kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

zabawik    3
2 godziny temu, Milosz91 napisał:

Na krusie jako rolnik czy domownik? 

2 lata jako domownik a rok jako rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

Witam.

Proszę pomóżcie.
Według sugestii prowadzącego muszę zmienić dawkę nawozu ponieważ mam ujemny bilans w Tabeli 25 (-33kg/ha)
Moje gospodarstwo to 30 ha ornego i 15 ha łąki (łąki z programem bez nawożenia) i tym samym nie mogę podzielić całości nawozu (3500kg) pomiędzy łąki i orne i całość nawozu jest przy gruncie ornym a zero przy łąkach w tabeli 24 a to daje z kolei 200 kg /ha azotu.
Jeśli zatem zwiększam w pozycji nawożenie do poziomu takiego żeby w tabeli 25 bilans był na plus, powiedzmy +20 to wówczas w tabeli 24 nawożenie mam  ponad 300kg/ha ornego zatem przekraczam normę 170 kg /ha.

Zaś plonu z tabeli 5 już nie mogę obniżyć bo mam też wniosek na MGR i wartości z MR i MGR powinny być podobne jeśli nie identyczne.???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbych6622    0

Dostałem poprawke , że maszny które planuje kupić są  za duże w stosunku do posiadanego areału, pola znajduja sie najdalej około 3 km od gospodarstwa. Jak mślicie, czy próbować uzasadniać wbór większych maszn, jeżeli tak to czy macie jakieś argumenty? Czy wpisac w projekt mniejsze? Ewentualnie jezeli wniosek by przeszedł na mniejszych maszynach, czy później można dokonać zmiany we wniosku i wpisac wiekszą?

Z góry dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
6 godzin temu, Zbych6622 napisał:

Dostałem poprawke , że maszny które planuje kupić są  za duże w stosunku do posiadanego areału, pola znajduja sie najdalej około 3 km od gospodarstwa. Jak mślicie, czy próbować uzasadniać wbór większych maszn, jeżeli tak to czy macie jakieś argumenty? Czy wpisac w projekt mniejsze? Ewentualnie jezeli wniosek by przeszedł na mniejszych maszynach, czy później można dokonać zmiany we wniosku i wpisac wiekszą?

Z góry dzięki za odpowiedź:)

podaj jaki masz areał i jakie maszyny chciales :D
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Witam, chciałbym w najbliższym naborze złożyć wniosek na młodego rolnika i mam kilka pytań. Ojciec jako właściciel gospodarstwa musi mi przepisać również jakieś budynki i maszyny czy wystarczy ten jeden hektar + reszta w dzierżawie (jaka to musi być dzierżawa na ile lat). Jestem ze śląska u nas średnia wojewódzka to 7,7ha. Wiem że za przepisanie całości gospodarstwa są dodatkowe pkt ale z racji że ojciec nie ma jeszcze wieku emerytalnego nie może mi go przepisać. Mam 25 lat i skończyłem studia i jestem ubezpieczony na krusie od 4 lat jako domownik. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W Śląskim musisz utworzyć gospodarstwo minimum powierzchni średniej wojewódzkiej. Z tej powierzchni 70 % musi stanowić Twoją własność. Resztę może stanowić dzierżawa długoterminowa. Nie ma konieczności przepisywania budynków czy maszyn. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Przez ile lat musze prowadzic papierologie związaną z tą dotacja ? Na ile minimum lat musi być dzierżawa ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
6 minut temu, sosyn94 napisał:

Przez ile lat musze prowadzic papierologie związaną z tą dotacja ? Na ile minimum lat musi być dzierżawa ? 

5lat a dzierżawy 10najlepij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbych6622    0

Bolek96 napisał:

6 godzin temu, Zbych6622 napisał:

Dostałem poprawke , że maszny które planuje kupić są  za duże w stosunku do posiadanego areału, pola znajduja sie najdalej około 3 km od gospodarstwa. Jak mślicie, czy próbować uzasadniać wbór większych maszn, jeżeli tak to czy macie jakieś argumenty? Czy wpisac w projekt mniejsze? Ewentualnie jezeli wniosek by przeszedł na mniejszych maszynach, czy później można dokonać zmiany we wniosku i wpisac wiekszą?

Z góry dzięki za odpowiedź:)

podaj jaki masz areał i jakie maszyny chciales :D
 

 

Powierzchnia to 19 hektarów a maszyny to rozsiewac 900 litrów, przyczepa 8t i gruber 2.6m. Do grubera się nie czepiali, rozsiewacz mogę wziąć mniejszy, zawsze można zamontować nadstawke. Więc pozostaje jedynje kwestia przyczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Bezsens, taka przyczepa to wychodzi z tego areału bez problemu. 

Pozostaje uzasadnić że będzie używana do wszystkiego, obornik, zboże, jako "laweta" do bel.  Nie wiem jakiej to marki przyczepa ale można mówic że 8 ton ma lepsze wymiary skrzyni przez co zmieścisz np 11 bel a nie 8 itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
4 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

Bezsens, taka przyczepa to wychodzi z tego areału bez problemu. 

Pozostaje uzasadnić że będzie używana do wszystkiego, obornik, zboże, jako "laweta" do bel.  Nie wiem jakiej to marki przyczepa ale można mówic że 8 ton ma lepsze wymiary skrzyni przez co zmieścisz np 11 bel a nie 8 itp

Może mu wychodzić Ale oni sami decydują czy mu pozwolą mi wychodzi z obliczeń że mogę traktor wziąść 120km a biorę 86km to Pani mi kazała wysłać jego wyposażenie czy mogą dag mi takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Jaka jest średnia wielkość gospodarstwa dla woj. mazowieckiego? Mając 6 ha truskawek i malin mogę starać się o jakąś dotację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Szybciej byś znalazł odpowiedź jakbyś sam w necie poszukał średniej dla mazowieckiego 

Kalkulator esu także nie problem znaleźć. Odpowiedź na 2 pytania miałbyś w góra 3 minuty 

Jak Wy chcecie brać kasę jak podstawowych rzeczy się nie chce/nie wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

11 558,04 euro  a średnia dla mazowieckiego 8.68ha czyli na własność na siebie muszę mieć 7 ha ? Jeżeli nie spełniam średniej powierzchni to muszę ją spełnić przed złożeniem wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215
Dnia 13.01.2019 o 20:13, Milosz91 napisał:

Czemu niby?

Czytałeś nowe rozporządzenie?

Screenshot_20190113-200801.png

Screenshot_20190113-200915.png

Screenshot_20190113-201118.png

Nie brałemdopłat nie miałem nr stada nawet nie byłem osobą kierująca ani nawet właścicielem tego pola

Mam podobną sytuację jak Ty mozna powiedziec. Po przepisaniu ziemi za dzieciaka w wieku 18 lat opłaciłem jedna składkę krus oraz został mi nadany nr ewidencyjny gospodarstwa. Kolejno ojsciec wydzierżawił ode mnie ziemie. Według tego co wstawiłeś również nie prowadziłem działalności rolniczej a więc teoretycznie mógłbym spróbować się ubiegać o dotację ale nie wiem czy udałoby się dostać premię. Daj znac jak dowiesz się wiecej na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolek123    6

Panowie knoro93 i Milosz91   
Myślę że w waszym przypadku punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a to że my na forum będziemy próbować wskazać wam jednoznaczną odpowiedź to raczej nic nie da, bo nie jesteśmy znawcami aż do tego stopnia, żeby wiedzieć jak na waszą sytuację spojrzy ARiMR.

Myślę że warto było by z takim przypadkiem udać się do doradcy/dobrego ODR-u albo innej kompetentnej osoby/instytucji
Jedno czego jestem pewien to, że warto spróbować złożyć wniosek, nia macie nic do stracenia a tylko do zyskania, jak się uda to fajnie, a jak nie to trudno, zawsze zostaje jeszcze modernizacja małych gospodarstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
20 godzin temu, Zbych6622 napisał:

 

Powierzchnia to 19 hektarów a maszyny to rozsiewac 900 litrów, przyczepa 8t i gruber 2.6m. Do grubera się nie czepiali, rozsiewacz mogę wziąć mniejszy, zawsze można zamontować nadstawke. Więc pozostaje jedynje kwestia przyczepy.

to ciekawe z tą przyczepą bo mi na 16ha dali 8T i zmieniam na 10T i już przez telefon mi powiedzieli że nie będzie z tym problemu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Bolek96 napisał:

to ciekawe z tą przyczepą bo mi na 16ha dali 8T i zmieniam na 10T i już przez telefon mi powiedzieli że nie będzie z tym problemu :D

16 ha ornego ? bratu na 9 ornego  10 t dali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wszystko zależy od tego jak opisze się w wyjaśnieniu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to ja wam teraz rozwalę system na 10 ha ornego dali 1200 rozsiewacz zrobiłem z niego 1600l mulczer 2,8 m i talerzówka 3 m 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Czyli można 😀


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

No właśnie kwestia dobrze uzasadnić,ja na 25ha jak na odpierdziel napisałem o przyczepę 8t to dostałem wytyczne zmiany na 6t.Ściema,że brak przyczep i inne bzdety i zaakceptowana 10t ,ale i tak zmieniłem na 8t - w sumie ciekawa zabawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj