kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

radek5314    72

Czy ktos robił zmiane w zakupie maszyn, po zlożeniu wniosku do agencji o zmiane ile maja ma czasu na rozpatrzenie i danie odpowiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroagregat    0
9 godzin temu, matek89121 napisał:

jak to jest z sprzedażą ziemi przed upływem 5 lat od darowizny chce kupić ziemie od siostry da sie żeby nie płaciła 19 %podatku 

Coś w tym temacie ma sie zmienić po nowym roku niby moja znieść ten podatek od darowizny ale to trza by było się zagłębić w temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elamir    1

Jest możliwość wykorzystania w innym wnioski tej samej działki po zakończeniu realizacji jednego pięcioletniego biznesplanu? Znajomemu brakuje do średniej 0,40ha i chciałbym ode mnie odkupić ale ja cała ziemię miałem ujętą w biznesplanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregov    0
Dnia 14.12.2018 o 21:42, miczu96 napisał:

czy z premi moge kupic ziemie od jednego z rodzicow.mimo przejecia od nich wiekszej czesci ziemi i gospodarstwa.

Ja składam właśnie  w tym roku i jak narazie  jedna poprawka i nikt  się nie doczepil  że  od ojca kupuje

Pozatym nigdzie nie jest  napisane  że  nie można. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbych6622    0

Proszę o porade. W tym roku złożyłem wniosek na Młodego Rolnika, w biznesplanie mam, że przejme część gospodarstwa i że będę prowadził tylko produkcje roślinną. Działka siedliskowa miała być przepisana na mnie(są tam wszystkie budynki). Rodzice mają zwierzęta i chcieliby trzymać je do emerytury(jeszcze kilka lat). Pojawił się problem z opłatami( woda, prąd). czy lepszym rozwiązaniem jest użyczenie budynków rodzicom( obora, stodoła i pomieszczenie na pasze) czy zrezygnować z tej działki i podpisać umowe użyczenia garażu na maszyny i płody rolne z rodzicami i czy trzeba wtedy zakładać dodatkowy licznik prądu ? Ewentualnie zrezygnować z budynków i sprzedawać płody rolne od razu po żniwach? ( chociaż tej opcjli wolałbym uniknąć) Z góry dziękuję za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
23 godziny temu, radek5314 napisał:

Czy ktos robił zmiane w zakupie maszyn, po zlożeniu wniosku do agencji o zmiane ile maja ma czasu na rozpatrzenie i danie odpowiedzi?

teoretycznie 30 dni, w praktyce ja mam osobiście że na 62 dzień babka dopiero wzięła do rąk mój wniosek bo tyle mają papierów, chociaż już tyle była miła i zadzwoniła czego brakuje jeszcze i aby nie przedłużać nie wysyła pisma tylko telefonicznie aby szybciej dosłać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja robiłem zmiany w maszynach przy składaniu wniosku o drugą ratę i nikt o nic się nie czepił przy maszynach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
1 godzinę temu, maniek20 napisał:

ja robiłem zmiany w maszynach przy składaniu wniosku o drugą ratę i nikt o nic się nie czepił przy maszynach 

jak tylko kosmetyczne to nie będą się czepiać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek777    1

Cześć 10 12 2018 dostałem decyzje o przyznaniu premii 100 tys zł , natomiast 11 grudnia dowiedziałem się że za rok "mają przyznawać" 150 tys. W związku z czy mam pytanie. Czy mogę się odwołać od tej decyzji i złożyć wniosek w przyszłym roku. Czy lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu? Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jesteś pewien że dostaniesz się w kolejnym naborze? Zapowiedzieli prócz zmiany kwoty wsparcia także zmiany w punktacji, być może będzie tak że będzie się liczyć to co kupujesz a nie to ile masz hektarów, tak jak masz w Mgr, ja osobiście bym nie rezygnował ale rób jak chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@elamir niestety nie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2018 o 15:23, michal12301 napisał:

ja już czekam 1,5miesiąca żeby się wgl odezwali w sprawie kontroli

Jak tam dostał ktoś drugą ratę z naboru 2015? U mnie już dwa razy, trudny charakter sprawy, i wczoraj znowu minoł termin, a dodzwonić się... Nie da !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
8 godzin temu, freetaxi napisał:

@freetaxi czy jeżeli przejąłem gospodarstwo na siebie w całości to muszę dokonywać zmiany w energetyce aby rachunki przychodziły na mnie czy nadal mogą na mamę ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek5314    72
23 godziny temu, maniek20 napisał:

ja robiłem zmiany w maszynach przy składaniu wniosku o drugą ratę i nikt o nic się nie czepił przy maszynach 

Ja mialem wpisane 3 maszyny. 2 kupilem a 3 chce zmienic na inna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

spokojnie możesz zmieniać jak po zmianach nie spadnie ci punktacja 

3 godziny temu, PiotrMajewski napisał:

Jak tam dostał ktoś drugą ratę z naboru 2015? U mnie już dwa razy, trudny charakter sprawy, i wczoraj znowu minoł termin, a dodzwonić się... Nie da !

gdzie i kiedy składane jakieś poprawki były albo kontrola i od kogo dostajesz pisma bo moje niby poszło do departametu płatność a termin mają do 3 stycznia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek5314    72

Punktacja spadnie na 12.5 minimum bylo 12punkty zeby dostac a mialem 14.16pkt wiec powinno przejsc bo nie spadnie ponizej 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, maniek20 napisał:

spokojnie możesz zmieniać jak po zmianach nie spadnie ci punktacja 

gdzie i kiedy składane jakieś poprawki były albo kontrola i od kogo dostajesz pisma bo moje niby poszło do departametu płatność a termin mają do 3 stycznia 

Zmiany tylko drobne typu tematy szkoleń i tyle, wszystko poakceptowane,  wniosek o płatność jakoś w kwietniu poszedł, Warszawa, kontrolę miałem na samym początku, teraz cisza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27
13 godzin temu, maniek20 napisał:

spokojnie możesz zmieniać jak po zmianach nie spadnie ci punktacja 

gdzie i kiedy składane jakieś poprawki były albo kontrola i od kogo dostajesz pisma bo moje niby poszło do departametu płatność a termin mają do 3 stycznia 

Miałeś kontrolę po złożeniu wniosku o 2 ratę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak na razie nie 

3 godziny temu, PiotrMajewski napisał:

Zmiany tylko drobne typu tematy szkoleń i tyle, wszystko poakceptowane,  wniosek o płatność jakoś w kwietniu poszedł, Warszawa, kontrolę miałem na samym początku, teraz cisza....

oj jak ja bym był na twoim miejscu to by szybko płacili  warszaw rozumie departament płatność już czy OR  napisz do tygodnika powiedz co i jak i zobaczysz jak szybko zrobią przelew jak oni tam zadzwonią 

24 minuty temu, michal12301 napisał:

Miałeś kontrolę po złożeniu wniosku o 2 ratę? 

jak do tej pory jeszcze nie a już 77 dni od złożenia tylko poprawki były 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

Decyzja kilka dni temu, lubelskie.

Mój doradca twierdzi, że można zrezygnowac i złożyć jeszcze raz w następnym roku i będzie 150 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj