kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

BrzozaZetor    27

Byłem dzisiaj w agencji podpytać o poprawki i Pani z którą rozmawiałem powiedziała że nie ma szkoleń i punktów za udział w szkoleniach. Jak to w końcu jest z tymi szkoleniami są punkty za nie czy nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

No mi też moja prowadząca mówiła w sierpniu,że w tym naborze nie ma punktów za szkolenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

Lubelskie trochę nieścisłości się powyjaśniało  i w następnym tygodniu ostatnie poprawki zawożę, z tego co rozmawiałem szybko to pójdzie myślę zaraz zamawiać maszyny bo pewnie znowu podwyżki walą po nowym roku

Edytowano przez lols123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

No niema punktów za szkolenia i trzeba wejść w moim przypadku w plan nawozowy 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

haha 30 dni mają na zmiany a u mnie 50 dni od złożenia zmian i wniosku o drugą ratę 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jakie województwo ?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

podkarpacie a naj lepsza odpowiedź dużo mammy teraz pracy i czas mamy do końca roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48

wysokobiałkowe były w poprzednim naborze teraz chyba nie ma jak dobrze pamiętam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Od 2018 roku nie ma punktów za produkcję roślin wysokobiałkowych.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopermaciek    39

W tym roku nie ma punktow ani za szkolenia ani za nawożenie. Pani rozpatrujaca mój wniosek poradziła mi usunać to w poprawkach. I decyzja pozytwywna, działamy z przepisywaniem gospodaratwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Za plan nawożenia to punkty są.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
friz    3

Jak to nie ma za wysokobiałkowe? Ja mam je w biznesplanie wpisane a dzwonili do mnie o poprawki we wrześniu to o nich nawet nie wspomnieieli tak samo mam wpisane ze bede bral udzial w szkoleniach, a bez tego raczej nie wystarczy mi punktow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Kto wam te wnioski robi jak takich rzeczy nie wiecie. Punkty były z plan nawozowy. Żadnych wysokobialkowych ani szkoleń w 2018 nie ma za to pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian19    0

Dokładnie tak jak mówi kolega wyżej :) W wlkp jak narazie cisza z wnioskiem 

Edytowano przez Krystian19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Co z tym bilansem azotu? Musi wynosić konkretną sumę na początku i po 4 latach, czy bez większego znaczenia?


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Witam. Mam do was kilka pytan. Planuje zacząć prowadzić gospodarstwo i dostaje od ojca połowę ziemi i połowę bydla razem z budynkiem (umowa użyczenia ) jak wygląda sprawa z prądem i woda skoro budynki są na tej samej działce i maja to aamo przyłącze? Płytę obornikowa obejde ze obornik oddaje ojcu na jego płytę i nie chce nic za to wiec po problemie ale ciekawi mnie ta sprawa z wodą i próbę a drugie pytanie to paszarnia jest w budynku w którym będę ją utrzymal bydlo (typowa obora ze stodola) jak wygląda sprawa z korzystaniem z paszarni razem ale gotowa pasza byłaby w jednym miejscu moja a ojca w drugim tak samo jak zboże. Miał ktoś taki przypadek? ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
friz    3

Z tego co wiem to do mlodego rolnika jesli w gre wchodza zwierzeta to potrzebna jest tylko umowa uzyczenia budynku no i ciagnikow i maszyn na ziemie jesli nie posiadasz wlasnych, a reszta to kwestia dogadania sie z ojcem bo do mlodego rolnika nic wiecej nie potrzeba (chyba)

Edytowano przez friz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Jakby tak było to byłoby byczo. A można teoretycznie ziemię od rodziców odkupić co żeby te 100 tys zostało?  😃😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48

ja w poprawkach dostałem ze muszę przejąc zwierzęta od rodziców oraz umowa użyczenia nie wchodzi w gre tylko przepis maszyn wraz z ziemia jak chce 3 pkt za przekaz całego gosp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Też mam umowę użyczenia na budynki i maszyny, więc stodołą "dzielimy się" z ojcem. To, że powiedzmy zboże czy słoma leżą razem, wydaje mi się logiczne, nie wiem natomiast jak podchodzą do tego przy kontroli.

Co z tym bilansem azotu? Musi wynosić konkretną sumę na początku i po 4 latach, czy bez większego znaczenia?


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj