzagledu na to ze na kwiaty???

cos jeszcze latwego do siewu co moze byc? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

Tuz to wg tego załącznika trawy wieloletnie na gruntach ornych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. Łąki i pastwiska w dobrej kulturze rolnej. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek32    1

Coś wiadomo ile osób zrezygnowało z składania wniosku na płatność 1 raty z naboru 2018 i składa ponownie w 2019?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Wniosek o II rate można wysłać razem z poprawkami odnośnie upraw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati58    1

Czy mając ciągnik 60km przyznają mi pług obrotowy 3 skibowy i bronę talerzową 3m ? Oczywiście planuję później kupić większy ciągnik używany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@rex15 trzeba koniecznie 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo266    2
21 godzin temu, freetaxi napisał:

Nie patrz na kalkulator, policz bo danych SO z załącznika do rozporządzenia.

gdzie znajdę tą tabelkę z wartościami upraw, kiedyś gdzieś miałem a teraz nie mogę zlokalizować na stronie ARIMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pobierz wnioski -> premie dla młodych rolników.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo266    2
Napisano (edytowany)
29 minut temu, freetaxi napisał:

Pobierz wnioski -> premie dla młodych rolników.

3. Biznes plan "Młody rolnik": i załącznik nr 2,

i jeszcze jedno pytanie, składam wniosek teraz, uprawy z sezonu jesien 2018 do żniw 2019 się wliczają, czy jeśli dopiero po powiększeniu areału spełnię te 13 tys czyli uprawy z sezonu jesien 2019 do zniw 2020? 

 

kolejne pytanie czy ten słonecznik jeśli zasieję, to później muszę mieć jakies faktury ze sprzedaży? ze sprzxedazy zboza ok- nie ma problemu, a jeśli zasieje słonecznika np 20 arów, to będzie kwiatów tysiące xD  i co ja mam z nimi zrobić :D

Edytowano przez pablo266

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian55    12

A jak jest w owocami, warzywami, które sprzedaje się na giełdzie, za nie żadnych faktur nie ma? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@pablo266 wielkość ekonomiczna musi być w roku składania wniosku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo266    2
28 minut temu, freetaxi napisał:

@pablo266 wielkość ekonomiczna musi być w roku składania wniosku. 

no ok, ale jak to teraz zrobić: mam na wlasnosc ponad 8 ha, z tego SO nie będzie 13 tys. czy mogę wydzierżawić grunty które chcę kupić od rodziców za premię (np na 10 lat)?? a za rok powiedzmy po otrzymaniu premii je odkupić? no i jeszcze od znajomego muszę wydzierżawić, na 10 lat  i wtedy miałbym te 13 tys powiedzmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel12xd    10

@freetaxi, mógłbyś w wolnej chwili spojrzeć do skrzynki, wysłałem do Ciebie wiadomość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@pablo266 musisz wskazać te grunty w biznesplanie. Będzie się z nich liczyła wielkość ekonomiczna w roku bazowym.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo266    2
2 minuty temu, freetaxi napisał:

@pablo266 musisz wskazać te grunty w biznesplanie. Będzie się z nich liczyła wielkość ekonomiczna w roku bazowym.

będę w tej sprawie jutro dzwonił bo terminy gonią, jak cos to będę jeszcze siał słonecznik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgRo_LUB    1
1 godzinę temu, pablo266 napisał:

no ok, ale jak to teraz zrobić: mam na wlasnosc ponad 8 ha, z tego SO nie będzie 13 tys. czy mogę wydzierżawić grunty które chcę kupić od rodziców za premię (np na 10 lat)?? a za rok powiedzmy po otrzymaniu premii je odkupić? no i jeszcze od znajomego muszę wydzierżawić, na 10 lat  i wtedy miałbym te 13 tys powiedzmy.

a co masz już zasiane na tych 8 ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwecki97    0

Czy w tabeli 1 biznesplanu musi być któryś ze sposobów osiągnięcia wielkości ekonomicznej zaznaczony "tak"? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj