kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

freetaxi    947

Są kwalifikacje zawodowe?

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Województwo łódzkie. Tak zawód rolnik R.03 zdany 

Jak wygląda ten plan nawozowy bardzo trudny jest? Jakie faktury trzeba pokazać czy wystarczy jakaś książkę prowadzić? 

Edytowano przez ukaszProcho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Ja zbieram faktury za nawozy, bo i tak potrzebne są do EPiRwG. Wziąłem z ODR pojemniki na próbki i laskę do ich pobrania z ziemi. Ponumerowałem, zadzwoniłem do gościa który zbiera i wozi do Warszawy. Po jakimś czasie otrzymałem wyniki, z nimi poszedłem do ODR. Pani mi zrobiła książeczkę, gdzie wpisuje wszystko, co robię na polach. Trudne może to nie jest, ale upierdliwe wpisywanie zabiegów agrotechnicznych i powierzchni.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe96    11

lepiej wziaść więcej punktów a potem zrezygnować  np 4 szkolenia i masz 2 punkty za szkolenia nie płacisz .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawełWie    11

12 tj minimum, które uprawnia ale bezpiecznie jest mieć ok 14 w razie zmian BP lub nieuznania punktów z różnych powodów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

A to udział w szkoleniach jest punktowane każde?  Tzn 4 szkolenia= 2 punkty? To wolę to niż ten plan nawozowy bo widzę ze to problemowe jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

A jak się mają punkty za to?  Za obsadę zwierząt ile można dostać?  

i jak że struktura zasiewow

Screenshot_2018-03-01-13-59-00.png

Łąki na gruntach ornych wliczając się na młodego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie, wyslalem wnioske o 1 rate dnia 22.01.2018 w tamten piatek dostałem tel o poprawki dzis wysłałem im wszystko uzupelnione. Kiedy powinienem spodziewać sie kasy na koncie? Jeżeli nie bd jakis wiekszych opóźnień .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele18    0
14 minut temu, michal_xs napisał:

Panowie, wyslalem wnioske o 1 rate dnia 22.01.2018 w tamten piatek dostałem tel o poprawki dzis wysłałem im wszystko uzupelnione. Kiedy powinienem spodziewać sie kasy na koncie? Jeżeli nie bd jakis wiekszych opóźnień .

Po mojemu gdzieś pod koniec marca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

UWAGA :D
Dzisiaj poszedłem do mojego US w sprawie premii i rozliczania VAT'u. Oto jakie uzyskałem informacje. Być może nie dotyczą ludzi na wschód od Poznania ale reszty kraju jak najbardziej.

 
http://www.podatki.egospodarka.pl/140571,Od-zakupow-z-dotacji-mozna-odliczyc-podatek-VAT,1,70,1.html

http://ipodatkowe.pl/interpretacja-174494-2461-ibpp3-4512-147-2017-2-sr-prawo-do-odliczenia-podatku-vat-zwiazanego-z-nabywanymi-towarami-i-uslugami-za-srodki-pieniezne-pochodzace-z-dotacji-pr.html

  • Like 2

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Czy silos zbożowy,który wymaga pozwolenia na budowę jest inwestycją budowlaną za 2 pkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek5314    72
5 godzin temu, LTZ55a napisał:

Ja zbieram faktury za nawozy, bo i tak potrzebne są do EPiRwG. Wziąłem z ODR pojemniki na próbki i laskę do ich pobrania z ziemi. Ponumerowałem, zadzwoniłem do gościa który zbiera i wozi do Warszawy. Po jakimś czasie otrzymałem wyniki, z nimi poszedłem do ODR. Pani mi zrobiła książeczkę, gdzie wpisuje wszystko, co robię na polach. Trudne może to nie jest, ale upierdliwe wpisywanie zabiegów agrotechnicznych i powierzchni.

ile Cie kosztowalo to padanie tych probek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

adam131, nawet silos na zgłoszenie to inwestycja budowlana i za nią otrzymasz 2 pkt.

  • Like 1

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Nie pamiętam teraz, z tego co liczyłem, to wychodzi do 300 zł przy 10 ha. I parę złotych dla ODR za przygotowanie książki, ale tu nie chcę zgadywać.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Ja płaciłem 8 zł za jedno próbkę glebową, a miałem ich 14 z ok 18ha. Badanie gleby robisz co 4 lata a plan nawozowy co roku. Mi wszystko robiła okręgowa stacja chemiczno rolnicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
4 godziny temu, sumek666 napisał:

UWAGA :D
Dzisiaj poszedłem do mojego US w sprawie premii i rozliczania VAT'u. Oto jakie uzyskałem informacje. Być może nie dotyczą ludzi na wschód od Poznania ale reszty kraju jak najbardziej.

 
http://www.podatki.egospodarka.pl/140571,Od-zakupow-z-dotacji-mozna-odliczyc-podatek-VAT,1,70,1.html

http://ipodatkowe.pl/interpretacja-174494-2461-ibpp3-4512-147-2017-2-sr-prawo-do-odliczenia-podatku-vat-zwiazanego-z-nabywanymi-towarami-i-uslugami-za-srodki-pieniezne-pochodzace-z-dotacji-pr.html

Czyli spkojnie można przejść na vat i odliczyć 23% od zakupu środków  trwałych. Dzięki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Są jakieś limity za ile trzeba zrobić inwestycję budowlana? Przeznaczając z młodego np 10 tyś na silos do zboża a reszta na maszyny, będzie to inwestycja budowlana czy za mały udział? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
47 minut temu, adamn999 napisał:

Czyli spkojnie można przejść na vat i odliczyć 23% od zakupu środków  trwałych. Dzięki 

pod warunkiem, że mieszkasz na zachód od Poznania :P

  • Haha 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
26 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Są jakieś limity za ile trzeba zrobić inwestycję budowlana? Przeznaczając z młodego np 10 tyś na silos do zboża a reszta na maszyny, będzie to inwestycja budowlana czy za mały udział? 

Limitem jest to że budowla ma być na działce będącej własnością beneficjenta. Czy to będzie kosztować 5 czy 50 tysięcy nie robi różnicy.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Silos postawiłbym na podwórku, które wraz z całym gospodarstwem będzie przepisane na mnie. 

Macie jakieś kryteria doboru wielkości? Zboża na swojej ziemi nie mam wcale, ale wtedy może wziąć jakiś silos na pasze treściwą? 

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 27.02.2018 o 19:17, Szymon7745 napisał:

Witam!

Dostałęm pozytywną decyzje na młodego rolnika, Ojciec będzie Mi przekazywał gospodarstwo ale tylko część zwierząt, więc czy trzeba ująć to w akcie notarialnym??? 

Proszę o odpowiedź!

 

A czy można zwierzęta od ojca kupić rozliczając premię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj