kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

damianzetor9540    2705
9 godzin temu, dzikidaniel napisał:

Limitem jest to że budowla ma być na działce będącej własnością beneficjenta. Czy to będzie kosztować 5 czy 50 tysięcy nie robi różnicy.

Jesteś tego pewien? Gdzieś w internecie przeczytałem że taka budowla musi stanowić 70% premii... 

Screenshot_20180302-065510.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emergency12    8

Ja miałem inwestycje budowlaną, budowa stanowisk za 10 tys. Były dwa punkty plus 0.5 bo stanowiska są punktowane. Później w poprawkach to usunąłem bo mi nie pasowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
12 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Jesteś tego pewien? Gdzieś w internecie przeczytałem że taka budowla musi stanowić 70% premii... 

Screenshot_20180302-065510.png

Inwestycje budowlane robisz za ile chcesz, tutaj jest to tak napisane by jednocześnie spełnić wymóg zainwestowania 70% w środki trwałe. Ty możesz zrobić silos za 10tyś. a 60tyś dać na maszyny itd.

 

Proponuję te pieniądze które chcesz przeznaczyć na silos przesunąć na środki obrotowe, a silos wybudować z własnych pieniędzy. Za dużo kłopotów a ARIMR.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Łąki na gruntach ornych wliczając się na młodego rolnika?

Jak rozlicza się młodego rolnika 70 % pieniędzy jak przeznacza się je na kupno pola? Trzeba mieć potwierdzenie przelewu czy wystarczy od notariusza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Wszystkie użytki rolne wlicza się do MR.

Chcąc kupić ziemię przede wszystkim będziesz musiał od ANR otrzymać pozwolenie. Co do formy zapłaty to dowolna była.

2 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

Jesteś tego pewien? Gdzieś w internecie przeczytałem że taka budowla musi stanowić 70% premii... 

100% pewne. Sam buduję za premię płytę za mniej jak połowę premii, a punkty otrzymałem.

Edytowano przez dzikidaniel
  • Like 1

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Pozwolenie żebym mógł przeznaczyć te pieniądze na pole? Dziwne trochę to. Jest opcja ze mogą nie wydać?  Ile takie coś trwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307
9 minut temu, ukaszProcho napisał:

Pozwolenie żebym mógł przeznaczyć te pieniądze na pole? Dziwne trochę to. Jest opcja ze mogą nie wydać?  Ile takie coś trwa 

Nie słyszałeś o Ustawie z dnia 14 kwietnia 2016 r. o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A nie możesz kupić od ojca cy dziadka?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Za mr nie można kupować od rodziny. 

Jeśli jesteś rolnikiem krócej jak 5 lat to musisz otrzymać zgodę od ANR na zakup ziemi i nie ważne od kogo to kupujesz. Nie dotyczy dziedziczenia i darowizny.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Czy jeżeli do BP wpiszę talerzówkę 2,7m wymagania 80-110KM ,a wykażę ciągnik C-360 to przejdzie? Czy można to jakoś uzasadnić i nie powinno być problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
43 minuty temu, waldii1 napisał:

Za mr nie można kupować od rodziny. 

Jeśli jesteś rolnikiem krócej jak 5 lat to musisz otrzymać zgodę od ANR na zakup ziemi i nie ważne od kogo to kupujesz. Nie dotyczy dziedziczenia i darowizny.

Można bez probemu ktoś Cię w bą wprowadził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Adam131, musisz wskazać czym tą talerzówkę będziesz ciągnąć, inaczej zmuszą do zmiany by sprzęt był dopasowany do ciągnika, ewentualnie piszesz oświadczenie że kupujesz mocniejszy ciągnik i powinno przejść, tyle że i z tego będziesz musiał się wywiązać. Ja kupowałem talerzówkę 3m, wymagania to chyba 110 KM, ciągnik miał w tym czasie 93 KM, oświadczenie że kupuję większy w takim czasie. Teraz mam większy i z oświadczenia się wywiązałem.

 

Staszek131415, w błędzie jesteś. Mam po sąsiedzku młodego rolnika który też kupował ziemię, i bez pozwolenia ANR nie dało rady, ba, ile musiał jeździć by to pozwolenie dostać.

Edytowano przez dzikidaniel

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
1 godzinę temu, ukaszProcho napisał:

Nie. Niech ktoś naświetli temat 

Ja chciałbym kupić od rolnika  panstwowe nie 

O tej słynnej ustawie o obrocie ziemią rolną nie słyszałeś? Ty w Polsce w ogóle mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, dzikidaniel napisał:

Adam131, musisz wskazać czym tą talerzówkę będziesz ciągnąć, inaczej zmuszą do zmiany by sprzęt był dopasowany do ciągnika, ewentualnie piszesz oświadczenie że kupujesz mocniejszy ciągnik i powinno przejść, tyle że i z tego będziesz musiał się wywiązać. Ja kupowałem talerzówkę 3m, wymagania to chyba 110 KM, ciągnik miał w tym czasie 93 KM, oświadczenie że kupuję większy w takim czasie. Teraz mam większy i z oświadczenia się wywiązałem.

 

Staszek131415, w błędzie jesteś. Mam po sąsiedzku młodego rolnika który też kupował ziemię, i bez pozwolenia ANR nie dało rady, ba, ile musiał jeździć by to pozwolenie dostać.

Ale od ojca można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

To zależy od osoby która Ci wniosek rozpatruję, ja brałem gruber który ma zapotrzebowanie min 90 KM a ja mam ciągnik 75 KM i nikt się nie czepiał. Ale przyczepili się po co mi owijarka do bel jak nie mam prasy, to napisałem oświadczenie że w tym roku kupuję za własne środki i nie było problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Nie kupowałem ziemi ostatnio to nie słyszałem. W odr dzisiaj kierownik powiedział mi ze nie będzie problemu kupić pole za te pieniądze. Ma ktoś stronę gdzie dokładnie jest opisana punktacja na młodego rolnika?  Bo te internetowe strony różnie podają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Obojętnie od kogo kupujesz musisz mieć zgodę KOWR! ANR nie istnieje przecież od września 2017! Wy w ogóle w Polsce żyjecie? :P

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli sprzedający jest osobą bliską to nie musisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Jak najprościej zdobyć punkty za 

-prowadzenie działań w zakresie przygotowania do sprzedaży produktów 

-postęp biologiczny 

-organizacja produkcji

-innowacyjny produkt 

Będę posiadał pole oraz bydlo mięsne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    467
boze ludzie po co wam takie bzdury. ja mialem tylko 2 szkolenia, hektar wysokobialkowych, plan nawozowy i uslugi doradcze i mialem prawie 20 pkt ze wszystkiego zrezygnowalem i nadal mam 13....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

to tak jak ja ale ja nie miałem wykształcenia i ok 17 pkt miałem


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Hmm to ja mimo wykształcenia za które mam 5 pkt miotam się żeby nazbierać te min 12 nie wchodząc w plan nawozowy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Różnie bywa, jak ktoś ma wykształcenie, dostanie całe gospodarstwo od rodziców i do tego ma trochę ha to punkty same się zbierają. Ale są też tacy, którzy wykształcenia jeszcze nie zdobyli, dostaną kilka ha żeby tylko spełnić wymagania i wtedy żeby zdobyć te 12 pkt. to trzeba się nieźle napracować i nabrać na siebie bardzo dużo zobowiązań. Niestety jak dla mnie ten system punktowy jest mega niedopracowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj