kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Maksu    7

Umowa zawarta na okres co najmniej 5 lat liczone od wypłaty I raty premii.

6 godzin temu, Sylwekokon napisał:

@freetaxi jeśli rodzice zostawia sobie las a przepiszą mi tylko orne to czy dostanę punkty za przekazanie w całości.

Las nie jest użytkiem rolnym, więc nie powinieneś nawet brać go pod uwagę.

Edytowano przez Maksu
  • Thanks 1

Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

A jest ktoś kto jeszcze z naboru 2017 kasy nie dostał mimo że składał juz dawno wniosek o pierwszą ratę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Długo czekasz? Jakie województwo?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablozuczek    0

@freetaxiile mogę uzyskać pkt za szkołę? mam ukończony kurs prowadzenie produkcji rolniczej z zdanym egzaminem zawodowym.

Edytowano przez pablozuczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krysti    0

Witam

Na wypłatę  drugiej raty  tez czeka sie 90 dni ? Czy ten okres dotyczy tylko 1 raty ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Też 90 dni. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wszystko zależy czy będziesz miał kontrolę na miejscu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekbz2    9

Jesli złoże wniozek o MR w poniedziałek i byłyby ewentualne poprawki to wyrobie sie? Czy ewentualne poprawki mogą już być po zakończeniu naboru tzn 30lipca ale liczy sie dzień złożenia wniosku? Czy liczy sie dzień jak jest wszystko glanc złożone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zmiany możesz robić także po zakończeniu naboru. 

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko06060    23
Dnia 17.07.2018 o 14:34, mlody456 napisał:

może ktoś od boku doradzi, 1 ratę premii chciałbym przeznaczyć na maszyny, trzeba kupić nowe, a wiadomo że są drogie i zastanawiam się nad dwoma opcjami,

1) cała rata na paszowoz na 40szt w tym krowy, rozdanie łopatą w trzech budynkach, w każdym w promieniu 4m czy

2) zgrabiarka 4,2m, kosiarka 2,6m, siewnik zbożowy 3m, siewnik do nawozów 850/1000l


mam 7 gwiazdkową zgrabiarkę, kosiarkę 1,85m, poznaniak '84 2,7m, lejek 500l i z czasem wymieniać na większe ale używane przy zakupie paszowozu, nie wiem na czym lepiej wyjdę

 

To zależy czy będziesz miał na siebie zwierzęta, a co za tym idzie budynki, jeśli nie to nie zostanie przyznany paszowóz,  bo po co, poza tym jeśli byś zakończył po 5 latach zwierzęta, to na paszowozie przy sprzedaży więcej się straci niż na innych maszynach. Koledze rodzice przepisali samą ziemię, bez budynków i bierze kosiarkę, zgrabiarke i  owijarkę samozaładowczą i takie maszyny powinny przejść

W ogóle można kupić paszowóz, nie mieć na siebie budynków a byki trzymać w budynkach rodziców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanN14    0

nie wiecie czy w nowej wersji programu, można po 30 lipca dodawać zupełnie nowe działki żeby mieć jeszcze większą powierzchnię i punkty?

 

z tego co pamiętam wcześniej to nie przechodziło, bo liczył się "stan gospodarstwa na dzień wniosku" plus korekty ale tego stanu.. wg oświadczenia wnioskodawcy..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

Jeśli realizuje już biznesplan i otrzymałem już 1 rate to jest możliwość jeszcze zmian i zrezygnować z jednego zobowiązania?? bo mogę mieć problem (nabór 2017)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz. Do Agencji składasz zmieniony biznesplan, zmianę do wniosku oraz podanie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz_94    63

Mam dwa pytania:)

1. Na ile lat podpisać umowę wydzierżawienia  gruntu by mieć minimum hektar w momencie składnia wniosku ?

2. Czy w obecnym naborze dalej jest mozliwość użyczenia mi budynków przez rodziców i trzymania w nich bydła juz na moje konto? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

1. 10 lat jeśli z osobą fizyczną.

2. Tak.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwecki97    0

Witam, wiecie czy dostane punkty za różnice wieku, jak ojciec przekaże mi na własność  7 ha, a dodatkowo wydzierżawi 4? To będzie całość gruntów w gospodarstwie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. To nie będzie przekazanie w całości.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zelus132    4

" Zgodnie z art. 553 kodeksu cywilnego za gospodarstwo rolne uważa się grunty rolne wraz z gruntami leśnymi, budynkami lub ich częściami, urządzeniami oraz inwentarzem, jeżeli stanowią lub mogą stanowić zorganizowaną całość gospodarczą. "

btw. tak informacyjnie. W tym roku niby obnizyli prog z 12 do 8 pkt, no ale duzo trudniej te punkty uzbierac, szczegolow nie pamietam bo nie zapisalem, niemniej ja wedlug starej punktacj to tak "na oko" liczylem ze bym mial gdzies 15 pkt, a wedlug nowej ledwo do tych 8 dociągnąlem i bedzie ciezka sprawa jak mi cos zakwestionują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

NIeprawda. Pod uwagę bierzemy tylko użytki rolne. Lasy można sobie zostawić. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj