kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

zetorki    30

To jak dostanę dopłaty i kupię za nie nawozy to nie mogę odliczyć sobie vatu od tych nawozów bo wtedy będzie też podwójne zrefundowanie...


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek2034    2

Witam. Mam pytanie, czy wzrost ekonomiczny moge zrobic po przez uslugi dla rolnictwa sprzeten ktory kupie na MR ? Zrobilbym w biznesplanie zapis ze bede planowal uslugi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Nie. Robiąc usługi musisz mieć firmę usługową a wtedy (prawdopodobnie) będziesz na ZUS więc nie da rady. Przynajmniej oficjalnie ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Bede chyba robił zmianę w biznesplanie i zrezygnuje z agregatu a wezmę dmuchawe do zboża, 

Sęk w tym że oficjalnie posiadam tylko ziemię bez budynków , czy będą sie czepiać? 

Czy np wystarczy umowa uzyczenia od rodzicow magazynu zbozowego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krousik09    5

Po otrzymaniu decyzji moge jeszcze zrobic zmiany odnosnie wielkosci ekonomicznej gospodarstwa ?  tzn mialem podana trzode a chcialbym sie z niej wycofac i w to miejsce zobowiazac sie na wieksza liczbe bydla opasowego, chyba jeszcze moge to zmienic ? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
46 minut temu, Krousik09 napisał:

Po otrzymaniu decyzji moge jeszcze zrobic zmiany odnosnie wielkosci ekonomicznej gospodarstwa ?  tzn mialem podana trzode a chcialbym sie z niej wycofac i w to miejsce zobowiazac sie na wieksza liczbe bydla opasowego, chyba jeszcze moge to zmienic ? 

Możesz borównież najprawdopodobniej będę dokonywał takiej zmiany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100
Dzwonilem do agencji i wyraznie mi powiedzieli ze mlody jest rozliczany z kwoty brutto jednak urzad skarbowy niekoniecznie odda nam vat z mlodego bo jest podwojne finansowanie. Wiec jak to w koncu jest?? Da rade kupic za 100 tys brutto i odliczyc id tego vat w US czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Właśnie dzwoniłem do oddziału wojewódzkiego Arimr Poznań i Pani wyraźnie powiedziała że MLODY ROLNIK z BRUTTO a Modernizacja z NETTO! :) Dziękuję pozdrawiam ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Ciekawe czy nie zmienią zdania przy wniosku o drugą ratę. U mnie oddział wojewódzki w Lublinie też powiedział, że oczywiście MR rozliczany jest w kwotach brutto. Jednak jeśli beneficjent przeszedł na VAT przed realizacją biznesplanu rozliczany jest w kwotach netto. Uproszczona rachunkowość też ma być prowadzona w kwotach netto. Ja sobie tego nie wymyśliłem.  Już bym miał wniosek o drugą rate za sobą, a tak przez to niedoinformowanie i tak muszę robić poprawkę do biznesplanu. I przepisywać ewidencje na kwoty netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borek12    34

No a jak przejdę na vat po rozpoczęciu realizacji biznesplanu tz po złożeniu wniosku  o wypłatę pierwszej raty to jak się z nimi rozliczam z brutto czy netto  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale to jak podwójne finansowanie?  To jesli z MR kupie ciągnik za 200 netto to US nie odda mi 46tys vatu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do osób które przejmują gospodarstwo w całości i mają dla rodziców zapisana dożywotnia służebność zwróćcie uwagę na to żeby zapisany był w niej tylko budynek mieszkalny. Ja miałem wpisane również budynki gospodarcze i teraz muszę zmieniać treść aktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaminiakk1    0

Ewidencja przychodów i rozchodów -  jeżeli rozpoczynam działalność rolniczą i nie miałem przychodów do wpisania w księdze przez 2 miesiące, tylko same rozchody; to czy przy składaniu  wniosku o wypłatę pierwszej  raty dla młodego rolnika nie będzie z tego powodu problemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

również dzierżawa długoterminowa od rodziców się nie liczy. 3 pkt w łeb.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

Skoro mówi sie że jak ktoś jest na vat to wystarczy ta ewidencja przychodów i rozchodów od ksiegąwej i oni ją prowadzą w netto to chyba można rozliczyc sie na podstawie kwot netto.-_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Ja mam właśnie rejestr zakupów i sprzedaży- w kwotach brutto i netto. Troszkę bardziej rozbudowane niż wymaga ARiMR ale zasada ta sama. Jak będzie trzeba to spisze sobie księge przychodów rozchodów właśnie z tego rejestru będąc na Vacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 15.01.2018 o 08:03, danielooo8441 napisał:

A do tej księgi muszą być oryginały faktur czy mogą być kopie?

Do Twojej oryginały, dla AriMR kopia

 

Dnia 15.01.2018 o 17:06, Jan92 napisał:

potwierdzam tez mi dzisiaj w ODR powiedziała ze Vatowcy nie muszą prowadzic ewidencji

  ma ktoś link do dobrego programu ewidencji przychodów bo mój cos sie niechce załadowac 

Kolego kilka stron wcześniej jest podany link

 

Dnia 15.01.2018 o 18:22, Miodzio1671 napisał:

A te przychody - rozchody obowiązują wszystkich którzy brali młodego rolnika chodzi o rok

Tak, warto poczytać rozporządzenie, jak masz decyzję to tam również jest

17 godzin temu, Jarek2034 napisał:

Witam. Mam pytanie, czy wzrost ekonomiczny moge zrobic po przez uslugi dla rolnictwa sprzeten ktory kupie na MR ? Zrobilbym w biznesplanie zapis ze bede planowal uslugi. 

Usługi dla rolnictwa to raczej nie prowadzenie gospodarstwa

8 godzin temu, kaminiakk1 napisał:

Ewidencja przychodów i rozchodów -  jeżeli rozpoczynam działalność rolniczą i nie miałem przychodów do wpisania w księdze przez 2 miesiące, tylko same rozchody; to czy przy składaniu  wniosku o wypłatę pierwszej  raty dla młodego rolnika nie będzie z tego powodu problemu ?

Nie, możesz mieć tam nawet tylko jedną fakturę, aby była rozpoczęta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBandrzej    2

Witam wie może ktoś gdzie w Lublinie lubelskim są firmy i robią wnioski do Agencji. Gdzie je znaleźć 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pacifiko    2

Witam. Od 2 miesięcy jestem ubezpieczony jako domownik w krusie, posiadam wykształcenie średnie.mam pytanie takie czy bende musial jeszcze konczyc szkole bądź kurs rolniczy?prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 godziny temu, michal_xs napisał:

Ale to jak podwójne finansowanie?  To jesli z MR kupie ciągnik za 200 netto to US nie odda mi 46tys vatu ?

Panowie ponawiam pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Ty nie masz problemu bo masz 200tys netto. A jak jesteśna VAT to musisz się z nimi rozliczać w kwotach netto. VAT też możesz odzyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, waldii1 napisał:

Ty nie masz problemu bo masz 200tys netto. A jak jesteśna VAT to musisz się z nimi rozliczać w kwotach netto. VAT też możesz odzyskać.

Ale to mi oddadza 46 tys? Bo ktos pisał ze z tej premier 100 nie oddadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, pacifiko napisał:

Witam. Od 2 miesięcy jestem ubezpieczony jako domownik w krusie, posiadam wykształcenie średnie.mam pytanie takie czy bende musial jeszcze konczyc szkole bądź kurs rolniczy?prosze o odpowiedz.

Jak rozumiem średnie pozarolnicze? Jeżeli ubiegasz się o premie, bądź już dostałeś decyzję to ma 36 miesięcy na uzupełnienie wykształcenia na rolnicze, najszybszy będzie kurs, rozporządzenie na stornie ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MADER12    1
13 godzin temu, michal_xs napisał:

Ale to mi oddadza 46 tys? Bo ktos pisał ze z tej premier 100 nie oddadza.

A co ma US do premii młodego rolnika? Czy te 100tyś dostajesz w walucie ARiMRu, że nie dostaniesz VATu?

Jak kupisz coś za 120tyś, to zwrot miałbyś dostać tylko z tych 20tyś? Jakim cudem? Tak na logikę.

Pieniądz to pieniądz.

Dnia 16.01.2018 o 19:26, damianoo1234 napisał:

Do osób które przejmują gospodarstwo w całości i mają dla rodziców zapisana dożywotnia służebność zwróćcie uwagę na to żeby zapisany był w niej tylko budynek mieszkalny. Ja miałem wpisane również budynki gospodarcze i teraz muszę zmieniać treść aktu.

Zmień notariusza, szkoda na niego pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj