kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Padykilos    4

Pytanie do @freetaxi , w ubiegłym roku składałem wniosek na MR który musialem wycofać. Pole od rodziców zostało mi przepisane w kwietniu, na które złożyłem również wniosek o dopłaty bezpośrednie. Więc jeśli okres posiadania gospodarstwa ma zostać wydlużony do 24 miesięcy, to gdyby MR był w tym roku w maju to mam szanse na premie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

Czy ten rejestr zabiegów można napisać samemu? Jak mam większość łąk to pisze się tam koszenie, przesuszanie, zgrabianie czy tylko kiedy koszenie i zbiór? 

Sorry za głupie pytania ale w moim ODR pracują tacy rozgarnięci dziadkowie że powoli się sam nauczę wnioski na MR pisać :(


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romkos96    0

Ktoś z Pomorskiego dostał decyzję? Bo na listę chyba niema co czekać bo raczej nigdy jej nie wstawia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

Rejestr dotyczy wszystkich prac tu jest link jak to ma wyglądać rejestr.jpg


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

Ja też tego w decyzji nie doczytałem, a byłem na szkoleniu o OSNach i w odr mi powiedzieli że przy składaniu o drugą ratę muszę mieć takowy rejestr... ale może niech @freetaxi się wypowie


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon2662    3
2 godziny temu, romkos96 napisał:

Ktoś z Pomorskiego dostał decyzję? Bo na listę chyba niema co czekać bo raczej nigdy jej nie wstawia :)

Tak dostałem jeszcze w starym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

Panowie jak uzasadnic pług obrotowy 3+ na 16ha aby przyznali ? Taki pług żeby był przyznany trzeba mieć 28 ha. Jeden z argumentów to ciągnik o mocy 100 km czy np podorywka też by wchodziła w gre ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Może wpisz że np siejesz poplony itd musisz zaorać glebe pod nie a potem jeszcze poplon przyorać, np bedziesz siać mieszankę gorzowską a po niej kukurydzę i masz mało czasu na doprawienie pola i chcesz szybko prace zrobić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik
Dnia 11.01.2018 o 20:40, pawelus napisał:

Kiedy kolega składał wniosek o nabór na młodego rolnika?

Chyba to był nabór 2015 jak dobrze pamietam ta nowa zmiana przepisów na 15 pkt 

 

5 godzin temu, Caryx321 napisał:

Ale kto to ma prowadzić ?? bo raczej nie wszyscy w decyzji nic takiego nie piszeO.o

Taki rejestr każdy musi prowadzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2
45 minut temu, Damian1994rolnik napisał:

Taki rejestr każdy musi prowadzić 

Jak składałeś w 2015 możliwe że były inne przepisy teraz o niczym takim nie słyszałem nawet na szkoleniu o MR czy przy rozmowie z najlepszym doradcą w mojej okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122
48 minut temu, Damian1994rolnik napisał:

Taki rejestr każdy musi prowadzić 

Ale to tylko w przypadku jakiegoś pakietu rolnośrodowiskowego, bo przy planie nawozowym tylko rejestr i dawki zastosowanych nawozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Już chyba jest to ustalone. Synowa i zięć mieli być dopisani do pierwszej grupy podatkowej. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Są w pierwszej grupie tylko w akcie jest napisane że przez 5lat nie może sprzedać. A jak sprzedato płaci podatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek0100    0

Otzymał już ktoś wypłatę pierwszej transzy młodego rolnika 2017? Ja złożyłem wniosek o płatność w połowie grudnia, narazie cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregov    0

Witam,  z gory przepraszam za jakiekolwiek bledy ort czy interpunkcyjne pisze z tel przez apke  . To lece ☺ z  tekstem ,mam zamiar startowac w najbliższym  naborze  ,mam kilka nurtujacych mnie pytań,  może  tutaj ktoś udzieli mi odpowiedzi  tak więc :

1. W 2007 ukończyłem szkole policealna technik agrobiznesu , czy jeszcze musze zrobić jeszcze ten kurs R3 czy R coś tam ? 

2. 29 grudnia ubiegłego roku wziąłem całe gosp od rodzicow w dzierżawę, z racji tego że to był ostatni  moment aby zalapalisie  na wcześniejszą emeryturę.  Umowa zarejestrowana w starostwie papiery w KRUS  wiec niby wszystko ok ale jest kilka niejasności gdyż  gosp w całości ma 37.80 pow , rodzice  w umowie  zostawili sobie las 4.70 (zalesienia prow 2009-14 nikt w biurze powiatowym ani regionalnym nie umiał  nam powiedzieć jak to wygląda  z przejęciem zobowiązania  bo akurat sezon urlopów  swiatecznych wiec został na nich, bo las według prawa czy przepisów  KRUS  nie zalicza się do dzialalnosci rolniczej) czy jeśli będą  musieli go sobie zostawić  to dostane PTK za gosp przekazane w całości?  Zresztą z innej beczki mam dwie siostry i im też się należy jakąś część wszystkiego dlatego rodzice chca jednej odpisać 4 ha druga woli kasę dostać.  Gdyby z tym lasem jakoś przeszło to i tak gosp nie przejął bym w całości,  chyba że np juz teraz  by odpisali siostrze ziemie a mi dopiero  w maju ( w akcie niby byłoby ze te 33 na mnie) przeszło by takie coś?  

3. Premie można przeznaczyć  na zakup ziemi , a można ją kupić od członka najbliższej rodziny ojca,matki, siostry,brata,dziadka ?

4 . Jeśli nie będę miał zarejestrowanego na siebie ciągnika o odpowiedniej mocy to mogę ubiegać się o maszyny typu gruber 3m, kosiarka dyskowa przewracarkozagrabiarke. Niemone przejąć maszyn większości bo bezpieczniej będzie zejść nam z VAT.  Na siebie miałbym tylko 60. Czy może odpuszczę cicho sobie maszyny i brać ciągnik 120-150 koni o który i tak bym się starał w modernizacji.

4a. Druga opcja to inwestycja budowlana ; hala stalowa na maszyny , płody rolne czy co tam będzie bezpieczniej wpisać we wniosku☺ na dachu położyłem kilka paneli foto i parę ptk  za środowisko by wpadło? 

5 Czy za zakup takiej popierdolki jak miernik ph gleby (koszt kolo 200 zl) można dostać PTK za innowacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad14511    0

Witam. Czy jeśli ojciec brał maszyny na modernizację a minęły dopiero 3 lata,  czy jest możliwośc przepisania na mnie zobowiązań ? i czy ja moge ubiegać się w tedy o Młodego Rolnika? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawełWie    11
Dnia 30.12.2017 o 02:56, zarzeckimichal napisał:

Idealny koniec roku, w piątek przyszła decyzja Podlaskie.

I zapewne dla większości się przyda Ewidencja przychodów i rozchodów w gospodarstwie z CDR 2017

http://www.cdr.gov.pl/57-aktualnoci/cdr-informuje/2240-ewidencja-przychodow-i-rozchodow-w-gospodarstwie

Korzystacie z tego?

Wpisujac grudzień 2017 i dalej styczeń 2018 wszystko podpina pod 2018r. Posiadacie inną aplikacje, która działa w pełni sprawnie? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9

zbierasz np. miesiac kwiecien sumujesz wydatki i przychody i wpisujesz ?

czy czy np. w miesiacu kwiecien jeszcze piszesz dokladnie dzien  czy tak aoglnie jaki wzor podales ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj