kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

agroagregat    0

Jakie województwo u mnie też dziś telefon woj lubelskie odnośnie tego salda azotu tyle ze u mnie jest na minusie a powinno być około 70kg/ha wydaje mi ze w tabeli nawożenie dość spore nawożenie pisałem jak wrócę do domu zobaczę biznesplan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek19990    2

Tam w tej zakładce "Nawożenie" jest tabela 24 i tam mamy możliwość uzupełnienia tylko kolumny pierwszej "Ilość RAZEM" i tam wpisujemy łączną ilość azotu w czystym składniku dla danej powierzchni, na przykład jeśli w kolumnie "Powierzchnia" jest 15 ha a my chcemy żeby dawka czystego składnika na 1ha wynosiła np. 80kg to w kolumnie pierwszej musimy wpisać wynik mnożenia planowanej dawki razy ilość ha w tym przypadku 80kg x 15ha = 1200  i wtedy w ostatniej kolumnie "Dawka" będzie 80kg/ha czystego składnika. Jeśli będzie tyle po później w zestawieniu nie powinno być mniej.

Edytowano przez bartek19990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

no właśnie w tym problem, że całościowo jest 1500 na nieco ponad 18 ha, w kolumnie dawka wychodzi nieco ponad 80kg/ha a w tabeli nr 25. zestawienie azot jest na minusie - dopiero przy dawce 180 kg/ha, czyli wpisaniu całościowo 3300 wychodzi ponad 30 w tym zestawieniu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Ja składam na mlodęgo 2018 i dzwonila do mnie pani z arimr Opoczno ze musze zrobić jedna poprawkę bo wielkość działkę dwóch się nie zgadza o kilka arów i po tym jak to poprawie będzie wszystko dobrze i wysyła do łodzi tyle ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek19990    2

Jak masz dodatni bilans i w tabeli 24 "dawka" 80kg/ha to saldo azotu w zestawieniu powinno być spore. Szczerze mówiąc, to nie mam pojęcia co to może być, może jakiś błąd skoroszytu albo coś innego. Jak ktoś ma jakiś pomysł to niech się wypowie.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim! Mam takie pytanko: Brakuje mi jednego szkolenia do wypełnienia biznesplanu. Rok docelowy 2018. Robić inne szkolenie i dać zmianę do biznesplanu czy zmienić docelowy na 2019 (trzeci rok-ostatni ) i czekać na dane szkolenie? 


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A jak tam Ci wygodniej. Pamiętaj, że tematyka szkolenia musi być powiązana z biznesplanem.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie widzę potrzeby aby wymagała aktu. Chyba, że rozwiniesz temat.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroagregat    0

freetaxi podpowiedz jeszcze z bilansem azotu bo dzwonili że ma być w zestawieniu nie wiecej jak 70 a tak zeby zrobić to trzeba u mnie zastosować 300kg/ha azotu w czystym składniku wydaje sie mi że 170 kg jest dawką jeszcze możliwą bilans subsancji organicznej wynosi 1,07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pokombinuj jeszcze w tabeli 5 w plonach. Zobacz co Ci będzie wychodziło.

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba zmienię rok docelowy i zmienię szkolenie. Bo na to co mam "poluje" już długi czas a nigdzie nie ma :/ Znajdę coś powiązane w kalendarzu szkoleń ODR i tyle. 


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@AndrzejMikulewicz abyś wyrobił się tylko w terminach. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

30 dni mają. Niby kosmetyczna zmiana ale zawsze.

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak piszesz. Taka drobnostka a mnie trzyma przez pół roku, żeby złożyć wniosek o płatność drugiej raty. I pewnie jeszcze potrwa zanim się to stanie. 


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A punkty pozwalają uciec Ci z tym jednym szkoleniem? Czy wszystko na styk?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ktoś musi wniosek zweryfikować. W jednych oddziałach jest więcej pracowników, w drugich mniej. To samo z ilością złożonych wniosków.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

O co chodzi z tym bilansem azotu? Że musi konkretnie ileś wynosić?


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj