kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

kuba24051    470
ja na 20 ornych skladalem na burego 2000l 18m i przeszedl po uzasadnieniu ze bedzie kilka zabiegow jednego rodzaju. opryskiwacz mam juz zamowiony czekam na kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470
2000L, belka 18m 4H, pompa 219L, Bravo 180s, oświetlenie belki LED, wlasny uklad hydrauliczny, wąz ssący 5m, rozwadniacz, dysza do płukania, hamulce pneumatyczne za opryskiwacz miałem 4.66 pkt + 1 pkt za nowoczesne technologie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifarifa    16

Takie pytanie: Dzis byłem sie rejestrowac w KRUS jako rolnik, zlozylem wszystkie papiery i kazali czekac do 2 tygodni na list z potwierdzeniem, ze jestem zarejestrowany jako rolnik. Pytałem Pani w okienku czy to wystarczy do przedłozenia w agencji jako potwierdzenie tego , ze jestem juz rolnikiem. Pani nie wiedziała, ale mowila ze moze bedzie trzeba pisac dodatkowe pismo do KRUS o  wydanie zaswiadczenia , ze jest sie zarejestrowanym jako rolnik. 

Przerabiał juz ktos to, wystarczy decyzja czy potrzebny kwit z magicznym napisem Zaswiadczenie  ?

 

Edytowano przez Fifarifa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Składasz wniosek o płatność pierwszej raty?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zaświadczenie z KRUS o ubezpieczeniu do wniosku o płatność I raty nie jest wymagane. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
5 minut temu, freetaxi napisał:

Zaświadczenie z KRUS o ubezpieczeniu do wniosku o płatność I raty nie jest wymagane. 

Zależy gdzie, u mnie wymagali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jest jedno rozporządzenie na cały kraj :) 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
1 minutę temu, freetaxi napisał:

Jest jedno rozporządzenie na cały kraj :) 

Ale za biurkiem inni ludzie ;) każdy czyta rozporządzenie jak mu pasuje. Ode mnie też wymagali.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trzeba się więc zastanowić po co im to zaświadczenie w tym momencie. Nie wnosi ono nic do sprawy. 

  • Like 2

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
6 minut temu, freetaxi napisał:

Jest jedno rozporządzenie na cały kraj :) 

Jasne, ale interpretacji jest tyle ile oddziałów regionalnych. Można walić głową w mur i uświadamiać urzędników, że nie znają się na tym co robią albo wyciągnąć zaświadczenie z KRUS. Co kto woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można i tak. W każdym razie ja jeszcze na takiego nie trafiłem co by o to zaświadczenie wołał. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psamian    3

witam ! w tym roku chce zlozyc na młodego rolnika. Czy w tym roku moge miec juz na siebie zwierzeta i ziemie aby dostac  dopłaty czy lepiej wstrzymać sie jeszcze rok z tymi dopłatami?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz. Nawet dobrze byłoby abyś złożył o dopłaty na działki, które będziesz miał przez złożeniem wniosku o młodego rolnika.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mogę złożyć osobiście dopłaty na działki których prawnym właścicielem stanę się w okolicach czerwca i wszystkie bedą uwzględnione w biznesplanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolek    0

Tak możesz nie musisz być właścicielem żeby dostać dopłaty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek5314    72

wiesz moze gdzie w internecie mozna znaleźć za co sa punkty przy opryskiwaczu oprocz komputera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid464    24

a jak w wniosku o dopłaty  można podać bydło ? ile trzeba mięć ha w opolskim na młodego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Bydło to normalnie na oddzielnym druku z ARIMR,


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid464    24

ale moge je wziąć na siebie?

Edytowano przez dawid464

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziula_mw    0

 

23 minuty temu, radek5314 napisał:

wiesz moze gdzie w internecie mozna znaleźć za co sa punkty przy opryskiwaczu oprocz komputera?

punkty są za głowice wielorozpylaczowe oraz zdalnie wyłączane sekcje lub rozpylacze i kolejny za dodatkowy zbiornik na wodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
1 godzinę temu, LTZ55a napisał:

Bydło to normalnie na oddzielnym druku z ARIMR,

teraz już nie ma druku tylko  koputerowo :P

1 godzinę temu, dawid464 napisał:

ale moge je wziąć na siebie?

możesz pod warunkiem że najpierw zostaną one przepisane na ciebie 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowal132    11
Czyli np tata weźmie opasy i je na mnie przepisze i będzie ok bo wiem że nie mogę rejestrować na siebie tzn kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj