kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
momomo    0

Sprawdzą Ci rejestr działanagrotechnicznych. A co ty tam wpiszesz i ile z tego zastosujesz to juz tylko ty wiesz. Jak kontrola przyjedzie to też ci nie bedą pobierac probki gleby bo na cale biuro kontroli 4-5 osob jest w tym temacie przeszkolona i moze taka czynnosc wykonać. Raz w roku jest wytypowanych manualnie kilku beneficjentow do sprawdzenia, ale na 99,9% są to rolnicy korzystajacy z dofinansowania w ramach rolnictwa ekologicznego. Chociaz zdarzają się wyjątki gdy istnieje prawdobodopienstwo występowania wałka. 

I tu nie chodzi o to, że arimr nie ma hajsu. Chodzi o to, że nie ma nacisków na sprawdzanie a nikt z własnej woli tego nie będzie robił.

Edytowano przez momomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307
8 godzin temu, rolnik181 napisał:

Panowie mam pytanie . Od 3 tygodni mam złożony wniosek o wypłatę pierwszej raty premii , kasy narazie brak na kącie , ale chodzi o coś innego , czy mogę zmienić markę ciągnika i ładowacza czołowego na inną ,niż  dawałem ofertę handlową do wniosku ? Czy muszę im ten fakt zgłosić że chce zmienić na inną markę ciągnika ? 

I jeszcze jedno pytanie , czy mogę ten sprzet zakupić za własne fundusze ? A jak dostanę przelew to wtedy zostawić sobie te pieniądze wpłacone od nich ? Zależy mi na czasie żeby ciągnik jak najszybciej był 

 

8 godzin temu, rolnik181 napisał:

kącie

koncie

Po otrzymaniu decyzji można już zakupy robić za "swoje".Wszelkie zmiany trzeba zgłaszać,zmiana w biznesplanie i pismo co,jak i dlaczego i należy poczekać na decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13
12 godzin temu, freetaxi napisał:

@kros punkty będą naliczone względem ostatatniego właściciela. 

A jeśli właściciel przepisze mi całą ziemie teraz, a bede skladal wniosek w przyszlym naborze, to nie bedzie nic kolidowało? Beda liczone punkty za przekazanie godpodarstwa w calosci jesli by nadal wypisywal na doplaty na okolo 3ha ktore ma na umowe ustna? A ja na ta ziemie ktora posiadam? 


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek3125    41

Nic nie będzie kolidowało. Możesz mieć zapisane dzis a składać na następny nabór ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domelek12    2

Mógłby ktoś z was pokazać jak wygląda u was rejestr działań agrotechnicznych? Jak go trzeba prowadzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

Rejestr działań agrotechnicznych trzeba prowadzić ale tylko odnośnie nawożenia tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domelek12    2

matek89121 mógłbyś przesłać mi na prv swój wypełniony rejestr agrotechnicznych? Chciałbym zobaczyć jak to ma wyglądać.

Nie wiesz czy podczas kontroli MR bardzo w ten rejestr wnikają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

zaraz Ci podeśle

nie wiem czy podczas kontroli z młodego bardzo się czepiają

bo kontrole miałem kiedyś z rolnosrodowiskowego to  sprawdzali przede wszystkim rejestr -  dawki azotu i jakie opryski były stosowane i  dawki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Czy jeżeli 1 rate premii dostałem rok temu 15 marca to już nie muszę być ubezpieczony w krus? Możliwe że trafi mi się robota na 0,5 etatu ale nie chciał bym zwracać premii. Niby w rozporządzeniu jest że 12 miesięcy ale chciałbym się upewnić, ktoś był w podobnej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustawek    27

Niektórym w ogóle nie powinni dawać premii.. Składa jeden z drugim i nawet pieniądz dostaje a nie wie co jest pięć 😅 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ubezpieczenie w krus 12 miesięcy od wypłaty pierwszej raty. Potem co tam stryjenka uważa. Można iść do pracy na etat, można otworzyć DG.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek3125    41

W ODR mi powiedzieli ze przez 5 lat od otrzymania premii muszę być ubezpieczony w krusie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek3125    41

Dużo podanych przez ODR informacji nie zgadza się z info od mojego doradcy ;) 

Edytowano przez Arek3125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Jak bym się Odru posłuchał rok temu to bym teraz nie miał decyzji pozytywnej wogole  bym nie miał decyzji bo bym papierów nie zlozyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

powiem wam szczerze te cale odry to powinni pozamykać 

kogo byś o cos nie pytał udziela Ci innej odpowiedzi jedna bardziej sprzeczna z druga

skoro to urzędu państwowe to nie powinne brać kasy za wnioski a jak już biorą to niech robią to porządnie 

w tym temacie  już kilka osób skarżyło się ze zle naliczyli pkt i nie dostali premi

 

Edytowano przez matek89121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Bo na krusie jestem powyżej 24mies jako rolnik Ale z ustawy jako spadkobierca i w tamtym roku wszedł przepis ze spadkobierca może się starać a w Odrze od razu mnie skreslila ze się nie da bo ze tylko 24mies i koniec kropka.

Ale powiedziałem że zaryzykuję bo czytałem rozporządzenie i Dopiero po moich namowach i się doczytala że faktycznie moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj