kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Milosz91    17
20 godzin temu, RolnikTivi napisał:

Dzwoniłem dziś do Warszawy i powiedział facet że decyzje na przełomie stycznia i lutego przewidują

 

20 godzin temu, RolnikTivi napisał:

 

Ktoś może wie jak wygląda sytuacja w Małopolsce? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudy28    2

Mam pytanie, miałem przekazane całe gospodarstwo, była zrobiona umowa przekazania maszyn, w tym ciągnik i przyczepa, czy jest to sprawdzane przy kontroli?, chodzi mi i to, że ten ciągnik i przyczepa jest ciągle zarejestrowana na ojca, poprostu nie przerejestrowałem ich, czy w trakcie kontroli są sprawdzane dowody rejestracyjne pojazdów? czy wystarczy ta umowa darowizny? (jestem przed złożeniem wniosku o płatność II raty). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27
17 godzin temu, maniek20 napisał:

Panowie przyznawać się ile czekaliście na wypłatę drugiej raty z naboru 2015 

ja już czekam 1,5miesiąca żeby się wgl odezwali w sprawie kontroli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, michal12301 napisał:

ja już czekam 1,5miesiąca żeby się wgl odezwali w sprawie kontroli

kontrola może być a nie musi 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudy28    2
7 godzin temu, pawelmf napisał:

Kolego to przerejestruj ciągniki i będzie, miał problem z głowy

no właśnie nie za bardzo bym chciał bo to dodatkowe koszty a po wypłacie II raty chciałbym sprzedać ten ciągnik i kupić jakiś nowszy. Dlatego pytam czy w trakcie kontroli sprawdzają dowody rejestracyjne, czy wystarczy ta umowa darowizny/przekazania którą składałem z wnioskiem o I ratę.

Edytowano przez Rudy28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    237
Jeżeli miałeś w biznesplanu że posiadasz na własność czy przez umowę urzyczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekbz2    9
Dnia 28.11.2018 o 16:12, cackiD napisał:

Świętokrzyskie. Dzisiaj poprawki zrobione.

A jak dostałeś wezwanie? telefonicznie czy list? Ja też świętokrzyskie i zero odzewu :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cackiD    14
7 godzin temu, misiekbz2 napisał:

A jak dostałeś wezwanie? telefonicznie czy list? Ja też świętokrzyskie i zero odzewu :/ 

telefonicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

@Rudy28 Nie wiem jak to jest podczas kontroli, ale właściciel pojazdu to ten, który widnieje w dowodzie rejestracyjnym w rubryce "właściciel" Ponadto darowiznę musisz podbić w skarbowym. Myślę, że mają prawo sprawdzić co jest w dowodzie.

Nawet przy umowie użyczenia budynku, nie jestem jego właścicielem tylko użytkownikiem.

Ktoś kiedyś mówił, że na MR wziął ciągnik, to sprawdzali dowód, na kogo jest zarejestrowany.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nieprawda dowód rejestracyjny dopuszcza tylko pojazd do ruchu po drogach pubicznych a nie świadczy o własności pojazdu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Tak, Staszek ma rację. tam jest posiadacz/właściciel. Myślałem, ze sam właściciel.

Nie zapomnij dać znać w przypadku kontroli.

Edytowano przez LTZ55a

Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian19    0

@freetaxi W biznesplanie mam wpisane maszyny, które zakupiłem po przejeciu gospodarstwa ? w tej sytuacji musze posiadać tylko umowy kupna sprzedaży na nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Krystian czytałeś choć trochę rozporządzenie odnośnie młodego rolnika ?? W biznesplanie podajesz maszyny jakie masz na stanie - marka model rok produkcji ewentualnie pojemność czy szerokość robocza.  Nie trzeba na nie żadnych kwitów - przynajmniej ja nie musiałem nic dodawać do wniosku. Podajesz też maszyny które chcesz kupić  - na nie już musi być faktura zakupu. 

Edytowano przez mickas092

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

do usunięcia

Edytowano przez Fugeo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian19    0

@mickas092 rozumiem ,ale jeśli chce 3pkt za przejęcie calego gosp. to może mi ktoś zadać pytanie skąd posiadałem te maszyny ,jeśli nie otrzymałem ich wraz z gruntami i budynkami. Wiadomo,że na te maszyny na które chce sie wydać te 100 tys.zł to muszą być faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Aby otrzymać 3 pkt za gospodarstwo to wystarczy przejąć wszystkie grunty, nie musisz maszyn przejmować. Czytać ludzie, to i sobie i innym czasu oszczędzicie.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48
14 minut temu, dzikidaniel napisał:

Aby otrzymać 3 pkt za gospodarstwo to wystarczy przejąć wszystkie grunty, nie musisz maszyn przejmować. Czytać ludzie, to i sobie i innym czasu oszczędzicie.

ja w poprawkach dostałem ze muszę jeszcze zwierzęta przejąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500
52 minuty temu, Krystian19 napisał:

@mickas092 rozumiem ,ale jeśli chce 3pkt za przejęcie calego gosp. to może mi ktoś zadać pytanie skąd posiadałem te maszyny ,jeśli nie otrzymałem ich wraz z gruntami i budynkami. Wiadomo,że na te maszyny na które chce sie wydać te 100 tys.zł to muszą być faktury.

W akcie notarialnym nie masz wyszczególnionej każdej maszyny. Nawet ciągnika chyba nie miałem wpisanego, jak chciałem go przerejestrować z ojca to zaniosłem do WK akt notarialny, dowód rejestracyjny, akt zgonu ojca i bez problemu przerejestrowałem. Może i cos jeszcze nosiłem ale nie pamiętam bo to pare lat temu było. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta jasn na akt zgonu przerjestrowałeś ,,,,,,,,,,,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
7 godzin temu, Krystian19 napisał:

@dzikidanielTeż tak słyszałem,ale poczytaj informacje z dwie trzy strony wstecz

Jak wpisałeś w BP że maszyny przejmujesz no to musisz. Jednak w MR wystarczy przejąć całą ziemię uprawną by otrzymać punkty za przejęcie całości, a to że ktoś nie przeczyta co jest wymagane i sobie strzeli w kolano to już jego problem, skoro zadeklarował przejęcie maszyn w BP (jak ktoś nie chce danej maszyny przejmować to jej po prostu nie wpisuje) a potem ich nie przejmie to sam sobie zrobił pod górkę.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Siemanko otóż mam kilka pytanek może doczekam się jakichś konstruktywnych opinii , studiuję i chcę robić kurs r3 , po jego odbyciu w nastepnym naborze bede chcial startowac na MR i tutaj moje pytanie mam powiezchnie gruntów ponad średnia krajową mam ok 13 ha (woj warm-mazurskie) ale i tu jest problem ze specyfiki mojej uprawy wynika że mam so/esu o wartości ok 8/9 tys eur i  tutaj pytanie czy mam szanse z takim so sie zalapac czy 13 tys euro to obligatoryjne rozpatrywanie wniosku ? czy jeżeli zwiększył bym powierzchnie ziemniaków tak aby moje so było +13 tys euro to liczy sie to w momencie ostatniego skłądanego przez ojca wniosku i od tego sie wylicza wartosc ekonomiczna tak ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek19990    2

Kurs R3 trwa około 1 roku potem egzaminy i czekanie na wyniki, więc trochę zleci. Jeśli są Ci potrzebne punkty za wykształcenie  to raczej nabór 2020 bo na 2019 to raczej nie ma szans z tym kursem zdążyć.  Swoją drogą polecam zrobienie kursu online  https://kursr3.pl/    Jeśli chodzi o SO to te 13 tys. euro jest obligatoryjnie, bez tego wniosek nie przejdzie, tak jak napisałeś możesz zwiększyć powierzchnie ziemniaków itp.  wielkość ta jest liczona za rok w którym składasz wniosek czyli np składasz wniosek w 2020 to uprawy liczone z 2020 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj