kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

sumek666    5084

moim zdaniem jest tak skonstruowany żeby przypadkowi ludzie nie wyłudzali dotacji


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

też bym tak robił ;) 

pierwsze święte prawo: co nie jest zakazane jest dozwolone :)

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
6 godzin temu, dzikidaniel napisał:

 

100% pewne. Sam buduję za premię płytę za mniej jak połowę premii, a punkty otrzymałem.

Dużo papierów żeby płytę postawić? Silos chyba mniej kłopotliwy i firmy do postawienia nie trzeba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Szkole mam ale tylko 10 ha na mnie bo reszta jest pod tata zobowiązań za prow 2013. Opasy to będą

 Wysokobialkowe mam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Damianzetor9540, płyta do 100 m2 robisz na zgłoszenie, budowlaniec musi zrobić Ci projekt i zgłaszasz.

Z silosami to bym się zastanowił czy zamiast jednego nie zrobić 2 czy 3 mniejszych na zgłoszenie, bo i mniej papierów i taniej to wychodzi (pozwolenia) jak i czasu sporo mniej kosztuje.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Spore zamieszanie miałem z tym pozwoleniem z ANR, wysłałem wniosek, zbiór bazy danych ze starostwa i zaświadczenie, że nie jestem płatnikiem VAT-u w Gwatemali. Po ponad 3 miesiącach dostałem telefon, że nie dostarczyłem Wypisu z Rejestru Gruntów. Poszedłem więc znowu do starostwa (znowu trzeba było zapłacić) i oni mi dalej dają zbiór bazy danych, jak się upomniałem Wypisu z Rejestru Gruntów to patrzyli jak na UFOka. Nie pozostało mi nic innego, jak znowu to samo wysłać. Po kolejnych 3 miesiącach telefon, że d*pa. Ale miła Pani poszła mi na rękę, powiedziała, że żeby nie robić mi już problemów to wyda pozytywną decyzję. Do dziś nie wiem, kto zawinił, ale gdyby nie uprzejmość Pani z ANR, to dalej bym chodził i się kłócił.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9

u mnie w starostwie bez problemu dostalem wypis :) jakieś dziwne te twoje starostwo :P

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
3 godziny temu, sumek666 napisał:

moim zdaniem jest tak skonstruowany żeby przypadkowi ludzie nie wyłudzali dotacji

Dużo ludzi jest, gdzie utrzymują się z rolnictwa, prowadzą bardzo dochodowe gospodarstwa a nie kwalifikują się do MR bo nie mają minimalnych wymaganych ilości ha.

Moim zdaniem sam fakt, że musisz wszystkie pieniądze wpompować w rolnictwo, że musisz siedzieć rok na KRUS-ie, że musisz przez 5 lat prowadzić gospodarstwo jest wystarczającym zniechęceniem do tego by przypadkowi ludzie próbowali dostać tą premię, bo tak na prawdę te 100tyś to są groszowe sprawy patrząc na ceny gruntów rolnych czy ceny maszyn.

Te dodatkowe zapiski o wymaganej powierzchni gospodarstwa czy ten cały system punktowy w obliczu gdzie pieniędzy jest dużo więcej niż chętnych to jest nieporozumienie.

 

W zeszłym tygodniu byłem na szkoleniu, gość opowiadał o tym jak kilku młodych rolników prawdopodobnie będzie musiało zwrócić premie bo zadeklarowali udział w grupie producenckiej. No i oczywiście wstąpili, ale grupa upadła a oni nie spełniają wymogu przebywania w grupie do upływu 5 lat od wypłaty I raty. Agencja ich winy w tym nie widzi, ale pod "siłę wyższą" jak to opisują podciągnąć nie chcą i koniec tematu.

5 godzin temu, ukaszProcho napisał:

Jak najprościej zdobyć punkty za 

-prowadzenie działań w zakresie przygotowania do sprzedaży produktów 

-postęp biologiczny 

-organizacja produkcji

-innowacyjny produkt 

Będę posiadał pole oraz bydlo mięsne. 

- Przygotowanie do sprzedaży, czyli czyszczenie, porcjowanie, pakowanie czegoś w opakowania. Ogólnie działanie mające na celu podniesienie wartości towaru

- Postęp biologiczny to przykładowo zakup kwalifikowanego materiału siewnego

- organizacja produkcji, przykładowo zakup maszyn mających lepiej zorganizować twoją pracę, np. wóz paszowy

- innowacyjny produkt, czyli uprawiasz/ hodujesz coś czego w roku bazowym nie uprawiałeś/ hodowałeś.

  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
17 godzin temu, adam131 napisał:

Hmm to ja mimo wykształcenia za które mam 5 pkt miotam się żeby nazbierać te min 12 nie wchodząc w plan nawozowy itp.

Plan nawozowy to nic strasznego też się obawiałem ale nie na czego wystarczy pobrać próbki gleby w pierwszym i czwartym roku reszte rozpisze mi mój doradca, mieć  plan nawozowy a stosować  go to dwie różne  rzeczy,  papier wszystko przyjmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

To to chyba wszyscy wiedzą. Co do młodego rolnika to lepiej już teraz przepisać pole na mnie i wziąć doplate czy lepiej za rok a teraz niech pisze ojciec? Punktów to napewno starczy najwyżej plan nawozowy wezmę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307
40 minut temu, adamn999 napisał:

Plan nawozowy to nic strasznego też się obawiałem ale nie na czego wystarczy pobrać próbki gleby w pierwszym i czwartym roku reszte rozpisze mi mój doradca, mieć  plan nawozowy a stosować  go to dwie różne  rzeczy,  papier wszystko przyjmie

Pewnie nic strasznego,ale chce uniknąć takich dłuższych zobowiązań,dlatego skoro w planach i tak miałem silosy,to postawić taki na zgłoszenie  jako inwestycja budowlana za 2pkt to dużo prostsze.

Mam dylemat ze strączkowymi,te nowe wymagania  dopłat powodują,że nie ma sensu ich siać i tu pytanie posieję teraz ,zgłoszę do punktacji i czy muszę siać co roku czy w roku docelowym czy wcale ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

A jak jet z platmoście dodatkową chyba musi być minimum 15 ha żeby ją dostać? Bo wiem ze do 30 ha jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
4 minuty temu, adam131 napisał:

Pewnie nic strasznego,ale chce uniknąć takich dłuższych zobowiązań,dlatego skoro w planach i tak miałem silosy,to postawić taki na zgłoszenie  jako inwestycja budowlana za 2pkt to dużo prostsze.

Mam dylemat ze strączkowymi,te nowe wymagania  dopłat powodują,że nie ma sensu ich siać i tu pytanie posieję teraz ,zgłoszę do punktacji i czy muszę siać co roku czy w roku docelowym czy wcale ?

Wystarczy w roku docelowym było to szczegółowiej opisane 5 lub 6 stron wstecz

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Teraz nie przepisze dopiero w kwietniu bo musze złożyć wniosek o uwolnienie 7 ha z ojca bo bral prow 2013 a teraz chce wziąć prow 2018 i musze poczekać na decyzje podobno ma być rozpatrzona pozytywnie i wtedy przepisać w kwietniu. Powinno się wszystko zdążyć.  A ojciec we wniosku juz nie pisze tych działek także zobowiązanie z 2018 roku nie będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307
6 minut temu, ukaszProcho napisał:

A jak jet z platmoście dodatkową chyba musi być minimum 15 ha żeby ją dostać? Bo wiem ze do 30 ha jest 

Płatność dodatkowa

Płatność dodatkowa (redystrybucyjna), przysługuje wszystkim rolnikom do powierzchni gruntów kwalifikujących się do jednolitej płatności obszarowej, mieszczących się w przedziale od 3,01 ha do 30 ha (maksymalnie do 27 ha na gospodarstwo). Do pozostałej powierzchni kwalifikowanych hektarów spoza wskazanego przedziału przysługuje jednolita płatność obszarowa. Płatność ta polega bowiem jedynie na podniesieniu wysokości stawki jednolitej płatności obszarowej w określonym przedziale powierzchniowym.

Płatność dodatkowa przysługuje tylko tym rolnikom, którzy nie podzielili (w sposób sztuczny) gospodarstwa po 18.10.2011 r. w celu uzyskania tej płatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, kuba24051 napisał:

przepisz teraz, bedzie wieksza dopłata a z punktami raczej problemy nie bedzie ;)

Ale krus zapłacisz to na jedno wyjdzie zależy ile ha

1 godzinę temu, adam131 napisał:

Pewnie nic strasznego,ale chce uniknąć takich dłuższych zobowiązań,dlatego skoro w planach i tak miałem silosy,to postawić taki na zgłoszenie  jako inwestycja budowlana za 2pkt to dużo prostsze.

Mam dylemat ze strączkowymi,te nowe wymagania  dopłat powodują,że nie ma sensu ich siać i tu pytanie posieję teraz ,zgłoszę do punktacji i czy muszę siać co roku czy w roku docelowym czy wcale ?

A ogrodenie pastwisk to te inwestycja budowlana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba_cesc    2
1 godzinę temu, marcinek2303 napisał:

Pieniadze wczoraj na koncie,woj.lodzkie

 

Kiedy skladales wniosek o 1 rate?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj