kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kris148a    89
I jeszcze pytanie. Teraz teście wydzierzawili mi całe gospodarstwo - 21,2ha a jak by przeszedł wniosek ma MR to chcieli by sobie zostawić do 0,5ha na którym stoi ich dom, w ustawie jest niby dozwolone ale w odr powiedzieli zw noe koniecznie mohe siw załapać jako przepisanie całego gospodarstwa bo teraz mam dzierżawę wszystkiego a polem o te niecałe pół ha będę miał mniej zapisane. To jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

5,27 pkt Ci wychodzi za wielkość gospodarstwa.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Tak zostaje jak Freetexi napisał.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raptus    10

W biznesplanie należy podać przewidywany koszt inwestycji w środki trwałe, (czy należy to potwierdzić ofertą dilera?)

"W charakterystyce podać informacje wskazujące na dostosowanie inwestycji w środki trwałe do zasobów gospodarstwa oraz docelowej struktury produkcji" Np. chcąc zakupić opryskiwacz wpisuję tu pojemność, szerokość, typ i na tej podstawie agencja oceni czy należy mi się taki sprzęt?

Jak to się odbywa w praktyce, dostaje decyzje o przyznaniu pomocy następnie składam wniosek o płatność I raty ale żeby go złożyć muszę posiadać dokument potwierdzający rozpoczęcie realizacji biznesplanu (jakie to dokumenty, faktura czy wstępna umowa?)Czy na tym etapie mam pewność, że maszyna nie zostanie zakwestionowana przez agencję, jeżeli została dokładnie opisana w Bp i mogę ją kupić, czy bezpieczniej poczekać do wypłaty I raty i wtedy kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. Oferta nie stanowi załącznika do wniosku ale zapewne będą ją chcieli na etapie weryfikacji wniosku. Dlatego będą weryfikowali cenę i parametry pod gospodarstwo.  Po otrzymaniu decyzji musisz wejść w posiadanie gruntów, które są wykazane w biznesplanie oraz złożyć wniosek o płatność I raty. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę nietypowy problem.Może ktoś mi pomoże jaką podjąć decyzję bo przyznam , że jestem w kropce.

Łapię się na młodego rolnika, spełniam wymogi. Fajnie by było skorzystać z dotacji młodego rolnika, Całą kwotę bym chciał wykorzystać na zakup ziemi. Problem w tym , że w przyszłym roku w maju/czerwcu skończę studia (w całkiem innym kierunku niż rolnictwo) i będę miał możliwość otrzymania ciekawej pracy , co wiąże się z rezygnacją ubezpieczenia w Krus. A w związku z tym nie będę mógł skorzystać z młodego rolnika? Może ktoś mi doradzi jak rozwiązać ten problem i czy w ogóle da się to zrobić?  Zostało mi mało czasu na decyzję ponieważ 11.07 mija mi 24 miesięczny  okres mojego rozpoczęcia gospodarowania. W sumie szukam doradcy , który by się zajął moją sprawą od A do Z.

Edytowano przez AndrzejRybak
Błąd ortograficzny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

No i ja mam problem, Panowie.

Chcę już złożyć wniosek o wypłatę II transzy, biznesplan praktycznie wykonany, ale uprawy zbóż nie są całkiem zgodne z rokiem docelowym. 

Np. nie ma 0.71 ha jęczmienia i brakuje 5 a ziemniaków, za to posiane jest kilka arów więcej pszenicy, grochu i kukurydzy. Jak wybrnąć, czy mądre byłoby wysłanie wniosku z załączeniem prośby o zmiany w biznesplanie?

Czy może wysłać samą prośbę i czekać na odpowiedź? Ile czasu upłynie, nim odpowiedzą?


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7
2 godziny temu, AndrzejRybak napisał:

Mam trochę nietypowy problem.Może ktoś mi pomoże jaką podjąć decyzję bo przyznam , że jestem w kropce.

Łapię się na młodego rolnika, spełniam wymogi. Fajnie by było skorzystać z dotacji młodego rolnika, Całą kwotę bym chciał wykorzystać na zakup ziemi. Problem w tym , że w przyszłym roku w maju/czerwcu skończę studia (w całkiem innym kierunku niż rolnictwo) i będę miał możliwość otrzymania ciekawej pracy , co wiąże się z rezygnacją ubezpieczenia w Krus. A w związku z tym nie będę mógł skorzystać z młodego rolnika? Może ktoś mi doradzi jak rozwiązać ten problem i czy w ogóle da się to zrobić?  Zostało mi mało czasu na decyzję ponieważ 11.07 mija mi 24 miesięczny  okres mojego rozpoczęcia gospodarowania. W sumie szukam doradcy , który by się zajął moją sprawą od A do Z.

Bezwzględnie trzeba być na KRUSie w pełnym zakresie jako rolnik przez 12 miesięcy liczone od dnia wypłaty pierwszej raty premii. Obejść się tego nie da. 

 Jeśli praca będzie świadczona w formie umowy o dzieło, to pozostaje się w KRUSie, bo dzieło nie podlega oskładkowaniu ZUS, dodatkowo można pozostać w KRUS, jeśli wykonuje się pracę w formie umowy zlecenia i wynagrodzenie miesięczne nie przekracza minimalnego wynagrodzenia za pracę. 

Edytowano przez Maksu

Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zakończeniu studiów bym poszedł na roczny staż .

A jeśli na początku lipca bym złożył wniosek na młodego rolnika to kiedy mogę się spodziewać wypłaty pierwszej raty premii? 

Szkoda mi stracić premię , sam już nie wiem jak rozwiązać ten problem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwecki97    0

Witam, chciałbym za premie kupić opasy albo mamki. Czy to przejdzie? Jakie wymogi trzeba spełnić, żeby agencja nie zakwestionowała inwestycji?

Edytowano przez Siwecki97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    237

Siwecki97 napisał: Witam, chciałbym za premie kupić opasy albo mamki. Czy to przejdzie? Jakie wymogi trzeba spełnić, żeby agencja nie zakwestionowała inwestycji? Chyba tak, ale idź do ODR u tam ci powiedzą lub do osoby która robi takie wnioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padykilos    4

Witam ☺️ Mam pytanko, czy jeśli wezmę 100tys zł premii za młodego rolnika i kupię ciągnika o wartości 180 tys zł brutto to VAT odliczam od całej sumy ? Czy tylko od swojego wkładu czyli 80 tys ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307
9 minut temu, michal_19 napisał:

Jak myślicie ile punktów wystarczy by w tym roku załapać sie na MR ?

Żartujesz? Przecież każdy kto uzyska min 8 punktów dostaje,masz więcej punktów dostaniesz szybciej.

Chyba,że pomyliłeś działy i chodzi i modernizacje o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
6 minut temu, adam131 napisał:

Żartujesz? Przecież każdy kto uzyska min 8 punktów dostaje,masz więcej punktów dostaniesz szybciej.

Chyba,że pomyliłeś działy i chodzi i modernizacje o.O

Dzięki ,byłem słabo doinformowany ;) a kiedy można liczyć na 1 ratę z trwającego obecnie naboru naboru ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pozycja na liście nie ma znaczenia co do terminu wypłaty pierwszej raty. Pieniądze dostaniesz do 3 miesięcy od złożenia wniosku o płatność. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PerezStunt    131
Dnia 29.06.2018 o 17:17, freetaxi napisał:

Pozycja na liście nie ma znaczenia co do terminu wypłaty pierwszej raty. Pieniądze dostaniesz do 3 miesięcy od złożenia wniosku o płatność. 

Nie koniecznie, ja np. dostałem pisemko że sprawa przedłuża się do 6 miesięcy od złożenia wniosku o pierwszą ratę, a wszytko miałem prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matekkrol    2

Można za młodego rolnika zakupić ziemię ? Jeśli tak to całą kwotę można przeznaczyć ? Potrzeba jakiś swój wkład czy tylko można te 100 tys wydać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Ja dostałem 80, dołożyłem swoje 20 i mam wydatkowane 100%, a jak się dalej sprawa potoczy, to będzie widać.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheByku    0

Witam mam takie pytanie mam podpisana dzierżawę długoterminowa i będę to składał do wniosku o MR i tutaj moje pytanie czy jakbym dostał premie to czy mogę to wykupić ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcis    3

Jak to jest z tymi szkoleniami ? Mam wpisane 4 ale tylko jedno odbylem gdyż tylko takie udało mi sie odbyc zgodnie z tym co jest w biznespalnie wpisane, czy moge najpierw odbyć szkolenia o podobnej tematyce i później zrobić zmiane w biznesplanie ze odbylem o podobnej tematyce ?przejdzie takie cos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj