kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Gość   
Gość
8 godzin temu, PawełWie napisał:

Korzystacie z tego?

Wpisujac grudzień 2017 i dalej styczeń 2018 wszystko podpina pod 2018r. Posiadacie inną aplikacje, która działa w pełni sprawnie? 

 

Kolego bo to jest tak jakby roczny, nowy rok, nowa ewidencja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawełWie    11
8 godzin temu, zarzeckimichal napisał:

Kolego bo to jest tak jakby roczny, nowy rok, nowa ewidencja. 

Dzięki, teraz już wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elamir    1

Ewidencja sprzedaży i zakupów prowadzona na potrzeby VAT wystarczy do spełnienia wymogu prowadzenia ewidencji przychodów i rozchodów na potrzeby MR? Czy trzeba drugą prowadzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    95
@elamir wystarczy , ja mam osobe która prowadzi mi wniosek na MR i księgową w jednym pomieszczeniu takze mówi to ewidencja które prowadzona jest na potrzeby VAT wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

A jeśli jest się na Vacie trzeba miec faktury na 100 tyś netto czy 100 tyś brutto?


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan92    2

potwierdzam tez mi dzisiaj w ODR powiedziała ze Vatowcy nie muszą prowadzic ewidencji

  ma ktoś link do dobrego programu ewidencji przychodów bo mój cos sie niechce załadowac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    467
@zetorki Młody Rolnik zawsze jest rozliczany z ceny brutto. do wniosku o płatnosc wystarczy akt notarialny czy jakies postanowienie sądu musi byc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

No to kolega @Dodi niech się wypowie, był dziś składać wniosek o wypłatę II raty i odesłano go z kwitkiem bo powienien mieć Księgę przychodów prowadzoną w kwotach netto i faktury na 100 tyś netto a nie brutto...


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

Sam jestem zdziwiony skąd niby te kwoty netto...


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolTD90    1307
Dnia 12.01.2018 o 16:50, zetorki napisał:

Ja też tego w decyzji nie doczytałem, a byłem na szkoleniu o OSNach i w odr mi powiedzieli że przy składaniu o drugą ratę muszę mieć takowy rejestr... ale może niech @freetaxi się wypowie

Nie bierz do głowy tego co mowia w odr Szepietowo bo tam mają fachowcow ze pożal się Boze

Edytowano przez KarolTD90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514
15 godzin temu, kuba24051 napisał:

no to kolege ktos ładnie w ciula zrobił....

Potwierdzam. Nazwali to podwójnym finansowaniem. Co dziwne przy pierwszej próbie składania wniosku rozgarnieta pani nawet o tym nie pomyślała. Dopiero teraz jak jechałem drugi raz zwróciła na to uwagę.

Co więcej sam do tej pory byłem pewny, że rozliczamy się w kwotach brutto (nawet tu to pisałem) ale Jednak nie.

Edytowano przez Dodi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Młodego rozliczamy w kwotach brutto...


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Powiedzieli w LU że jeżeli przeszedłem na VAT przed realizacją biznesplanu rozliczam się w kwotach netto. Zadzwoniłem na infolinię ARiMR i powiedzieli mi to samo. Numer jest bezpłatny. Można samemu się dowiedzieć. Mnie też to dziwi. Cały czas wałkowali nam na szkoleniach że rozliczamy się w kwotach brutto. Więc co wy na to?

Edytowano przez Dodi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Mnie też pytała czy jestem na VAT bo wtedy obowiązują kwoty netto do rozliczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

W takim razie niech przytoczę odpowiednią ustawę! MR jest w brutto. Tak jest zapisane w ustawie.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie. Czy do wniosku o 1rate musza być wszystkie akty notarialne wlasnosci i umowy dzierżaw? Bo od rodziców juz mam wszystko i darowiznę i dzierzawy lecz brakuje mi jeszcze jednej dzierzawy od innej osoby a ta bede miec dopiero w następnym tygodniu. A zależy zeby to jak najszybciej wysłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Do wniosku dołączasz dokumenty potwierdzające tytuł prawny do gospodarstwa wskazanego w biznesplanie. Wypadałoby poczekać aż będziesz miał umowę dzierżawy od tej osoby i wysłać wszystko w komplecie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawełWie    11

Ale jest podwójne finansowanie, które jest niezgodne z ogólnymi zasadami zatem kto jest na vacie otrzymuje pomoc 100 z ARiMR a Vat z US

Edytowano przez PawełWie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj