kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

grucha18    15

Stan bydła do wyliczenia wielkości ekonomicznej bierze się z konkretnego dnia czy średnia z jakiegoś okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZajcM    0
1 godzinę temu, grucha18 napisał:

 

Edytowano przez ZajcM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z 1 stycznia i robi się obrót stada.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
3 godziny temu, danielhaker napisał:

Tak, ale wydaje mi się że i bez szkoleń powinien się załapać. Wojtek, policz sobie punkty :) 

Masz Daniel jakiś dostęp do takich tabeli żeby przeliczyć punkty? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Jak to szkolenia w ODR tańsze? W biznesplanie robionym przez ODR dostaniesz darmowe szkolenia. Poniżej 12 i 5 krów mogą być potrzebne, ale nie utrafisz, bo co nabór inna melodia. Najlepiej pójść do ODR i grzecznie wypytać.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
24 minuty temu, LTZ55a napisał:

 

W zeszłym roku płaciłem po 50zł za szkolenie. Gdybym robił przez inną firmę płaciłbym po 100zł.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21damiano21    10
Jestem już ponad trzy lata w krusie jako domownik, jeśli chciałbym w tym roku składać wniosek na młodego to wykształcenie trzeba uzupełnić czy nie?Z zawodu jestem tech. mechanik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
1 godzinę temu, LTZ55a napisał:

Jak to szkolenia w ODR tańsze? W biznesplanie robionym przez ODR dostaniesz darmowe szkolenia. Poniżej 12 i 5 krów mogą być potrzebne, ale nie utrafisz, bo co nabór inna melodia. Najlepiej pójść do ODR i grzecznie wypytać.

Co niby mają krowy do punktów? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15
5 godzin temu, freetaxi napisał:

Z 1 stycznia i robi się obrót stada.

Obrót stada? Możesz wyjaśnić mało kumatemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

U mnie krowy ponoć dodały jakąś tam część pkt. A te 12 to chodziło mi o hektary. Dziwne te płatne szkolenia. 

Jak nie masz wykształcenia ani deklaracji o zamiarze nabycia to trzeba staż mieć pracy w gospodarstwie. Nie pamiętam, bo ja miałem wykształcenie. Tylko nie samego technika, a z egzaminem zawodowym.

Wstyd się przyznać, ale swojego biznesplanu dobrze nie widziałem.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarasm    0

Składałem wniosek na młodego w 2016 roku, jako cel miałem zakup ziemi. Udało mi się kupić ziemie i c.hciałbym złożyć wniosek o druga ratę płatności ale w biznesplanie rok docelowy mam 2019. Mam najpierw złożyć zmianę do biznesplanu i zmienić rok docelowy na 2018 rok i dopiero sprawozdanie. Czy mogę złożyć sprawozdanie a wartość gospodarstwa obliczyć na podstawie upraw które będą w 2018 roku skoro wzrost zostanie osiągnięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wniosek o płatność II raty składamy najwcześniej w momencie jeśli masz spełnione założenia biznesplanu.

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur432    1

Witam

Koledzy może ktoś podpowiedzieć jak najszybciej zdobyć kwalifikacje rolnicze. 

Posiadam wyższe nie rolnicze. 

I nie mam tu na myśli szkoły 2letniej bo takich wiem jest dużo. 

Poleci ktoś w mazowieckim? 

Jak coś podam tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

waldii - a jak się kończą na UP w Lublinie? Praca dyplomowa i egzamin? Czy sama praca dyplomowa lub sam egzamin?

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Egzaminy były z kilku przedmiotów. Takiego typowego zawodowego nie było. Ogólnie łatwo i przyjemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Praktycznie każda uczelnia wyższa która ma coś wspólnego z rolnictwem ma w ofercie studia podyplomowe "rolnictwo", które w pełni wystarczają na potrzeby agencji.

Dwa semestry, zjazdy co 2-3 tygodnie, jak dla mnie bomba. Egzaminy czy praca dyplomowa na tego typu studiach to raczej formalność. Jedną podyplomówkę już kończyłem i w  zasadzie kto chodził ten zaliczał za same obecności. Jeśli ktoś ma studia wyższe to chyba najlepsze rozwiązanie bo zajmują najmniej czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarasm    0

freetaxi wszystkie założenia biznesplanu mam spełnione (ziemia zakupiona, wzrost wartości gospodarstwa osiągnięty w c2018 roku, szkolenia porobione, plan nawozowy i badania próbek gleb zrobione) . Wiec w takim wypadku składam wniosek o płatność II raty i sprawozdanie robię tak jakby 2018 był moim rokiem docelowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2
6 minut temu, jarasm napisał:

plan nawozowy i badania próbek gleb zrobione) .

kolego plan nawozowy co roku robiłęś czy jak ?? bo każdy mówi mi inaczej jak to sie robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak @jarasm.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45
5 godzin temu, Artur432 napisał:

Witam

Koledzy może ktoś podpowiedzieć jak najszybciej zdobyć kwalifikacje rolnicze. 

Posiadam wyższe nie rolnicze. 

I nie mam tu na myśli szkoły 2letniej bo takich wiem jest dużo. 

Poleci ktoś w mazowieckim? 

Jak coś podam tel

Polecam roczną podyplomówkę na SGGW sam robiłem rok temu. Bardzo przyjazna i wykwalifikowana kadra. W porównaniu do studiów na polibudzie dużo łatwiej ale jak się chce czegoś człowiek nauczyć to się nauczy. Minusem jest w porównaniu do kursu R3 że trzeba zapłacić czesne 1600 za semestr ale jak by nie patrzyć po tym ma się wyższe rolnicze i więcej punktów z programów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A jakie województwo?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emergency12    8

co do szkoły jak ktoś skończył wyższe troche związane z rolniczym to niech dowie sie ile miał godzin związanych z rolnictwem. Ja kończe geodezje i wziąłem z dziekanatu zaświadczenie że miałem rolniczych 135. Wystarczy 120 i nie trzeba żadnych kursów czy podyplomówek

plan nawozowy trzeba co roku przez pięć lat, badanie gleby w tym czasie trzeba wykonać dwa razy, pierwszego roku i 4, bo badanie ma okres ważności przez 4 lata

Edytowano przez emergency12
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj