kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

freetaxi    947

Można innej. Na przyszłość nie pisać marki w biznesplanie. Tylko same parametry. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Przeczytaj rozporządzenie dotyczące premii MR. Aby składać wniosek o przyznanie premii musisz mieć przynajmniej 1 ha ziemi na wlasność lub dzierżawa notarialna na 10 lat. Resztę ziemi zawarto w BP można odziedziczyć / kupić dopiero po otrzymaniu decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50
Napisano (edytowany)

Cześć. Mam Chciałbym w tym roku złożyć wniosek na MR i w tym momencie nie mam na siebie żadnej maszyny żadnego budynku ani żadnej ziemi (nawet w dzierżawę) i tu brzmi moje pytanie kiedy trzeba to wszystko zacząć załatwiać, jak ruszy nabór  czy teraz się już rozglądać ? Dziękuję za odpowiedź.

Edytowano przez RolnikTivi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Witam. Mam takie pytanie. Składałem MR w 2017r i co z nr gospodarstwa? Mam nadany z urzędu czy jak? Orientuje się ktoś jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolek    0

Numer gospodarstwa zakładałes a arimr i oni nadają numer 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96
Panowie pytanie na szybko bo dziś prowadzący ma urlop , 3 tygodnie temu wysłałem zmiane bo miał być opryskiwacz a wychodzi zestaw uprawowo siewny , akceptacji jeszcze nie dostałem zmian , nie powinno byc raczej problemów ze zmianą prawda ? Mam cenę ugadą już z dilerem , zamawiac czy czekać? Jestem na Vacie a faktura będzie na ponad 110 tys netto , rozliczy się bez problemu młodego przez taką fakturę? Niby wszystko oczywiste ale wolę mieć pewność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Poczekaj spokojnie aż dostaniesz decyzję. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcis    3

 Dostał juz ktoś z was pierwszą rate ? Wiecie może kiedy zaczna wyplacac  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96
90 dni trzeba czekać na wypłatę 1 raty , raczej kilka dni przed upływem 90 dni zaczną wypłacać. Nie licz nawet że po miesiacu dostaniesz bo czytając wcześniejsze nabory to właśnie tak było. A pytanie z tą fakturą jeszcze czy jak ona na 110 tys netto będzie a ja mam rozliczyć 70tys to oczywiście żadnego problemu nie będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie będzie problemu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

Rejestr vat wystarczy czy przepisywać wszystko do księgi?


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan92    2

W ewidencji przychodów i rozchodów trzeba mieć ksero wszystkich faktur czy tylko wpisać w zeszyt numer dowodu księgowego itp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Faktury trzeba trzymać. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie trzebaa wpisac w ksiege przychodów i rozchodowrozchodów darowizne 20tya od rodzicow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Chciałbym się dowiedzieć o to co poprzednik pyta oraz, czy coś trzeba dostarczyć po roku od wypłaty 1 raty.

  • Like 1

Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
3 godziny temu, michal_xs napisał:

Panowie trzebaa wpisac w ksiege przychodów i rozchodowrozchodów darowizne 20tya od rodzicow

nie bo to nie przychód z gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

A coi w sytuacji jak mam księgową i ona mi prowadzi tą ksiegę przychodów i rozchodów a także wszystkie faktury są u niej to czy podczas kontroli nie będą coś marudzić ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trzeba będzie się nimi okazać.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
31 minut temu, Caryx321 napisał:

A coi w sytuacji jak mam księgową i ona mi prowadzi tą ksiegę przychodów i rozchodów a także wszystkie faktury są u niej to czy podczas kontroli nie będą coś marudzić ? 

podejrzewam, że zadzwonią z terminem kontroli t się zdąży wyciągnąć dokumenty od księgowej ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj