kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

John23    19

Za miesiąc się hajtam i jak to się mówi będę w przystępach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Wie ktoś może jak to jest z tym wykształceniem? Chodzi mi dokładnie o to czy jak np. zadeklaruje ukończenie studiów rolniczych w ciągu tych 36 miesięcy, czy dostanę już punkty za wykształcenie, czy też nie?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Punkty masz tylko i wyłącznie za to co masz w dniu składania wniosku, przyszłe tytuły nic ci nie dają.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustawek    27

Jeszcze mam takie pytanie, w sumie może nie pytanie ale opiszę co jest pięć. Planuję wziąć teraz młodego rolnika na zakup maszyn, a po realizacji tegoż planu mogę zmodernizować stodołe przerabiając ją na obore i skorzystać ze zwrotu 60%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkpa    1

Panowie, czy jeżeli 1.06 minął termin dostarczenia sprawozdania z realizacji biznesplanu to jest to termin nieprzekraczalny??, czy kilka dni spóźnienia oznacza od razu 3% kary? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Będzie kara. Termin jest nie do przywrócenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

A czy musisz posiadać budynki ? Czy starczy tylko posiadanie ziemi i jakiś maszyn, przy składaniu na młodego rolnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie trzeba mieć budynków ani maszyn przed złożeniem wniosku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekbz2    9

A jak wygląda sprawa z przekazaniem całego gospodarstwa i pkt za nie jeśli moj tata jest rolnikiem a mama pracuje w sektorze publicznym umowe o prace ale jest wspołwłaścicielem ziemi i różnica miedzy mna a tata jest 26lat czyli łape się na 4pkt a miedzy mna a mama 22lata czyli 2pkt? Więc dostane 4pkt czy 2pkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba_cesc    2
44 minuty temu, misiekbz2 napisał:

A jak wygląda sprawa z przekazaniem całego gospodarstwa i pkt za nie jeśli moj tata jest rolnikiem a mama pracuje w sektorze publicznym umowe o prace ale jest wspołwłaścicielem ziemi i różnica miedzy mna a tata jest 26lat czyli łape się na 4pkt a miedzy mna a mama 22lata czyli 2pkt? Więc dostane 4pkt czy 2pkt?

Bedziesz miał 4 pkt. Liczy się różnica z osobą która przekazuje Ci gospodarstwo czyli z ojcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@misiekbz2 punkty będą liczone od tej osoby, która jest wpisana w ewidencji gruntów. Jeśli mama składa wniosek o dopłaty to dostaniesz za różnicę wieku pomiędzy Tobą a mamą.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tzn? W jakim sensie chcesz połączyć ?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Premia dla młodych rolników nie może być wkładem własnym w modernizację gospodarstw rolnych. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbych6622    0

Dzięki za odpowiedź;) 

Mam jeszcze jedno pytanko, a czy można składać teraz wniosek na młodego i modernizację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. O ile wnioskodawca spełnia warunki. Jak najbardziej. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek19990    2

Mój tata jest w trakcie podziału działki rolnej (numer działki: 98) na dwie osobne działki (odłączenie domu od pola). Po podziale działki będą miały inne numery ( 98/1 [dom] i 98/2 [pole]). I teraz pytanie czy jeśli w dniu składania wniosku na MR procedura podziału się jeszcze nie skończy, to we wniosku wpisać stary numer całej działki czyli 98,  czy już ten numer który będzie po zakończonym podziale 98/2 [pole].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pisz stan faktyczny na dzień składania wniosku.

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jeśli teraz mam w dopłatach działki na które mam tylko ustną dzierżawę, to jak  ich np. nie będę miał za dwa lata to trzeba zmieniać biznes plan bo zmieni się struktura gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Taka dzierżawa nie jest brana pod uwagę w programie.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj