kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sumek666    5084
1 minutę temu, pepcio19891015 napisał:

Witam. Podłącze się tutaj. Co powiecie na temat kursu R3 przez internet?

ja tak zrobiłem


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Mam pytanie w biznes planie mam zadeklarowany rok docelowy 2021, czy struktura upraw zawarta w biznes planie na okres docelowy musi być także utrzymana w latach  poprzedzających ten rok (2018, 2019, 2020)? Czy w tych latach mogę uprawiać dowolne inne uprawy? Oraz jak to jest z wielkością ekonomiczną wiadomo że musi ona wzrosnąć o minimum 10% w roku docelowym. Ale czy na przykład w 2018 roku może być ona minimalnie mniejsza niż w roku bazowym, lub nawet mniejsza niż 13 tys. euro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek538    15

Mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych czy takie wykształcenie podchodzi pod rolnicze i można się wtedy starać o MR czy MGR czy trzeba je uzupełnić ?

Czy ktoś wie kiedy tego roku ma być nabór czy jeszcze nie wiadomo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Wpisując w ewidencje zwrot podatku akcyzowego w tabele ,,Nr dowodu księgowego'' moge wpisac Numer decyzji, który widnieje na tym dokumencie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
20 godzin temu, rex15 napisał:

Wpisując w ewidencje zwrot podatku akcyzowego w tabele ,,Nr dowodu księgowego'' moge wpisac Numer decyzji, który widnieje na tym dokumencie?

Ja nie pisze takich rzeczy. Ani dopłat, ani odszkodowań. Tak samo nie pisze krus czy podatków 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Jeszcze Ciebie tu brakowało... 

@adrian123473 pisz jak masz punkty i ciągnik Ci nie zaniży punktacji. 

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

to po co pytasz jak sam wiesz? :P

Pisz nie gadaj ;) najwyżej się nie zgodzą a ty nigdy się nie dowiesz czy by się zgodzili ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Co wy tak od razu,że się nie da.Fakt ciągnik 100KM na 11ha mało realnie,ale dobrze uzasadnić i szansa jest.Pola daleko od gospodarstwa to już plus, uwarunkowania terenu czyli górki itp,jakaś specjalistyczna produkcja,wykazanie zwiększenie gospodarstwa -dzierżawa,kupno ziemi.Dobry bajer pól sukcesu ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
Dnia 16.03.2018 o 14:14, rex15 napisał:

Wpisując w ewidencje zwrot podatku akcyzowego w tabele ,,Nr dowodu księgowego'' moge wpisac Numer decyzji, który widnieje na tym dokumencie?

 

23 godziny temu, sumek666 napisał:

Ja nie pisze takich rzeczy. Ani dopłat, ani odszkodowań. Tak samo nie pisze krus czy podatków 

Ja również takich rzeczy nie pisze nawet w agencji mowili ze tego nie trzeba lecz mozna ale po co jak nie wymagaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel12xd    10
Kupował ktoś z was ziemię na młodego rolnika i może mi powiedzieć jak to wygląda. Składałem wniosek w 2017 roku na maszyny, została mi przyznana premia, ale mam do kupna ziemię i chciałbym zrobić aneks i wyrzucić maszyny w miejsce dać tą ziemię. Wytłumaczy mi ktoś jak wygląda cały ten proces z kupnem gruntu i czy warto próbować zakupić grunt z premii młodego rolnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy młody rolnik może zostać wyłączony ze składki zdrowotnej w KRUS?? Dostałem decyzje rozpocząłem biznes plan i dorabialem 300zl na brutto na zleceniu, wyspowiadałem się w krusie i przysłali ze zostałem wyłączony ze zdrowotnej, ponieważ składke podczas zlecenia opłacał za mnie pracodawca, a do tej pory robiło to za mnie państwo ponieważ mam poniżej 6ha rzeliczeniowych(6.05 własnosc i 1,97 dzierzawa długo. term fizycznie) Krus twierdzi ze jestem w pelnym zakresie mimo zlecenia przez cały miesiąc a pan z łodzi twierdził ze rok od wypłaty nie moge byc nawet 1 dzien od wyplaty na zleceniu tak wiec - moge dorobic na zleceniu 300 zł przez po dniu wypłaty pierwszej raty czy faktycznie będąc choć kilka godzin na zleceniu przez ten rok od wypłaty agencja zażąda zwrotu premii? Czy ktos jest w podobnej sytuacji? Jestem świadomy że w ubiegłych latach młody rolnik w mógł jedynie dorobic ''na czarno'', jednak od 2017 zus nie wyklucza krus do 2100..  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Kilka stron wcześniej opisałem swoją przygodę z zakupem ziemi. Warto, czemu nie.

Dobrze, ze można KRUS i takie tam pisać, bo mi Pani w ODR kazała i nie byłem tego pewny.

  • Thanks 1

Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidek223    0

Witam czy jak mam 18 lat rocznikowo w lipcu mam urodziny chodze do drugiej klasy rolniczej zawodowej to mogę w tym roku na młodego składać w maju ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar96    2

Coś mi się zdaje że nie mają kasy na młodego rolnika, ponieważ kasa poszła na wynagrodzenia do ministrów . łódzkie cisza wniosek o 1 rate składany na początku stycznia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Ja o 2 ratę złożyłem 12grudnia i nie ma kasy nawet nie przysłali żadnego pisma że się nie wyrobią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukasz0207    0

Ja składałem 2stycznia pieniędzy nie mam jeszcze woj.lubelskie

I mam pytanie ile oni maja czasu na wypłacenie to prawda ze 3miesiace czy więcej tam jest a jak 3miesiace to od kiedy liczone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj