kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Skoro świnie i pszenica są takie opłacalne staszek, to co za problem dołożyć do 100 tysięcy złotych premii, przynajmniej 100 tysięcy złotych swoich środków? Za unijne pieniądze chciałbyś dobry ciągnik bez własnego wkładu, a potem będziesz piał z zachwytu, jaki to dobrobyt na wsi? Odłóż przynajmniej 50% na maszyny i nie przejadaj wszystkiego, to zobaczymy czy nadal będziesz zachwalał stawki za płody rolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik181    11

Czy jest możliwość dołożenia własnej kasy do tej premii 100 tys , gdy chce wziąć ciągnik 75 KM o wartości 118 tys zł ?

Edytowano przez rolnik181

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Możesz. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekbz2    9
18 godzin temu, staszek131415 napisał:

Podobno z nowego PROW MR ma być 100 tyś EU

Już w tym rozdaniu miało być 150tyś zł ale jednak woleli "zmniejszyć" próg :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238
Panowie będę składał wniosek czy w z biznesplanów jak umieszczę że kupię za pieniądze ciągnik a na powiększenie gospodarstwa ziemię, czy mogę już teraz kupić znaczy w ciągu tygodnia czy poczekać aż po złożeniu wniosku. Objaśniam wniosek o dopłaty złożyłem , zadeklarowałem 23.5ha , dostałem pozwolenie od kierunku na zakup działki 2,54ha właściciel będzie chciał jak najszybciej zrealizować transakcję( czekałem na zgodę od 11 stycznia do 14 czerwca)czy ten zakup niezawcześnie, czy w biznesplanie zadeklarować coś innego na powiększenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

@Freetaxi a jak to dokladnie jest z tą dzierżawą, jesli mialbym dzierżawę na 1,6ha przed składaniem wniosku to wg mnie trzeba by już być jako kierujący gospodarstwem, a jak zmienia kiedyś zasady to już pozamiatane, jakbym się teraz nie załapał, a z własnością juz jest inaczej, bo jednak zrobisz dzierżawę na osobę od której masz darowiznę i spokojna głowa... czyż nie??

 

Dalej, Jak to jest z doborem tych parametrów maszyn, np do pakowania i sortowania, bo przykladowo nie ma wyszczegolnionej maszyny do pakowania ziemniaków w tabeli doboru, tylko jest do marchwi, jak marchwi nie mam, a chciałbym kupić raszlownice z wagoworkownica i moze sortownik... mam 7ha ziemniaka zaplanowane na start i burak poplonowo, do tego seler też robimy, jak to ewentualnie uzasadnić??

 

Edytowano przez piotr2691

Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Powiedz im, że zdrowo się odżywiasz.

Podjedź z tym do ODR. Przecież tam są najrzetelniejsze informacje. Osobiście kiedyś pisałem maile z pytaniami do Warszawy, dzwoniłem.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@pawelmf zakup ziemi będziesz mógł rozliczyć w ramach premii jeśli zrobisz to po złożeniu wniosku o przyznanie pomocy. 

@piotr2691 kwestia własności tutaj nie ma nic do znaczenia. Masz już tytuł prawny (jest nim umowa dzierżawy). Więc w tym przypadku muszę wyprowadzić Cię z błędu. W przypadku zakupu tej maszyny, o której wspominasz raczej nie będzie konieczne uzasadnienie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinb8    0

Witam.

Orientuje się ktoś ile mniej więcej kosztuje wypełnienie wniosku na młodego rolnika? 

A drugie pytanie czy za kurs r3 są jakieś punkty czy trzeba dorobić np r6?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustawek    27

Załatwiłem dzierżawę w gminie z działki 4,5 ha. Teraz tylko pytanie jak z dopłatami na tą działkę? Mówią by wycofać wniosek. Prawda to? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A kiedy była podpisana umowa dzierżawy?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

A jak wtedy z numerem gospodarstwa, trzeba mieć oficjalnie gospodarstwo, czy sama umowa dzierżawy wystarcza??


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Nie trzeba mieć numeru gospodarstwa na dzień składania wniosku.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 14.06.2018 o 00:25, Kazik80 napisał:

Skoro świnie i pszenica są takie opłacalne staszek, to co za problem dołożyć do 100 tysięcy złotych premii, przynajmniej 100 tysięcy złotych swoich środków? Za unijne pieniądze chciałbyś dobry ciągnik bez własnego wkładu, a potem będziesz piał z zachwytu, jaki to dobrobyt na wsi? Odłóż przynajmniej 50% na maszyny i nie przejadaj wszystkiego, to zobaczymy czy nadal będziesz zachwalał stawki za płody rolne.

Kupować ciągnik z premi to głupota zaraz tu zaczną pisać jak im plony wzrosły jak nowym sprzętem zasiali

Co do cen produktów rolnyh to chyba jeszze są za wysokie bo połowa forum zbiory co 2 lata sprzedaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

Kto z was drodzy koledzy i koleżanki rolnicy planuję samodzielnie przygotować wniosek?

Jestem ciekaw jaki odsetek obędzie się bez pomocy doradcy, ja mam taki plan.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Ja tez myślę ze ogarne to z pomocą naszych tutejszych kolegów i doswiadczeniem po modernizacji u ojca w 2010r, tez sami robiliśmy wniosek.


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Wniosek o płatność pierwszej raty złożony na początku lutego a kasa dopiero dziś w na koncie czyli zamiast 90 dni około 130 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek19990    2

Jak się wypełnia powierzchnię użytków rolnych jeśli w ewidencji gruntów są niekatulane dane? Mianowicie w ewidencji jest kawek działki oznaczony jako zadrzewienia śródpolne (Lz-RV) ale aktualnie jest tam pole uprawne i jest zasiana gryka.  We wniosku wpisać stan faktyczny na dzień składnia wniosku czy to co jest w ewidencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wpisz to co masz w dopłatach. 

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek-a4    0

Witam mam pytanie czy mogę ubiegać się  o premię dla młodego rolnika jeśli żona 5 lat temu otrzymała od mamy razem z domem  1.4 ha  w tym samym dniu podpisała umowę dzierżawy .

Resztę warunków spełniam 

 

Edytowano przez janek-a4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie składałem jeszcze wniosków o drugą ratę z 2017 roku. Ale we wcześniejszych naborach wszystko zamykało z reguły się między 2 a 3 miesiące.

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek00038    0

Wniosek o drugą ratę płatności można złożyć już po obecności na wszystkich deklarowanych szkoleniach, zakupie deklarowanych maszyn, ewentualnym uzupełnieniu wyszktałcenia, czy o czymś jeszcze zapomniałem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj