kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

sumek666    5084
4 godziny temu, norbert098 napisał:

Mam pytanie czy jeśli maszyna jest fabrycznie nowa tylko ma rok produkcji 2017 to czy może to tak być na młodego rolnika nie będą się czepiać?

Sprawdź definicję ;)

Maszyna z 2018, 2017 i 2016 roku. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

Krótkie pytanie, czy po dostaniu kasy muszę mieć na gospodarstwie wywieszoną tablice wizualizacyjną prow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Nie musisz.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

W biznesplanie mam ze 30 procent na obrotowe a 70 na ziemię tylko sprzedający coś zaczyna kręcić i wiadomo mam jeszcze sporo czasu i może coś innego się trafi ale gdyby tak nie było to chciałbym zrobić zmianę na maszyny to 70 procent. I teraz mam pytanie bo opryskiwacz mam zamiar kupić w te wakacje za własne środki i jeśli faktura będzie np z  lipca a zmiany do biznesplanu zrobię np w 2019 roku ze te 70 procent zamiast na ziemię chce przeznaczyć na maszyny to czy ten zakup opryskiwacza uznają mi jako do rozliczenia części tej premii jak był to zakup rok wcześniej ale oczywiście po decyzji i wypłacie pierwszej raty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawełWie    11

nie uznają bo decyzja jest do inwestycji w bp jaki został zatwierdzony. Chyba, że fakture dostaniesz po zatwierdzeniu zmian do bp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Też tak macie, że zamiast 10 szt. bydła w bp, macie ze 20 na stanie?


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Wniosek o pierwsza rate złożony pod koniec stycznia a dziś pismo że płatność bedzie do 30 lipca z uwagi ba skomplikowany charakter sprawy. 

BRAWO ARIMR WLKP

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja miałem wyjątkowo prosta sprawę bo na pieniądze, od złożenia wniosku o pierwszą ratę czekałem dwa lub trzy tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7
5 godzin temu, _Rolniczka_ napisał:

Witam czy po złożeniu wniosku o I ratę można dorobić sobie na zlecenie?

Możesz, tylko uważaj, żeby nie wylecieć z krusu.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emergency12    8
Napisano (edytowany)
6 godzin temu, adamn999 napisał:

Wniosek o pierwsza rate złożony pod koniec stycznia a dziś pismo że płatność bedzie do 30 lipca z uwagi ba skomplikowany charakter sprawy. 

BRAWO ARIMR WLKP

Ponoć ARIMR Poznań ma teraz na głowie CBA ;)

Edytowano przez emergency12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
10 godzin temu, adamn999 napisał:

Wniosek o pierwsza rate złożony pod koniec stycznia a dziś pismo że płatność bedzie do 30 lipca z uwagi ba skomplikowany charakter sprawy. 

BRAWO ARIMR WLKP

cierpliwość może nas tylko uratować ;) 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba_cesc    2

Wiecie może czy na działki w roku docelowym równiez musze mieć akty notarialne podczas skladania wniosku o 2 rate?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

Czy wiadomo cos juz o tym od kiedy beda brac pod uwage rozpoczecie dzialalnosci rolniczej?? Bo wg obecnych zasad nie lapie sie bo nabylem ziemie w spadku ale od tego roku zaczynam na własne konto gospodarowac. Cos slyszalem ze np zlozenie o doplaty wniosku moze byc np ta data rozpoczecia dzialalnosci. Dibrze by bylo vo to bez sensu jak dla mnie to  co bylo do tej pory


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravo95    2

Witam, skladalem w zeszlym roku podanieno mlodego rolnika, dostalem go, okolo 20marca tego roku skladalem podanie o platnosc, nie dostalem zadnego potwoerdzenia ani nic ale chyba nie trzeba nic takiego mieć, w kazdym razie eo kiedy moge spodziewac sie przelewu na konto? 90 dni mija 20maja a gdzies czytalem ze wlasnie tyle agencja ma na przeslanie pieniążków. Maja jakies prawo na poslizg? Woj łódzkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkasprzak60    0

Oczywiście że mają, tak jak wyżej pisał kolega Adamn999 i również ja, dostaliśmy pismo o odroczeniu płatności o 3 miesiące ze względu na "skomplikowany charakter sprawy" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
Napisano (edytowany)

Dzwonili dzis do mnie z agencji z informacją ze mam wycofać wniosek o drugą rate platnosci, złożony 4 mcs temu poprawić błędy i złożyć ponownie. Miał ktoś taką sytuację?

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. I nie musisz go wycofywać. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

@freetaxi Poprosiłem o pisemne wezwanie do poprawienia błędów to powiedziano mi ze takiego nie dostanę i decyzji też więc co teraz? I jak to do konca jest z planem nawozowym? Czy oprócz zbadania próbek gleby z gruntów ornych i wykonania planu nawozowego potrzeba coś jeszcze?? Jakiś plan zabiegów agrotechnicznych itp?? I czy pobieranie próbek gleby z upraw wieloletnich np koniczyna jest konieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Czekasz dalej. Jeśli wniosek będzie wymagał uzupełnień oraz wyjaśnień to dostaniesz wezwanie. Jeśli wycofasz wniosek i złożysz go ponownie to Agencja ma znowu 3 miesiące na jego rozpatrzenie i wypłatę. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

A przy planie nawozowym musisz prowadzić wykaz zabiegów agrotechnicznych na poszczególnych działkach.

  • Like 1

Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemok1992    1
Dnia 8.05.2018 o 13:57, adamn999 napisał:

Wniosek o pierwsza rate złożony pod koniec stycznia a dziś pismo że płatność bedzie do 30 lipca z uwagi ba skomplikowany charakter sprawy. 

BRAWO ARIMR WLKP

Ja pieniądze dostałem 25 kwietnią a 26 przyszło pismo ze wypłatę dostane do 31 mają więc zbytaio się nie martw i zadzwonić do osoby prowadzącej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie zmieniał ktoś szkolenia na ine jak miał w biznes plan przy składaniu o drugą ratę i czy nie jest problemem że zakupiłem maszyny drożej jak było to początkowo zakładane w ofertach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj