kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Yankee    0

Cześć,

planuje MR w 19', mam 2ha, chcę złożyć wniosek o MR (w tym roku planowany na maj) i powiedzmy w lipcu (przed decyzją) kupić gospodarstwo 15ha. Czy mogę przeznaczyć premię MR właśnie na to gospodarstwo ?

Będę wdzięczny za odpowiedź

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszmtz    55

Witam jak wygląda sprawa z zakupem ziemi którą ojciec dzierżawi krótko terminowo i są brane na nie dopłaty? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, adek32 napisał:

Z mazowieckiego już ktoś dostał decyzję z naboru 2018 ?

Ja jeszcze nie, dwie poprawki miałem


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suzaku95    2
Dnia 21.01.2019 o 07:58, matek89121 napisał:

czyli wyrobili sie przed upływem 90dni ?

Teraz na dniach dopiero wysyłam wniosek o pierwszą ratę, także jeszcze nie wiem jak to będzie :)

chociaż z tego jak szybko im to idzie i zapewnień, że agencja będzie starała się to jak najszybciej załatwiać wnioskuję że powinni się wyrobić

jak coś dam znać ile u mnie to im zajęło ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolek123    6
Dnia 21.01.2019 o 13:27, Bolek96 napisał:

mi w oddziale regionalnym powiedzieli właśnie że w księgę nie wpisuje się dopłat, premi MR oraz jak ubezpieczasz uprawy czy budynki to tego rowniez nie

No i każda szkoła inaczej, chyba podjadę do ODR-u albo do jakiejś dobrej księgowej

 

Dnia 21.01.2019 o 13:58, piotr2691 napisał:

Chłopaki, ja jestem teraz na eetapie poprawek, śląskie, i mam pytanie, bo chcialem zakupic deszczownie i opryskiwacz, ale otworzył mi sie zbyt na szyty worek z ziemniakiem i chciałbym zmienic to na raszlownice, wagoworkownice i kalibrownice, jak myślicie, czy idzie jakoś przepchac takie zmiany??

Jeśli jesteś na etapie poprawek to ostatnia chwila żeby w miarę "łatwo" to zrobić, bo jeśli deszczownia jest punktowana i byś z niej chciał zrezygnować później to różnie może byc.

 

Ja właśnie dzisiaj robię poprawki i zmieniłem chyba połowę biznesplanu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

witam 
U mnie w gospodarstwie mamy bydło i swinie, składając wniosek złożyłem na bydło. I teraz jest taka sprawa że chce wziąć na siebie świnie (tucz nakładczy) i zostając przy bydle. Czy jak wezmę na siebie świnie to mogą być jakieś problemy z wnioskiem na młodego rolnika?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

@Kolek123 deszczownia nie jest punktowana tylko opryskiwacz. Ale całkowicie teraz zmieniła mi sie sytuacja właśnie i lepiej mi zmienic maszyny na takie, co mi ludzi zastąpią a drszczownie to se używke kupie czy ten opryskiwacz tak samo...

Podjade dzisiaj do agencji normalnie i pogadam z pracownikami, tylko, ze nie mam oferty żadnej i może być z tym problem...


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

@Kolek123 oferty już mam tak czy siak, rozmawiałem z Panią z ODRu, chciałbym po prostu teraz sie dowiedzieć, jak będzie wyglądać sprawa uzasadnienia zmiany maszyn.

Bo tak, w załączniku do PROW o doborze maszyn nie ma ogólnie umieszczonych maszyn do pakowania i sortowania ziemniaków, robić będę okolo 7-8 ha tego warzywa, ale mam dojście do zbytu w zaszytym worku i tego nie przeskoczę, ale jak z kalibrownikiem, wydaje mi się ze trzeba będzie pisać o dokładności wykonywanego sortowania i braku uszkodzeń mechanicznych.

 

Doradzcie jeszcze cos ewentualnie😉


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbatoos    2

Panowie, a jeśli jestem ubezpieczony w ZUSie bo pracuję zawodowo, to z chwilą gdybym wziął urlop bezpłatny na okres 12 miesięcy, to wtedy mógłbym ubezpieczyć się na ten okres w KRUSIE i starac sie o dotacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W tej chwili możesz pracować zawodowo. Ubezpieczenie w KRUS jest wymagane 12 miesięcy od wypłaty pierwszej raty premii.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    226

freetaxi - nabór 2017 - 12 miesięcy od wypłaty pierwszej raty mogę już rezygnować z KRUS czy 12 miesięcy po drugiej racie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

12 miesięcy od wypłaty I raty.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Nie.Przecież oficjalnie już zapowiedziano zwiększenie pomocy do 150 tys. więc trzeba czekać na nowe rozporządzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichym    5

Robił ktoś tak, że zwalniał się z pracy, przechodził na KRUS i wykonywał pracę na umowę zlecenie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbatoos    2

Ja próbowałem przerobić na zlecenie ale u mnie w zakładzie niestety to nie przejdzie, budżetówka...

Wracając do urlopu bezpłatnego....12 miesięcy od wypłaty pierwszej raty.

Przełóżmy to na przykład: pracuję zawodowo i składam wniosek o przyznanie dotacji na MR. Dostaję decyzję o przyznaniu dotacji i wypłata pierwszej raty następuje np. z dniem 1 maja. Czyli 12 miesięcy muszę liczyć od tego 1 maja, tzn. na dzień 1 maja muszę być już w KRUS?

Edytowano przez Barbatoos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudy28    2
43 minuty temu, Barbatoos napisał:

Ja próbowałem przerobić na zlecenie ale u mnie w zakładzie niestety to nie przejdzie, budżetówka...

Wracając do urlopu bezpłatnego....12 miesięcy od wypłaty pierwszej raty.

Przełóżmy to na przykład: pracuję zawodowo i składam wniosek o przyznanie dotacji na MR. Dostaję decyzję o przyznaniu dotacji i wypłata pierwszej raty następuje np. z dniem 1 maja. Czyli 12 miesięcy muszę liczyć od tego 1 maja, tzn. na dzień 1 maja muszę być już w KRUS?

Teoretycznie tak, ale np w moim przypadku (nabór 2015) musiałem być ubezpieczony w KRUS już przy składaniu wniosku o płatność I raty,  i być ubezpieczony przez 12 miesięcy od wypłaty I raty, czyli wyszło tak naprawdę około 15 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbatoos    2

Właśnie to jest istotne bo wiadomo, że z dnia na dzień nie załatwię urlopu bezpłatnego, żeby ubezpieczyć się w KRUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ale mniej więcej wiesz kiedy dostaniesz premię. Można się przygotować.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj