kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

damianzetor9540    2705
9 godzin temu, Qwerty8530 napisał:

Wiadomo, ze prościej, ale dlaczego budynek 18 m x 7 m ma stać bezużytecznie i niszczeć ? Wystarczy trochę pieniędzy i na prawdę można to dobrze spożytkować. Szczególnie, że tak czy siak czeka mnie wymiana dachu.

Zrobisz co uważasz ale wspomnisz moje słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

To napisz im teraz,że późno,wszystko podrożało i wycofujesz wniosek i składasz na nowych zasadach 😛

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichym    5

Witam,

Mam już decyzję na MR. oraz od 2 lat 8ha na własność. Na jesień tego roku będę przejmował resztę brakujących gruntów i wystąpię z wnioskiem o pierwszą ratę.

 

Trafiło mi się teraz jeszcze kilka ha do dzierżawy. Jest to dzierżawa ustna (teraz do jesieni ale może zostanie przedłużona na kolejny rok- sprawa niejasna).

Mam pytanie czy mogę podać te działki teraz do dopłat bezpośrednich? Czy nie będzie konfliktu z MR?

Na jednej działce zasiane jest pszenżyto ozime - nie będzie dziwnie jak podam uprawę jesienną a jak przychodziły poprawki z MR to nic nie wykazywałem tych działek. Zasiał to ktoś inny ale ja mam teraz dokończyć i zebrać i się z nim rozliczyć.

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

z tego co mi doradca mówił masz mieć te działki co w biznesplanie przez 5 lat a jeśli sie rozwijasz i powiększasz powierzchnię to jeszcze lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudy28    2
Dnia 2.05.2019 o 11:47, Rudy28 napisał:

Ile trwa teraz wypłata II raty, niby mają 3 miesiące na rozpatrzenie,  wniosek składałem w połowie grudnia 2018r i do tej pory cisza, mineły ponad 4 miesiące, żadnego listu o przedłużeniu terminu... nic. Nabór 2015/wypłata I raty w 2016r.

Nikt nie składał ostatnio wniosków o II ratę?  Nikt nic nie wie? ;<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jakie województwo?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudy28    2
41 minut temu, freetaxi napisał:

Jakie województwo?

Mazowieckie, dzwoniłem do Warszawy dziś, wkońcu udało mi się dodzwonić i powiedzieli ze wszystkie wnioski poszły do Siedlec z Młodego Rolnika, nie dostałem od nich o tym żadnego listu, mineło prawie 5 miesięcy od złożenia wniosku o II ratę i 0 odezwu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichym    5

Działki które podałem w biznesplanie będą zachowane, Rozchodzi się czy mogą dość w dopłatach bezpośrednich jeszcze inne działki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Mogą być.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian55    12

Poleci ktoś z województwa Łódzkiego jakiegoś fachowego doradce, bądź firmę która kompleksowo zajmie się sprawą. Pomoże we wniosku, biznesplanie, jakieś praktyczne wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
8 minut temu, damian55 napisał:

Poleci ktoś z województwa Łódzkiego jakiegoś fachowego doradce, bądź firmę która kompleksowo zajmie się sprawą. Pomoże we wniosku, biznesplanie, jakieś praktyczne wskazówki.

Skąd dokładniej jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28

Mogę zmienić opryskiwacz na inny jeśli pojemność i szer. belki jest taka sama + taka sama "ochrona środowiska"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Możesz.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28

 

3 minuty temu, freetaxi napisał:

Tak. Możesz.

Czyli nie martwić się i kupować, a potem to dopiero poprawić przy składaniu wniosku o II ratę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Napisałeś, że nie zmieniasz żadnych parametrów a w młodym rolniku nie ma postępowania ofertowego. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregov    0

Witam. Otrzymalem pozytywna decyzję.  Czy mogę dokonać  zmiany w biznesplanie dotyczącej zmiany umowy dzierżawy jednej działki z długoterminowej na krótko terminowa ? Powierzchnia działki 0.47 ha a gospodarka 34 ha wiec za dużo ona nie wnosi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli powierzchnia nie wpływa na ilość punktów to możesz taką zmianę zrobić. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregov    0

No raczej nie wpłynie bo za samą pow. 30 ha wykształcenie różnice  wieku już jest sporo PTK.  A to chodzi o 47 arów  to punktów z takiej pow i tak dużo niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To śmiało rób zmianę i składaj z wnioskiem o płatność. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregov    0
3 minuty temu, freetaxi napisał:

To śmiało rób zmianę i składaj z wnioskiem o płatność. 

Ok dzięki.  Dzierżawę resztę gosp od rodziców i siostrze nagle się budować domu zachcialo☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
20 minut temu, freetaxi napisał:

To śmiało rób zmianę i składaj z wnioskiem o płatność. 

Zmiane może wysłać razem z wnioskiem o płatność? U mnie po przyjściu decyzji prowadząca wysłała wniosek z prośbą o zmiane bo wywaliła szkolenia, plan nawozowy, i faktura proforma na maszyne bo zmieniła sie jej cena  (z 180 tyś na 170 tyś) i taki wniosek wysłałem. Do tej pory żadnego odzewu (minęło 1.5 msc), w Łódzi Pani prowadząca powiedziała żeby czekać za przysłaniem ponownej decyzji i wtedy można wysłać wniosek o 1 rate. Nie da sie tego przyspieszyć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja wszystko razem składam.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj