kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Milosz91    17
3 godziny temu, freetaxi napisał:

Nieprawda. W województwach gdzie średnia jest niższa niż krajowa, przyjmuje się powierzchnię wojewódzką. 

Czyli źle mi policzyła. Pkt niby miałem za szkołę i różnice wieku ale policzyła mi do krajowej to z pola mi tylko nie cały pkt policzyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Może wielkości ekonomicznej w okresie wyjściowym nie miałeś i dlatego trzeba było więcej pola dołożyć. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
1 godzinę temu, freetaxi napisał:

Może wielkości ekonomicznej w okresie wyjściowym nie miałeś i dlatego trzeba było więcej pola dołożyć. 

Na początku liczyła mi do województwa a potem się doczytala że bierze się średnia krajowa jak w województwie jest niższa średnia przy mnie to liczyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekbz2    9

Panowie, składałem na ciągnik case 75km ale wydaje mi się za mały, czy mógłbym jeszcze zmienić na nh td5.85? przejdzie mi na 7ha ziemi? Bo tyle mam swojej a dzierżaw posiadam prawie 20ha tylko nie udokumentowane.. bo wdg [przelicznika arimr to mi przysługuje 65km.  Jeszcze nie miałem poprawek ani nic, cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
30 minut temu, misiekbz2 napisał:

Panowie, składałem na ciągnik case 75km ale wydaje mi się za mały, czy mógłbym jeszcze zmienić na nh td5.85? przejdzie mi na 7ha ziemi? Bo tyle mam swojej a dzierżaw posiadam prawie 20ha tylko nie udokumentowane.. bo wdg [przelicznika arimr to mi przysługuje 65km.  Jeszcze nie miałem poprawek ani nic, cisza.

Jeżeli ci wychodzi 65 to większego raczej ci nie dadzą. Mi na 12 ha wyszlo 120km tylko mi podciąga to że mam tereny górskie 35% a umowy jak byś miał podpisane ale chyba min na 10lat to wtedy może byś mógł dostać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik181    11
40 minut temu, Milosz91 napisał:

Jeżeli ci wychodzi 65 to większego raczej ci nie dadzą. Mi na 12 ha wyszlo 120km tylko mi podciąga to że mam tereny górskie 35% a umowy jak byś miał podpisane ale chyba min na 10lat to wtedy może byś mógł dostać 

Na 12 ha napewno przysługuje 120 KM ciagnik ?  , Ja przy 16 ha składałem  na 85 km ciągnik  , ale tak po dłuższych przemyśleniach to chętnie bym zmienił na 95 albo 105 KM .   Sam jestem ciekaw jak to jest jak bym dostał decyzję to mogę zmienić na większą moc ? Bo na 16 ha powinno być tak wg tabeli . Dodatkowo dochodzi produkcja zwierzęca 450 szt świń w tuczu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekbz2    9

Ja uprawiam warzywa i odległośc pól jest duża i rozdrobnienie również o górzystych terenach nie wspominając

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik181    11

T

3 minuty temu, misiekbz2 napisał:

Ja uprawiam warzywa i odległośc pól jest duża i rozdrobnienie również o górzystych terenach nie wspominając

To ile. U was trzeba mieć minimum ha żeby się załapać ? Jaką wycenę dostaliście na ciągniki od 75 do 110 km ? I jaka marka ? 

Edytowano przez rolnik181

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
1 godzinę temu, rolnik181 napisał:

T

To ile. U was trzeba mieć minimum ha żeby się załapać ? Jaką wycenę dostaliście na ciągniki od 75 do 110 km ? I jaka marka ? 

Nhtd85 146tys

2 godziny temu, misiekbz2 napisał:

Ja uprawiam warzywa i odległośc pól jest duża i rozdrobnienie również o górzystych terenach nie wspominając

Odległość ci policza ile masz km do najdalszego pola i tyle. Ja mam w 15 działkach ale tylko ten jeden pomiar liczyla

2 godziny temu, rolnik181 napisał:

Na 12 ha napewno przysługuje 120 KM ciagnik ?  , Ja przy 16 ha składałem  na 85 km ciągnik  , ale tak po dłuższych przemyśleniach to chętnie bym zmienił na 95 albo 105 KM .   Sam jestem ciekaw jak to jest jak bym dostał decyzję to mogę zmienić na większą moc ? Bo na 16 ha powinno być tak wg tabeli . Dodatkowo dochodzi produkcja zwierzęca 450 szt świń w tuczu 

Jak będziesz miał poprawki to wtedy zmień? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
6 godzin temu, misiekbz2 napisał:

Panowie, składałem na ciągnik case 75km ale wydaje mi się za mały, czy mógłbym jeszcze zmienić na nh td5.85? przejdzie mi na 7ha ziemi? Bo tyle mam swojej a dzierżaw posiadam prawie 20ha tylko nie udokumentowane.. bo wdg [przelicznika arimr to mi przysługuje 65km.  Jeszcze nie miałem poprawek ani nic, cisza.

Wyczytałem co do twojej zmiany jest 150dni na zmianę w papierach od zakończenia naboru czyli do końca grudnia. Sam będę zmianial z75km na 86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zmiany o których piszesz dotyczą punktów. A aktualizację parametrów możesz robić też po tych 150 dniach. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Czy na dzień dzisiejszy udział w restrukturyzacji małych gospodarstw wyklucza nas z wzięcia udziału w premii młody rolnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
5 godzin temu, masa24 napisał:

Czy na dzień dzisiejszy udział w restrukturyzacji małych gospodarstw wyklucza nas z wzięcia udziału w premii młody rolnik ?

Tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

Witam, może ktoś coś mądrego mi odpowie :)

Otóż, ojciec ma 47 lat, gospodarstwo 42 ha własne plus dzierżawy, i zobowiązania wobec agencji do 2020 gdyż w 2015 brał ciągnik i maszyny na modernizacje. Czy jest taka możliwość żeby przepisał mi 12 ha plus jakaś dzierżawa ( kujawsko-pomorskie wiec średnia ponad 16 ha), wziął w to miejsce nową dzierżawę żeby jego SO nie spadło bo zobowiązał się zwiększyć o 10%, a maszyny i ciągnik z modernizacji przeszły na wspólne użytkowanie?

Pytanie drugie to czy studnie głębinową można podciągnąć pod inwestycje budowlaną w MR (dodatkowe 3 pkt)? W końcu procedura pozwoleń budowlanych na studnie jest podobna jak na inne budowle.

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekbz2    9
18 godzin temu, rolnik181 napisał:

To ile. U was trzeba mieć minimum ha żeby się załapać ? Jaką wycenę dostaliście na ciągniki od 75 do 110 km ? I jaka marka ? 

U mnie 5ha minimum, woj świętokrzyskie, a co do ciągników za case farmalla 75a nowego 116tyś netto  a nhtd5.85 122tyś netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62
20 godzin temu, misiekbz2 napisał:

Panowie, składałem na ciągnik case 75km ale wydaje mi się za mały, czy mógłbym jeszcze zmienić na nh td5.85? przejdzie mi na 7ha ziemi? Bo tyle mam swojej a dzierżaw posiadam prawie 20ha tylko nie udokumentowane.. bo wdg [przelicznika arimr to mi przysługuje 65km.  Jeszcze nie miałem poprawek ani nic, cisza.

To czy przyznają zależy trochę jak prowadzący wniosek na to patrzy trzeba było zrobić sobie widelki w przedziale mocy. Ja tak mam w kosiarce 2.8-3 m wpisane choć według ich rozporządzeń to nawet 1.65 mi nie przysługuje (dużo łąk mam w dzierzawach bez umowy) poprawki miałem ale narazie się do wielkości kosiarki nie przyczepili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
1 godzinę temu, misiekbz2 napisał:

U mnie 5ha minimum, woj świętokrzyskie, a co do ciągników za case farmalla 75a nowego 116tyś netto  a nhtd5.85 122tyś netto 

122 co w nim tam masz mój 113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fernie476    4

Młody 2018, nabór z lipca. Co z kwestią zatrudnienia poza gospodarstwem?   Można na umowę o pracę czy tylko śmieciówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41
11 minut temu, fernie476 napisał:

Młody 2018, nabór z lipca. Co z kwestią zatrudnienia poza gospodarstwem?   Można na umowę o pracę czy tylko śmieciówki?

Rok czasu od wyplaty premi musisz byc na KRUS wiec umowa o prace odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to panowie macie dziwne wytyczne ja brałem rozsiewacz 1200 l bronę talerzową 3 m mulczer 2,5 m a miałem wpisane tylko 10 ha i nikt się tego nie czepiał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki. Po jakim czasie od złożenia wniosku o wypłatę 1 raty dostaliście pieniadze?? 

U mnie 88 dni i jeszcze nie ma 😨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    228

freetaxi napisał:

Można najpierw złożyć wniosek na modernizację a w tym samym roku na młodego rolnika później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
59 minut temu, dabrowskit napisał:

 

Można najpierw złożyć wniosek na modernizację a w tym samym roku na młodego rolnika później?

Bierzesz modernizacje to młodego już nie weźmiesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ventura94    3
1 godzinę temu, Milosz91 napisał:

Bierzesz modernizacje to młodego już nie weźmiesz 

Nie pisz bredni. Składa. Jeśli np złożyłesz na modernizację na obszar D to nie możesz na A. Możesz rolnika. Ja tak składałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj