kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Będą podlegać ubezpieczeniu jako domownicy.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Ok. Z tego tytułu będą mieli taka sama emeryturę czy nizsza? 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Raczej tak ale to już bardziej proszę pytać KRUS. Nie jestem biegły z zakresu ubezpieczeń społecznych rolników.

  • Like 2

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
24 minuty temu, sumek666 napisał:

Ok. Z tego tytułu będą mieli taka sama emeryturę czy nizsza? 

25 lat trzeba opłacać składki w twym przypadku będziesz płacił za nich składki KRUS aż do wieku emerytalnego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian315    4

Słyszałem dzisiaj w odr od gościa że ponoć z agencji trzeba odebrać jakiś weksel związany z młodym rolnikiem żeby później mieć mniej problemów. Podpowie ktoś o co dokładnie chodzi z tym wekslem bo ja pierwszy raz coś takiego słyszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emergency12    8

co do KRUSU to chyba trzeba 30 lat płacić wszystkie składki, a potem można tylko zdrowotne. Mój tata jest w takiej sytuacji że na wcześniejszą sie nie załapał bo zabrakło 20 dni i musi czekac 5 lat, ma wypłacone 33 lata i teraz płaci tylko zdrowotne. żeby płacił przez kolejne 5 lat nie miałby nawet złotówki więcej do emerytury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O jaki weksel chodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17
3 godziny temu, emergency12 napisał:

co do KRUSU to chyba trzeba 30 lat płacić wszystkie składki, a potem można tylko zdrowotne. Mój tata jest w takiej sytuacji że na wcześniejszą sie nie załapał bo zabrakło 20 dni i musi czekac 5 lat, ma wypłacone 33 lata i teraz płaci tylko zdrowotne. żeby płacił przez kolejne 5 lat nie miałby nawet złotówki więcej do emerytury

Ktoś orientujący się w przepisach KRUS jest w stanie to potwierdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Czy można dzierżawić od osób prywatnych umową na 10 lat,ale z zawartym zapisem,że po 6-7 latach możliwe rozwiązanie umowy?Czy data pewna wyklucza taki zapis,czy agencja będzie się czepiać?

Mam taką sytuację,że każdy się boi tych 10 lat i tylko 5 lat wchodzi w grę,a jak wiadomo,okres 5 lat się nie liczy w programach MR itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Vat owcy , są zwolnieni z prowadzenia księgi przychodów rozchodów ponieważ do rozliczania się z US ksiegowy prowadzi rejestr sprzedaży i zakupów lub sami taki rejestr prowadzimy gdy sami się rozliczamy z US. Mam pismo z arimr w tej sprawie. 

Młody Rolnik dostaje 100 tys i rozliczania się w kwotach brutto. Po co kolega sieje zamęt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@adam131 niestety taki zapis odpada. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z takim zapisem lub bez właściciel może zabrać Ci dzierżawę. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

No wiadomo,gość się godzi na 5 lat z datą pewną,a 10 nie ,bo za długo i takie marudzenie,gdyby nie to że w miarę blisko i ziemia w dobrej kulturze to bym dał sobie spokój.

Warunki też w miarę, mam oddać 70% dopłat i płacić podatek,biorąc pod uwagę to że taki jeden Niemiec w okolicy co ma już prawie 3 tys ha oddaje dopłaty i dopłaca 500 zł do hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ventura94    3
22 godziny temu, emergency12 napisał:

co do KRUSU to chyba trzeba 30 lat płacić wszystkie składki, a potem można tylko zdrowotne. Mój tata jest w takiej sytuacji że na wcześniejszą sie nie załapał bo zabrakło 20 dni i musi czekac 5 lat, ma wypłacone 33 lata i teraz płaci tylko zdrowotne. żeby płacił przez kolejne 5 lat nie miałby nawet złotówki więcej do emerytury

A jest taka mozliwosc zeby tylko zdrowotne placic? Nie musi byc ciaglości skladek do momentu emerytury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
9 godzin temu, tomi382 napisał:

Vat owcy , są zwolnieni z prowadzenia księgi przychodów rozchodów ponieważ do rozliczania się z US ksiegowy prowadzi rejestr sprzedaży i zakupów lub sami taki rejestr prowadzimy gdy sami się rozliczamy z US. Mam pismo z arimr w tej sprawie. 

Młody Rolnik dostaje 100 tys i rozliczania się w kwotach brutto. Po co kolega sieje zamęt. 

Czyli jak przejde na vat i kupie sprzęt  za 100 tyś  brutto moge odliczyć 23 tyś  i urzad skarbowy mi zwróci  te 23 tys? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

18 tys z groszami. Jak usiade do kompa to napisze maila do arimr i do US o interpretacje i zajecie stanowiska.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon7745    0

Witam!

Dostałęm pozytywną decyzje na młodego rolnika, Ojciec będzie Mi przekazywał gospodarstwo ale tylko część zwierząt, więc czy trzeba ująć to w akcie notarialnym??? 

Proszę o odpowiedź!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Zwierząt i maszyn nierejestrowanych nie trzeba w akcie ujmować.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie a co jesli w biznesplanie mam zakup ciagnika i ladowacza za np 165 tys brutto a kupie za 150 tys brutto to musze cos zmieniać w biznes planie?? I jal zmieniać to teraz czy moge po zakupie?

Edytowano przez Gość
Literowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele18    0

Ja mam wpisane 180 tysięcy a traktor wyszedł 183 tyś, doradca mówi ze nie na sensu robić zmian bo i tak cała kwota jest wykorzystana, a jak to jest do konca to sam nie wiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

.

Edytowano przez rex15
błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj