kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

damian007    153

Panowie zaczerpnołem języka i agencja nie może podobno wysłać przedłużki o 2 miesiące, może 2 razy po miesiącu i sprawa ma być ogarnięta. Tyle z teori w praktyce totalny brak odzewu i zainteresowania. Wiszą z wypłatą młodego i modernizacja. Ciekawa sytuacja..🤔


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

Witam... moja zona dostała dofinansowanie na młodego rolnika... teraz trafiła się ziemia do kupienia trochę z tego co dzierżawie (było podane w młodym rolniku) a reszta nie była wcześniej w moich rekach... pytanie jest takie czy mogę ziemie kupic na siebie i na zonę czy musi być tylko na nią czy to będzie w jakimś stopniu przeszkadzać agencji ze nie tylko ona będzie właścicielem... bo podobno sama musi prowadzić gospodarstwo jak wzięła dofinansowanie dla młodych rolników... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
22 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

Rolnik ryczałtowy przy sprzedaży innemu rolnikowi cielakow kilkudniowych może posługiwać się taka faktura? W celu wpisania do rejestru przychodów i rozchodów 

Screenshot_20190325-202827.png

Tak mozesz się tym posługiwać, sam korzystam z takiego tylko troszkę inny wzór ale o to samo chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Biorąc młodego rolnika, posiadając już decyzję i wysłany wniosek o 1 ratę  (w nim faktura proforma na daną maszyne) jeśli możliwość przejścia na VAT i po dokonanym zakupie i dostaniu prawidłowej faktury odzyskać podatek? 

Czy takie rzeczy jak przejście na VAT i odzyskanie podatku to trzeba robić przed decyzją i wnioskiem o 1 ratę? 

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Możesz po decyzji i po wniosku

Z Małopolski składał ktoś wniosek o płatność? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Decyzję miałem w lutym i teraz od 1kwietnia już będę na vacie bo w marcu złożyłem wniosek i od kwietnia wszystkie faktury już mogę rozliczac

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregov    0

Wielkopolskie  dziś  decyzja 

Edytowano przez gregov

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48
5 minut temu, Milosz91 napisał:

Kredyt fabryczny można brać przy młodym rolniku?

można 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Mój wniosek o płatnosc narazie w Krakowie nie otwarty ale za tydz mają rozpatrzyć jak wszystko w porządku wysyłają elektronicznie do Warszawy i ok do 3tyg płacą ciekawe ile prawdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
51 minut temu, Milosz91 napisał:

Mój wniosek o płatnosc narazie w Krakowie nie otwarty ale za tydz mają rozpatrzyć jak wszystko w porządku wysyłają elektronicznie do Warszawy i ok do 3tyg płacą ciekawe ile prawdy

Daj znać jak się ogarną. Ciekaw jestem czy uda im się dotrzymać terminów.


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustawek    27
9 godzin temu, Milosz91 napisał:

Mój wniosek o płatnosc narazie w Krakowie nie otwarty ale za tydz mają rozpatrzyć jak wszystko w porządku wysyłają elektronicznie do Warszawy i ok do 3tyg płacą ciekawe ile prawdy

Wczoraj miałem telefon że mój też jest rozpatrywany ale brakuje jednego dokumentu. Dziś wiozę i w tym tyg wysyłają do Warszawy. Mówił że tam mają miesiąc na przelew, a koledze mówili w tym samym oddziale że 2 tygodnie. Taka rozbieżność 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

jeśli by sie wygonili w tych 4"tygodniach to finalnie od złożenia wniosku do wypłaty minęło by 90 dni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustawek    27
27 minut temu, Piotrek7891 napisał:

Ja już dostałem pierwszą ratę, nabór 2018, podlaskie.

Najs ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Czyli zapowiedzi ze 150tyś dla naboru 2018 już nie realne szkoda że KRIR narobila tylko szumu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustawek    27
32 minuty temu, Milosz91 napisał:

Czyli zapowiedzi ze 150tyś dla naboru 2018 już nie realne szkoda że KRIR narobila tylko szumu

Skąd info?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
3 godziny temu, Piotrek7891 napisał:

Ja już dostałem pierwszą ratę, nabór 2018, podlaskie.

Ile czekałeś dni od złożenia wniosku o 1 rate?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustawek    27
1 godzinę temu, Milosz91 napisał:

No bo skoro już płacą 100 ą cisza to znaczy że już nie będzie 150

Brawo tym, którzy wycofali wniosek z nadzieją na 150 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj