kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

@PiotrMajewski przeczytaj decyzję.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgRo_LUB    1
12 godzin temu, jarekvip99 napisał:

Ale uzasadniałeś to jakoś czy bez problemu przeszło? Ja bardziej myślę jak uzasadnić agregat 4.9 metra bo opryskiwacz jest łatwiej

Nie pisałem żadnego uzasadnienia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik24l    0

witam ja z naboru 2018 mam kasę na koncie od 2 kwietnia dziś przeszedłem na Vat to znaczy od 1maja dziś zalatwiłem regon i skarbówkę zamówiłem prasę Sipmę PS 1221 FARMA PLUS co nie sądzicię??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To po co zamawiasz jak Cię nie stać kupić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Jaki masz problem? Nie napisałem że mnie nie stać kupić, może biorę za gotówkę? Ktoś wyżej pytał czy już przelali kase to odpisałem, ze w moim wypadku jeszcze nie. 

A zamówiona po to (w grudniu) że od stycznia cena +12 tyś do góry. ;) No i akurat tą markę co biorę to trzeba zamawiać w okresie jesienno-zimowym, fabryka nie robi maszyn na zapas a tylko tyle na ile ma zamówień. Zamawiając ją teraz to do odbioru miałbym dopiero w lutym 2020. 

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
2 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

Jaki masz problem? Nie napisałem że mnie nie stać kupić, może biorę za gotówkę? Ktoś wyżej pytał czy już przelali kase to odpisałem, ze w moim wypadku jeszcze nie. 

A zamówiona po to (w grudniu) że od stycznia cena +12 tyś do góry. ;) No i akurat tą markę co biorę to trzeba zamawiać w okresie jesienno-zimowym, fabryka nie robi maszyn na zapas a tylko tyle na ile ma zamówień. Zamawiając ją teraz to do odbioru miałbym dopiero w lutym 2020. 

Ja tez tak zrobilem zamowilem traktor w listopadzie bo jak bym teraz zamowil to bym mial po sezonie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

Mam wysłac poprawki po biznesplanu i jako dodatki mam wyslac wraz z tym cytuje "oprocz stron z naniesionymi poprawkami pierwszej strony wniosku z danymi osobowymi (cześć II) i zaznaczonym celem zlozenia wniosku (czesc I) oraz ostatniej strony z czytelnym podpisem wnioskodawcy (czesc XVI)" wie ktos ktore te strony musze wyslac bo troszke tego nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Pewnie chodzi o wydruk z biznesplanu,skoro poprawki to na pierwszej stronie zaznaczyć,że to korekta,wydrukować i podpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati224    0

bobik24l napisał:

witam ja z naboru 2018 mam kasę na koncie od 2 kwietnia dziś przeszedłem na Vat to znaczy od 1maja dziś zalatwiłem regon i skarbówkę zamówiłem prasę Sipmę PS 1221 FARMA PLUS co nie sądzicię??

Witam można wiedzieć kiedy składałeś wniosek o płatność pierwszej raty? Decyzję dostałem 20 lutego, a wniosek o platność złożyłem 15kwietnia. Wszyscy mówią że raczej wcześniej niż za 3 miesiące nie wypłacą. Podlaskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
10 godzin temu, mati224 napisał:

 

Witam można wiedzieć kiedy składałeś wniosek o płatność pierwszej raty? Decyzję dostałem 20 lutego, a wniosek o platność złożyłem 15kwietnia. Wszyscy mówią że raczej wcześniej niż za 3 miesiące nie wypłacą. Podlaskie.

 

A wyslali twoj wniosek do Warszawy juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Zadzwon do oddzialu gdzie skladales o płatność czy wogole twoja koperte otwarli czy wszystko masz dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik24l    0

Ja decyzje miałem 17grudnia 2018r a wniosek o płatność pierwszej raty złożyłem 31.01.2019r a kasę mi przelali 02.04.2019 tak więc  w moim przypadku poszło szybko i sprawnie po niedzieli mam mieć prasę trzeba byc cierpliwym

 

ja jestem z Lubelskiego jakoś w naszym województwie to sprawnie idzie z tego co tu czytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
2 godziny temu, bobik24l napisał:

Ja decyzje miałem 17grudnia 2018r a wniosek o płatność pierwszej raty złożyłem 31.01.2019r a kasę mi przelali 02.04.2019 tak więc  w moim przypadku poszło szybko i sprawnie po niedzieli mam mieć prasę trzeba byc cierpliwym

 

ja jestem z Lubelskiego jakoś w naszym województwie to sprawnie idzie z tego co tu czytam

A ile czekales jak twoj wniosek poszedl do warszawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik24l    0

pod koniec lutego poszedł do warszawy i pani mówila ze do końca marca będą pieniądze na koncie a były 02.04 tak więc ja już jestem  zadowolony miałem aby problem z jedną działką maiłem ja w biznesplanie a to jest dzierżawa i myślałem ze będę ją przejmował ale jednak nie i trzeba było krótkie wyjaśnienie napisać??mam też napisany opryskiwacz 600l ale bede musiał prawdopodobnie zmienić na 400l to też trzeba bedzie coś napisać??na razie potrzebna jest mi prasa wszystko na spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Masz zrealizować biznesplan na który agencja się zgodziła.Jakakolwiek zmiana wymaga wysłania ponownie biznesplanu i tzw  pisma przewodniego gdzie piszesz co,jak i dlaczego,czekasz na odpowiedź i wtedy można działać dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jestem z naboru 2017 rok 2019 jest rokiem docelowym, zwrost miałem zrobić na cebuli i lucernie. I to mam w zasiewach tyle ile być powinno ale mam inną strukturę pszenicy i kukurydzy tzn pszenicy miało być 6 a jest 9 a kukurydzy mialo być 7 a jest 3. A tu muszę składać o dopłaty, co robić? Jak złożę o dopłaty w tym tyg a pod koniec maja bd robić zmianę do biznesplanu to agencja nie będzie robić problemy? Jak to jest? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichLin89    13

koledzy czy powiecie czy przysługuje premia na młodego rolnika osobie która dzierżawi jedynie gospodarstwo rolne ale nie posiada na własność żadnego hektara, ma skończone technikum rolnicze wiek 24 lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichLin89    13

chodzi o to że mowili że trzeba posiadać gospodarstwo nie dłużej niż 2 lata żeby się ubiegać A syn dzierżawi już 4 lata nic na własność nie ma tylko dzierzawa i teraz nie wiem czy się ubiegać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabawik    3

Nabór na Młodego Rolnika 2019 od 31 maja do 29 czerwca

Edytowano przez zabawik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj