kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

tak naprawdę to jest wymagane z tego względu, że ludzie u góry mają nas za debili i chcą żebyśmy prowadzili taką ewidencje i byli świadomi ile zarabiamy


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
1 godzinę temu, DamianRolnikSkup napisał:

tak naprawdę to jest wymagane z tego względu, że ludzie u góry mają nas za debili i chcą żebyśmy prowadzili taką ewidencje i byli świadomi ile zarabiamy

Dokładnie ile zarabiamy a ile zabiera Państwo nam chorymi cenami niektórych produktów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolek123    6

No dobra piszecie, żeby wpisywać do ewidencji dopłaty, krus, podatek, 
Ale co wpisać jako numer dowodu? Numer przelewu/potwierdzenia wpłaty? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Ja nie wpisuje takich rzeczy jak krus i dopłaty, myśle, ze nie jest to konieczne. Najgorsze, ze nie ma nigdzie jasnej informacji co trzeba dokladnie wpisywac, kazdy mowi co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

orientujecie się może czy mogę się ubiegać o dopłatę dla młodego rolnika (chodzi o tą obszarówkę) jak po raz 1. składałem wniosek o dopłaty w 2014r? jest niby czas 5lat od rozpoczęcia działalności rolniczej i przez okres 5 lat można się ubiegać od momentu pierwszego zgłoszenia o tą płatność, niby od 14r do 19 jest pieć lat czyli mogę od 19r do 23 pobierać?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolek123    6
6 godzin temu, rex15 napisał:

Ja nie wpisuje takich rzeczy jak krus i dopłaty, myśle, ze nie jest to konieczne. Najgorsze, ze nie ma nigdzie jasnej informacji co trzeba dokladnie wpisywac, kazdy mowi co innego.

No właśnie to najgorsze, a szczególnie że miałem tak że w ODR pytałem kilku osób to każda inaczej i ostatecznie człowiek sam nie wie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekbz2    9

Panowie nie majac jeszcze decyzji mogłbym przepisac na siebie reszte pola i ubezpieczyć sie w krus? Czy to juz musi byc data po dniu doreczenia decyzji? Bo decyzje mam pozytywna bo mi pani w agencji mowiła tylko czeka na wysłanie.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48
18 minut temu, misiekbz2 napisał:

Panowie nie majac jeszcze decyzji mogłbym przepisac na siebie reszte pola i ubezpieczyć sie w krus? Czy to juz musi byc data po dniu doreczenia decyzji? Bo decyzje mam pozytywna bo mi pani w agencji mowiła tylko czeka na wysłanie.. 

Można

No i dostałem odpowiedź że odraczaja wydanie decyzji do końca kwietnia Wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
38 minut temu, misiekbz2 napisał:

Panowie nie majac jeszcze decyzji mogłbym przepisac na siebie reszte pola i ubezpieczyć sie w krus? Czy to juz musi byc data po dniu doreczenia decyzji? Bo decyzje mam pozytywna bo mi pani w agencji mowiła tylko czeka na wysłanie.. 

Gdzie i na jako numer dzwoniłeś i Ci powiedzieli że decyzja jest pozytywna... też sobie zadzwonię może moja też już znaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

To nie masz numeru do osoby co prowadzi Twój wniosek?Żadnych poprawek nie miałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

Miałem...Ale nie pomyślałem żeby tam zadzwonić... zaćmienie... dzięki za podpowiedz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
9 minut temu, Elvis1090 napisał:

Miałem...Ale nie pomyślałem żeby tam zadzwonić... zaćmienie... dzięki za podpowiedz:-)

Jakie województwo przecież na Internecie jest lista 4wojewodztw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
54 minuty temu, misiekbz2 napisał:

Panowie nie majac jeszcze decyzji mogłbym przepisac na siebie reszte pola i ubezpieczyć sie w krus? Czy to juz musi byc data po dniu doreczenia decyzji? Bo decyzje mam pozytywna bo mi pani w agencji mowiła tylko czeka na wysłanie.. 

ja na Twoim miejscu bym cierpliwie czekal na decyzje papierowa przez telefon to można wszystko powiedziec dostaniesz decyzje pozytywna i bedziesz dzialal a gdy cos im odbije żebyś sobie nie zamknal możliwości skladania w nowym naborze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekbz2    9
42 minuty temu, Elvis1090 napisał:

Gdzie i na jako numer dzwoniłeś i Ci powiedzieli że decyzja jest pozytywna... też sobie zadzwonię może moja też już znaja

byłem u pani w agencji która prowadzi mój wniosek i wszystkiego sie dowiedziałem, po prostu sie nie wyrabiaja bo siedza jeszcze nad modernizacja i dlatego w swietokrzyskim przesuniete jest wydanie decyzji do 24maja.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momomo    0

Panowie pytanie, dostałem decyzje z MR  ale sytuacja troche się rozwinęła bo w biznesplanie mam oborę na ok 10 sztuk bydła i tyle też w biznesplanie mam krów wpisanych. ale teraz będę miał 20 sztuk bydła i wychodzi na to, że obora jest za mała. Czy jak spiszę umowę na użyczenie połowy obory ojca co nie jest uwzględione w biznesplanie to będzie jakimś błędem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek3125    41

30.04 kwietnia dopiero zaczną rozpatrywać moj wniosek :) dziś pismo przyszło ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48
2 godziny temu, Arek3125 napisał:

30.04 kwietnia dopiero zaczną rozpatrywać moj wniosek :) dziś pismo przyszło ;) 

U mnie też ta data ale pisze że do 30.04 rozpatrzą a nie od 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek3125    41

Niedopatrzenie moje ;) do 30.04 ;) jak minister kasę rozdał na premie dla urzędników to nie ma dla nas ;) 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol73    0

Przyszła decyzja jakie dokumenty trzeba wysłać o przyznanie pierwszej raty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
10 minut temu, karol73 napisał:

Przyszła decyzja jakie dokumenty trzeba wysłać o przyznanie pierwszej raty

Jakie województwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustawek    27
16 godzin temu, karol73 napisał:

Przyszła decyzja jakie dokumenty trzeba wysłać o przyznanie pierwszej raty

Kopie aktu notarialnego i rozpoczęcie biznesplanu, czyli np jak składałeś na maszyny to fakturę najlepiej którejś z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj