kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

michal12301    27
2 godziny temu, Miodzio1671 napisał:

Może głupie pytanie ja mam wydatkowane 70600 na maszyny
A na resztą kwotę nie mam dodam że jestem z naboru 2015 i mija mi za 2 m-c 3 lata i muszę się rozliczyć

Przez 3 lata nie uzbierałeś faktur na 30 tys?(10tys rocznie, 830 miesięcznie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekbz2    9

Panowie mam pytanie odnośnie doradztwa w braniu młodego rolnika. Ile płaciliście za pisanie bisnesplanu, wniosku,  doradztwo czy po prostu prowadzenie mlodego rolnika? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Czy dzierżawa liczyłaby się do ogólnego areału ?. Utwardzał ktoś może plac na MR? . Jak to w końcu jest dobór maszyn obowiązuje także MR ?, mam dość mało pola a chciałbym maszyny sporo większe jak w rozporządzeniu , czy uzasadnienia raczej przechodzą ?. I czy koniecznie trzeba przechodzić na Vat ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na samym początku ustal ile będziesz miał użytków rolnych na własność.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
33 minuty temu, ThePerkins napisał:

Czy dzierżawa liczyłaby się do ogólnego areału ?. Utwardzał ktoś może plac na MR? . Jak to w końcu jest dobór maszyn obowiązuje także MR ?, mam dość mało pola a chciałbym maszyny sporo większe jak w rozporządzeniu , czy uzasadnienia raczej przechodzą ?. I czy koniecznie trzeba przechodzić na Vat ?.

Nie trzeba przechodzić na vat :) a maszyny  w mr w miare przechodzą ja mam 15ha a wg rozporządzenia przysługują mi na na 25ha min. i bez uzasadnienia przeszło 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

Wie ktoś jak to jest z tym członkostwem w grupie producentów chodzi mi czy muszę się od razu zapisywać czy moge dopiero w 3 roku przed drugą rata ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W momencie składania wniosku o płatność musisz mieć spełnione zalożenia biznesplanu. Więc jeśli masz takie zobowiązanie to musisz przystąpić do grupy. Rozporządzenie nie reguluje jednak dokładnie kiedy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Czy ktoś z was składał wniosek z np. 10 ha? Jakiej wielkości maszyny można kupić przy takim areale? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
14 godzin temu, PerezStunt napisał:

Czy jest tu na forum ktoś kto nie dostał jeszcze listu z decyzją ?

Do konca stycznia mają czas  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

A kiedy można spodziewać się większych szczegółów, bo może w końcu się za łapie. Wykształcenie jest, ha też. Tylko, że właśnie 2 ha spadkowe już od 3 lat. O dopłaty i inne się nie ubiegalem więc jakby było tak jak piszesz @freetaxi to by było dobrze. Tyle aby czasowo się że wszystkim wyrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na razie nie ma jeszcze projektu rozporządzenia. Trzeba czekać. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekbz2    9

Przed składaniem wniosku musze już mieć przepisane min 1ha i mieć nr gospodarstwa? A ten hektar ma być fizyczny czy przeliczeniowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przed złożeniem wniosku musisz mieć tytuł prawny do 1 ha użytków rolnych fizycznie. Numer ewidencyjny nie jest wymagany.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekbz2    9

Czyli nie moge mieć więcej jak 1ha? A jeśli dom z przechowalnia stoją na działce budowlanej bez użytków rolnych to też muszą mi rodzice przepisać go aby liczyły się pkt za przejęcie całego gospodarstwa? Czy wystarczą wszystkie pola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

A jak tam Małopolska? Dostał już ktoś pieniądze? Lista była jakoś na przełomie października i listopada to może ktoś już ma kasę na koncie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Może mieć więcej. 1 ha to minimum. Działka z przechowalnią to też użytek rolny. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan92    2

a wogole dostał ktoś już decyzję w Wielkopolsce ? chce przejść na VAT bo te maszyny to trochę boli jak tyle kasy miałoby się iść j...ć i tu pytanie czy ktoś z Was też przechodzi z ryczałtu na VAT 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj