kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
radek5314    72

mi doradca sporzadzil podanie do dyrektora oddzialu zmiane w biznesplanie ,nageal na plytke  cos tam tak jak przy skladaniu wniosku  MR oferte maszyny trzeba bylo wziasc z firmy co handluje ta marka zlozyc i czekac nic 2 raz nie bedziesz skladal jak nie przyszla odpowiedz

Edytowano przez radek5314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
6 godzin temu, radek5314 napisał:

u mnie miesiac minal 22 grudnia od zlozenia wniosku o zmiane w maszynach i nie mam decyzji a po nowym roku maszyny pojda w gore

u mnie 20 grudnia minęły 2 mies od poprawek a 21 się odezwali że właśnie wzięła mój wniosek w ręce i aby wszystko przyśpieszyc podała mi przez telefon co mam dosłać jeszcze wiec pewnie z 2,5mies wyjdzie wszystko więc poczekasz jeszcze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal7777    3

Witam. Ponowie pytanie jak to jest jako młody rolnik mogę być na umowie zlecenie? Przeanalizowałem temat i nie ma konkretnej odpowiedzi. Wie ktoś coś konkretnego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
12 godzin temu, radek5314 napisał:

ja juz pieniadze dostalem kupilem 2 maszyny a 3 chce zmienic na co innego

ja mam tak samo 2 juz zakupone i 3 chce zmienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek5314    72
31 minut temu, Bolek96 napisał:

ja mam tak samo 2 juz zakupone i 3 chce zmienic

Skladales juz wniosek o zmiane maszyn punktacji ci nie spadnie ponizej 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

 a co oznacza potwierdzenie  rozpoczęcia realizacji biznesplanu  przy składaniu wniosku o wypłatę 1 raty ?

jest jakiś specjalny druk czy przedwstępna umowa zakupu gruntu wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli masz zakup gruntów to umowa wystarczy. Możesz zajrzeć jeszcze do biznesplanu i jeśli masz rozpisane obrotowe środki, np. zakup paliwa to FV też wystarczy. Generalnie dokument musi być powiązany z biznesplanem.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
2 godziny temu, radek5314 napisał:

Skladales juz wniosek o zmiane maszyn punktacji ci nie spadnie ponizej 12

nic nie spadnie mi po zmieniam przyczepe z 8t na 10 t tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek777    1
Dnia 23.12.2018 o 23:16, damiano12332 napisał:

Ja nie składam na maszyny, a chętnych podobno jest co raz mniej...

A na co składasz? Na ziemię? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

jeśli kupuje ziemie za  kwotę ponad 80 tys  to  agencje tylko interesuje przelanie kwoty 80 tys na konto sprzedającego a dopłatę mogę zrobić gotówka czy przelew musi opiewać na calą kwotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile trzeba mieć ha żeby cokolwiek dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Ja brałem mr już dawno a w obecnych zasadach zastanawia mnie jedna rzecz. Wystarczy 1 ha żeby złożyć wniosek. We wniosku piszemy ile ha będziemy mieli. Łapiemy się na listę. I potem jest 9 miesięcy żeby zrealizować to co napisaliśmy w biznesplanie . Np mamy 1 ha, w biznesplanie zakładamy ze będziemy mieli 13. Chcemy kupić 12 hektarów . Ale pieniędzy nie dostaniemy na ten zakup dopóki w ciągu 9 miesięcy nie będziemy mieli tej średniej krajowej 11 hektarów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

Mazowieckie nadal cisza, ani poprawek ani decyzji to raczej do lutego się nie wyrobią, ja jak nie mam decyzji narazie nie zamawiam maszyn ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1166    10

Województwo kujawsko-pomorskie, poprawek nie bylo, decyzja w październiku, dzwoniłem do ARIMR dwa tyg przed swietami i pani powiedziała, ze zlecenie przelewu jest nadane i najpóźniej do 20 stycznia pieniązki maja byc na koncie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
48 minut temu, damian1166 napisał:

Województwo kujawsko-pomorskie, poprawek nie bylo, decyzja w październiku, dzwoniłem do ARIMR dwa tyg przed swietami i pani powiedziała, ze zlecenie przelewu jest nadane i najpóźniej do 20 stycznia pieniązki maja byc na koncie. :)

Który nabór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, damian1166 napisał:

Województwo kujawsko-pomorskie, poprawek nie bylo, decyzja w październiku, dzwoniłem do ARIMR dwa tyg przed swietami i pani powiedziała, ze zlecenie przelewu jest nadane i najpóźniej do 20 stycznia pieniązki maja byc na koncie. :)

heheh u mnie  3  stycznia mija 90 dni od złożenia o drugą ratę i ciekawe czy będzie kasa czy będzie list miedzy chciałem się dowiedzieć czy jest w departamencie płatność to nikt nie odbiera ciekaw czy jutro pracują pierwsza rata przyszła w 89 dzień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobo    3

wiecie może czy do wniosku o drugą  ratę premii muszę dołączać potwierdzenie udziału w szkoleniach bo w sumie w decyzji nigdzie tego nie ma pomoże ktoś??? mogą się o to upomnieć skoro nie minęły jeszcze 3 lata od wypłaty 1 raty??

Edytowano przez Sobo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, Sobo napisał:

wiecie może czy do wniosku o drugą  ratę premii muszę dołączać potwierdzenie udziału w szkoleniach bo w sumie w decyzji nigdzie tego nie ma pomoże ktoś??? mogą się o to upomnieć skoro nie minęły jeszcze 3 lata od wypłaty 1 raty??

raczej żeby zrealizować  biznes plan to musisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1166    10

Nabór 2018 oczywiście. No i ten 20 to właśnie cos kolo 90 dni będzie.

Edytowano przez damian1166

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
4 minuty temu, damian1166 napisał:

Nabór 2018 oczywiście. No i ten 20 to właśnie cos kolo 90 dni będzie.

I żadnych poprawek? Bo w ODR mi mówili że bez poprawek nie ma szans że zawsze coś wymysla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1166    10

Ani jednej poprawki nie było. Jedynie chcieli wypis z rejestru gruntów ale to tylko zadzwonił i zeby im skan podeslac. Najwidoczniej da się bez poprawek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zdarza się.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj