kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Jeśli sprzęt jest fabrycznie nowy to możesz taki zakupić. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

@krzysztofz14 ja po technikum rolniczym dostałem:

a) Świadectwo ukończenia szkoły - które do niczego mnie nie uprawnia, bo to sam tytuł TECHNIK.

b) Dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe - to on był najważniejszy w MR.

Już się pogubiłem, jakie ty masz dokumenty, ale dyplom jest najważniejszy.

  • Like 1

Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Ja mam zaświadczenie o ukończeniu kursu zawodowego ze szkoły i świadectwa potwierdzające kwalifikację w zawodzie r3 i r16 pomarańczowy druk z oke.To dostałem ze szkoły a dyplomu nie mam i po kursie wiem że nie dają trzeba samemu wystąpić do komisji.

Możecie powiedzieć jak wygląda ten dyplom bo ja po wpisaniu w wyszukiwarkę widzę to samo co mam z tą tylko różnicą że zamiast słowa świadectwo jest dyplom.

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lotr    0

Witam. Czy za wykształcenie średnie nierolnicze i co najmniej 4 lata jako domownik w KRUS są punkty w MR? Drugie pytanie to czy zaswiadczenie z KRUS o okresach podlegania ubezpieczeniu to wszystko co jest potrzebne do potwierdzenia stażu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek745    1

Mam pytanie odnośnie naboru z 2015. W sprawozdaniu z realizacji biznesplanu przy maszynach trzeba podać wielkość wskaźnika, jak to się liczy ? Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroagregat    0

W biznesplanie w arkuszu działki w kolumnie "powierzchnia użytków rolnych" wpisać powierzchnie z dopłat a w kolumnie "pozostała powierzchnia" wpisać różnicę tak aby zgadzało się z powierzchnią całkowita działki ewidencyjnej z ewidencji gruntów? Dobrze kombinuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jumar7    3

Witam

1. Czy w tym naborze otrzymuje się pkt. za co najmniej 1ha wysokobiałkowych? Czytając rozporządzenie z 28 maja 2018 roku wnioskuje że raczej nie. 

2. W przypadku działek planowanych do przejęcia na własność w ciągu 9 miesięcy mam wpisać własność w tytule prawnym, co wpisać w nr aktu i dacie nabycia tytułu prawnego (tabela 4 biznes planu)?

3. Czy za szkolenia i korzystanie z usług doradczych otrzymuje się w tym naborze dodatkowe pkt? Wg rozporządzenia z 28 maja 2018 r wnioskuje że nie.

4. Czy w uprawach w roku wyjściowym należy wskazać uprawy na wszystkich gruntach planowanych do przejęcia i już posiadanych, czy tylko na gruntach będących w posiadaniu w dniu składania wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanN14    0

to jak się rozumie te inwestycje budowlane, przecież to nie tylko budowa klasyczna, ale np. pokrycia dachowe na maszyny, szklarnie, etc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekokon    8

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum. W tamtym roku bacznie przyglądałem się na forum jak przystępujecie do naboru. W tym roku to ja będę składał tez wniosek o premię. W związku z tym mam pytanie. Czy rodzice muszą przepisywać mi również las czy nie. 


😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Las to nie grunt rolny, w moim przypadku nie przejołem lasów i pkt za przekazanie całego gospodarstwa otrzymałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody456    2

może ktoś od boku doradzi, 1 ratę premii chciałbym przeznaczyć na maszyny, trzeba kupić nowe, a wiadomo że są drogie i zastanawiam się nad dwoma opcjami,

1) cała rata na paszowoz na 40szt w tym krowy, rozdanie łopatą w trzech budynkach, w każdym w promieniu 4m czy

2) zgrabiarka 4,2m, kosiarka 2,6m, siewnik zbożowy 3m, siewnik do nawozów 850/1000l


mam 7 gwiazdkową zgrabiarkę, kosiarkę 1,85m, poznaniak '84 2,7m, lejek 500l i z czasem wymieniać na większe ale używane przy zakupie paszowozu, nie wiem na czym lepiej wyjdę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek19990    2

Mam pytanie czy można w ramach środków trwałych z premii MR zakupić krowy z przeznaczeniem na mamki. I jak długo trzeba je trzymać w gospodarstwie od momentu zakupu aby taki zakup mógł być zaliczony do środków trwałych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek19990    2
Dnia 15.07.2018 o 18:17, jumar7 napisał:

Witam

1. Czy w tym naborze otrzymuje się pkt. za co najmniej 1ha wysokobiałkowych? Czytając rozporządzenie z 28 maja 2018 roku wnioskuje że raczej nie. 

2. W przypadku działek planowanych do przejęcia na własność w ciągu 9 miesięcy mam wpisać własność w tytule prawnym, co wpisać w nr aktu i dacie nabycia tytułu prawnego (tabela 4 biznes planu)?

3. Czy za szkolenia i korzystanie z usług doradczych otrzymuje się w tym naborze dodatkowe pkt? Wg rozporządzenia z 28 maja 2018 r wnioskuje że nie.

4. Czy w uprawach w roku wyjściowym należy wskazać uprawy na wszystkich gruntach planowanych do przejęcia i już posiadanych, czy tylko na gruntach będących w posiadaniu w dniu składania wniosku?

1. Nie

2.  Tabela 4  kolumna "Tytuł prawny" - w przypadku działek planowanych do przejęcia w tej kolumnie zaznaczasz opcje "BRAK" po zaznaczeniu tej opcji nr aktu i data nabycia tytułu prawnego nie obowiązują

3. Nie

4. Uprawy podajemy ze wszystkich gruntów tzn. planowanych do przejęcia i te które posiadasz Ty w dniu złożenia wniosku (z tych upraw jest wyliczana wielkość ekonomiczna w okresie WYJŚCIOWYM)

Dnia 15.07.2018 o 17:49, agroagregat napisał:

W biznesplanie w arkuszu działki w kolumnie "powierzchnia użytków rolnych" wpisać powierzchnie z dopłat a w kolumnie "pozostała powierzchnia" wpisać różnicę tak aby zgadzało się z powierzchnią całkowita działki ewidencyjnej z ewidencji gruntów? Dobrze kombinuje?

W biznesplanie w arkuszu "Działki" w kolumnie "powierzchnia użytków rolnych" wpisujesz powierzchnie z dopłat oraz uwzględniasz również grunty pod rowami, stawami, podwórkiem, budynkami postawionymi na gruntach rolnych  oraz drogami wewnętrznymi. Czyli suma wszystkich "użytków rolnych" na działce. A w kolumnie "pozostała powierzchnia" wpisujesz to co nie zalicza się do użytków rolnych, na przykład las (Ls) albo zadrzewienia (Lz). Później dokładnie się to rozpisuje w arkuszu "Struktura rodzajowa użytków rolnych w okresie WYJŚCIOWYM"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rskp    0
Dnia ‎2018‎-‎07‎-‎08 o 02:49, falcon83p napisał:

I w chwili składania wniosku o premię mogę mieć dzierżawę od rodzoców zamiast własności a dopiero później zmienić na własność?

Proszę o wyjaśnienia - czy ta wymagana powierzchnia użytków stanowiących własność bądź dzierżawę z Zasobu (70% średniej krajowej) musi być spełniona przed wypłatą I raty pomocy? Czy premia może być przeznaczona na zakup gruntów, które dopiero w sprawozdaniu z realizacji biznesplanu będą wykazane jako te wymagane 70%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Grunty wskazane w biznesplanie musisz mieć przed złożeniem wniosku o wypłatę pierwszej raty premii. Tak samo te, które mają stanowić 70 %.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Rodzice mogą sobie dodatkowo zostawić do 0,5 ha użytków rolnych.

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekokon    8

A czy można już sobie na własność przejąć gospodarstwo przed złożeniem wniosku czy tylko umowa dzierżawy na ten jeden hektar. 


😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można ale nie ma to sensu i nie wiem czy wyrobisz się do końca naboru. 

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Witam,  pewnie powtórzenie to pytanie bo już było,  no ale.  Chciałem kupić ziemie za premie za młodego rolnika i dzwoniłem wczoraj do warszawy i Pani powiedziała że mogę  kupić ziemie od rodziców.  Dziś dzwoniłem do Odr i Pani powiedziała że nie można ale sugerowała że tak było w poprzednim rozdaniu. Na forum też chyba ktoś pisał,  że można.  Mógł by ktoś to jeszcze potwierdzić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj