kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Prusak    1
1 minutę temu, freetaxi napisał:

Dzierżawy możesz mieć ile tylko dusza zapragnie. Najważniejsze abyś miał tylko na własność 70 % średniej wojewódzkiej. W założeniu, że Twoja  średnia wojewódzka jest mniejsza jak krajowa.

Dziękuję za odpowiedz to mnie pocieszyłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PerezStunt    131

Dziś przyszło pisemko z Poznania, że ze względu na skomplikowany charakter sprawy sprawa przesuwa się o 3 miesiące. W tych trzech miesiącach już muszą kasę przelać czy za 3 miechy znowu to samo przyślą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam brakuje mi 2 tys punktuw wartosci ekonomicznej jak bym wziol w dzierzawe ziemie a nastempnie kupil ja za premie czy bym dostal punkty ekonomiczne za ta ziemie prosze o dpowiec .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Wielkość ekonomiczna będzie liczona z działek, które podasz w biznesplanie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheByku    0

Jak podasz dzierżawę w MR to nie możesz jej wykupić za premie w ciągu trwania programu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nieprawda. Możesz kupić śmiało taką ziemię. Żaden przepis w młodym rolniku nie wyklucza takich rozwiązań. 

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Sama ziemia w dzierżawie niestety nie starczy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wniosek o przyznanie pomocy z zaznaczoną zmianą. Zaktualizuj dane w biznesplanie i dołącz pismo przewodnie, w którym napisz co ulega zmianie.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

freetaxifreetaxi albo ktoś z forum, NA PEWNO sie innym przyda gdzies z historii agrofoto pamiętacie jak liczono z tego chorego wzoru na inwestycje środowiskowe LUB czy ktoś dostał za to realnie punkty w agencji wojewódzkiej (bo ostro do tego podchodzą)

 

TJ Liczba punktów przyznanych za pojedynczą inwestycję wpływającą na ochronę środowiska i klimatu jest określana według wzoru:
 
P= [oxux15]/m
gdzie:
P    - liczba punktów za inwestycję wpływającą na ochronę środowiska i klimatu
o    - bezwzględna ocena klimatyczno-środowiskowa inwestycji (według tabeli)
u    - udział wartości inwestycji w kwocie premii (nie więcej niż 1)
m    - największa bezwzględna ocena inwestycji wśród wymienionych w tabeli, czyli 41
 
CHODZI o ten parametr "u" udział wartości inwestycji w kwocie premii (nie więcej niż 1)
CZYLI  w "w kwocie premii" oznacza te całe 100 000 zł czy jedynie te 70 000 zł które sie rozlicza wg ściśle bizneplanu i celów programu jak nakazuje logika przecież
 
Zeby było zabawniej w rozporządzeniu nigdzie indziej nie mówią o "kwocie premii" ale kwocie "pomocy" :-(
 
*** Praktycznie nawiązując do wczorajszych rzeczy, żeby dostać te brakujące 2 pkt trzeba wydac min z 40 tys na ochronę środowiska..
 
przy obecnym głodzie ziemi, super inwestycja dla początkującego gospodarstwa, potrzebna jak Argentynie Messi we wczorajszym meczu
 
EDIT macie chociaz linka do tego badziewia moze ktos wymysli na co wydac tą kasę żeby chociaz nie leżał jedynie do kontroli ten sprzęt.. http://www.pphu-agroplus.pl/media/Zacznik nr 2 - WYKAZ RODZAJW INWESTYCJI W ZAKRESIE OCHRONY RODOWISKA .pdf
 
 
 

 

 

Edytowano przez JanKropka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zelus132    4

Jeśli jestem wspolwlascicielem gospodarstwa to zalicza sie to do programu? Tj. moge skladac papier? Jeśli nie to 24 miesiące czasu na przystąpienie do programu mlody rolnik liczy sie od dnia, w ktorym zostalem wspolwlascicielem, czy od dnia, w ktorym zostane pelnym wlascicielem?

Edytowano przez zelus132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawełWie    11

Uzupełniam dokumenty o 2 ratę. W sprawozdaniu w pkt 2/b -rozpoczęcie prowadzenia uproszczonej rachunkowosci- trzeba wskazać przychody i rozchody za ostatni PEŁNY rok. a co jeśli takowego nie ma? Rozpocząłem wszystko w maju 2017... Wpisywac po prostu za rok 2017? Przeciez nie będę czekał do końca roku ;) 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Jestem z naboru 2014. Składam sprawozdanie z realizacji biznesplanu i teraz mam pytanie odnośnie punktu 2. Zakres zrealizowanych inwestycji. Za premię kupiłem 5 maszyn za kwotę 72tys zł. Jak to rozpisać aby było ok ?

Coś takiego : maszyny rolnicze : 5 / Wielkość wskaźnika : ???? / Całkowita wartość 72tys.

 

Troszkę czas mnie nagli, a już trochę arimr dało mi w kość łącznie z głupotami typu szerokość maszyny mniejsza o 4cm niż zadeklarowana itp. Z góry dzięki za pomoc.

sprawozdanie.jpg

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7
Dnia 6/22/2018 o 21:54, PawełWie napisał:

Uzupełniam dokumenty o 2 ratę. W sprawozdaniu w pkt 2/b -rozpoczęcie prowadzenia uproszczonej rachunkowosci- trzeba wskazać przychody i rozchody za ostatni PEŁNY rok. a co jeśli takowego nie ma? Rozpocząłem wszystko w maju 2017... Wpisywac po prostu za rok 2017? Przeciez nie będę czekał do końca roku ;) 

W Twoim przypadku pełny rok to okres maj 2017 - maj 2018.

  • Thanks 2

Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszenik    1

witam Panowie mam pytanie odnośnie zwiększenia wartości ekonomicznej gospodarstwa jak ją uzyskać Rodzice przepisali mi gospodarstwo w grudniu 2017r.  Mam 12.5 ha ziemi i 24 lochy czyli w roku będe mial sprzedane ok 500 tuczników i jeśli za pieniądze dokupię 10 loch loch to wartość ekonomiczna wzrośnie mi o 10 pr. większość kasy chciałem przeznaczyć na wymianę eternitu na chlewni i szopach czy będzie to traktowane jako ochrona środowiska? czy muszę w biznesplanie mieć kosztorys tej inwestycji wykonany przez jakąś firmę która zajmuje się wymianą dachów? może ktoś z forumowiczów robił taką inwestycję i coś mi doradzi? przez jak długi czas muszę utrzymać tą wielkość ekonomiczną gospodarstwa? pozdrawiam i liczę na waszą pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zelus132    4

liste inwestycji kwalifikujących sie do ochrony srodowiska w formie tabeli znajdziesz bez problemu w necie, jak sie to liczy na punkty do wniosku o doplate to znajdziesz wzór w tym wątku pare stron wczesniej, choć nie wiem jak sie to zaokrągla, tj. jesli wyjdzie nam 0.6pkt albo 0.4pkt to czy sie to zaokrągla to w ktora strone

na reszte pytan musi odpowiedziec ktos bardziej obeznany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Czy ktoś wie czy jeżeli w BP mam wpisane w środkach obrotowych materiał siewny to czy mogę teraz na ten sam materiał składać wniosek o dopłatę do kwalifikowanego materiału siewnego? Czy to nie będzie podwójne finansowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zelus132    4

odpowie ktoś dobrze poinformowany? mam ciezka sytuacje prawna, od jakiegos czasu jestem spodkobiercą, ale wspolwalscicielem gospodarstwa rolnego, pelnym wlascicielem zostane dopiero wkrotce. 24 miesiace na zlozenie wniosku o doplate dla mlodego rolnika liczy sie od momentu zostania wspolwlascicielem czy od momentu dzialu spadku przez sąd, co dopiero nastąpi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Od momentu uprawomocnienia się postanowienia sądu o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowania przez notariusza aktu poświadczenia dziedziczenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 35 ha. Wszystko dzierzawione z KOWR. Czy mogę się starać o mlodego rolnika? Bo różnie to mówią.

Edytowano przez KlausMeschke
Błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89
Witam może ktoś obliczyć mi punkty za wielkość przejmowanego gospodarstwa, jestem z Wielkopolski gospodarstwo ma 20,7ha. W odr wychodzi 5 punktów , mnie inaczej i już sam nie ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj