kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

matek89121    2279

u mnie termin mija  w połowie kwietnia 

pod koniec marca miałem wezwanie aby dowieść umowę dzierżawy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Ja dosle papiery i ona wysyla do Warszawy no może w 3mies się zmieszczą tylko ze to już kwiecień Ale i tak dobry czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Jeszcze pytanie, decyzja jest i mam 9 miesięcy na przejęcie gospodarstwa. Ale przejęcie będzie od teścia i pytanie czy można przepis zrobić na żonę (czyli teść - ojciec przepisuje żonie - córce) a żona by mnie za pare dni dopisała. Próbuję jakos wybrnąć bo w świetle prawa skarbowego ja jestem obcą osobą i koszty przepisu i ustanowienia służebności będę bardzo duże. Jak by można przepisać na żonę a potem mnie dopisać do aktu notarialnego to bym zaoszczędzi kupę kasy. Ale jak to musi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudaziuta    96

Można robić podwójne darowizny- w jednym akcie najpierw ojciec daruje córce, ona ustanawia na niego służebność a potem daruje Tobie małżonkowi z tą służebnością. Wtedy nie występuje podatek od żadnej czynności. Tylko zdaje mi się, że musiała by Ci darować to do majątku osobistego, czyli, że nie mogłaby Cię 'dopisać', tylko całkiem oddać. Ale nie znam się na zasadach młodego rolnika więc tu już nie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
2 godziny temu, freetaxi napisał:

Na wypłatę pierwszej raty premii Agencja ma 3 miesiące od złożenia wniosku. Wypada uzbroić się w cierpliwość. 

Ja czekam już ponad pół roku na wypłatę i jakoś nie widać przelewu.. względne pojęcie te 3 miesiące.


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

rudaziuta, - to początek jak piszesz to podobnie ja myślę ale gdzie tu mógł bym dowiedzieć się na 100% jak to prawidłowo zrobić żeby agencja się nie doczepili. A może jeszcze ktoś się wypowie, może miał ktoś podobny przypadek w poprzednich naborach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
4 godziny temu, matek89121 napisał:

to Ty dopiero decyzje dostałeś ?

czy już wzywali Cie po złożeniu wniosku o 1 ratę 

Po złożeniu o wypłatę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31
rudaziuta napisał:

Można robić podwójne darowizny- w jednym akcie najpierw ojciec daruje córce, ona ustanawia na niego służebność a potem daruje Tobie małżonkowi z tą służebnością. Wtedy nie występuje podatek od żadnej czynności. Tylko zdaje mi się, że musiała by Ci darować to do majątku osobistego, czyli, że nie mogłaby Cię 'dopisać', tylko całkiem oddać. Ale nie znam się na zasadach młodego rolnika więc tu już nie pomogę.

Ktoś wie jak to wygląda od strony prawnej? Teoretycznie jak będę dopisany jestem właścicielem i mogę skorzystać z MR tak? Czy muszę być jedynym właścicielem? Ktoś to przerabiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

I czy jeśli darowizna była by na żonę, ona za 2 dni by mnie dopisała to na akcie jesteśmy współwłaścicielem (starając się o MR 2ha też mam wspólne z żoną) to jeśli bym tak zrobił jak wyżej, darowizna całego gospodarstwa na żonę, ona mnie dopisuje to czy te punkty za przejęcie całego gospodarstwa będą mi się należeć czy jednak nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek3125    41
11 godzin temu, Przemek2211 napisał:

 

 

A wielkopolska brak dezyzji 

No właśnie ... Też czekam i nie widać nie słychać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopiko    10

Witam kolegów.

Czy ktoś z Was mógłby mi udzielić porady w temacie dopłat dla młodych z PROW?Moja mama ma wykształcenie rolnicze, jest technikiem rolnikiem.Jest zatrudniona przez brata w gospodarstwie rolnym, do tego prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą, opłaca KRUS, więc najprawdopodobniej może zakupić ziemię jako rolnik.Mama ma plan zakupu ziemi rolnej ponad 1 ha do 2 ha, do którego doszłoby w tym roku latem i utworzenia własnego gospodarstwa rolnego.Wgrudnia 2019 r mama kończy 60 lat i przechodzi na emeryturę z KRUS-u.W związku z tym zrobiłaby darowiznę wcześniej utworzonego gospodarstwa rolnego na mnie a wtedy ja dokupiłbym resztę ziemi aby spełnić warunki wejscia do MR.Ja nie jestem jeszcze rolnikiem, nigdy nie opłacałem KRUS-u i nie posiadam własnej ziemi, mam 37 lat, mam wykształcenie średnie z maturą i zamierzam ukończyć kwalifikowany kurs zawodowy na rolnika, kończący się egzaminem państwowym.Czy w takim wypadku mógłbym się starać o dopłatę dla młodych z PROW w 2020 r.Czy taki plan ma ręce i nogi.Czy posiadacie namiary do doradcy PROW z województwa warmińsko-mazurskiego, którego możecie polecić?

Edytowano przez kopiko
Dodanie dodatkowej treści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Sprawa taka że wszystko się przeciąganie przez strajk dzwonię do Krakowa prowadzącej nie ma i nie wiadomo kiedy wróci bo musiała z dziećmizostać w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

@freetaxi czy można przeznaczyć dofinansowanie z młodego rolnika jako wkład własny na zakup ziemi a resztę wziąć na kredyt z dofinansowaniem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2279

duzo ludzi już dostalo kase z naboru 2018 przyznawac sie ?

Edytowano przez matek89121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    175
4 minuty temu, matek89121 napisał:

duzo ludzi już dostalo kase z naboru 2018 przyznawac sie ?

Ja czekam już miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2279

no ja w styczniu składałem papiery pod koniec marca Pani dzwoniła żeby dowieść umowę dzierżawy i mówiła ze wysyła do warszawy  droga elektroniczna i  stolica ma od 2 -4 tygodni  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    175
1 minutę temu, matek89121 napisał:

no ja w styczniu składałem papiery pod koniec marca Pani dzwoniła żeby dowieść umowę dzierżawy i mówiła ze wysyła do warszawy  droga elektroniczna i  stolica ma od 2 -4 tygodni  

wniosek o 1 ratę składałes w styczniu i nie masz jeszcze kasy ?? Czy to poprawki  robiłeś w styczniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek3125    41
Dnia 9.04.2019 o 10:59, kris148a napisał:

Ja dostałem z Wielkopolski tydzień temu

Ja dziś dostałem ale kolejne poprawki... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, po otrzymaniu tych ostatnich 20tyś musimy jeszcze jakieś dokumenty dostarczać do agencji?? w poprzednim naborze była ankieta, My też mamy taki obowiązek?? Nabór 2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj