kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kubamako66    555
7 godzin temu, radek5314 napisał:

To ile miales punkty ? Ja na 260 13,4 czy 13,6 mialem?

miałem właśnie  13,6 punktów jak składałem wniosek  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MADER12    1
1 godzinę temu, Caryx321 napisał:

no np. że z Zetora Proximy Forterre

Jeśli możesz to wyślij mi na PW cenę z wyposażeniem takiej Proxy. Ja wziąłem JD, ale zobaczyłbym jaka jest różnica ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
11 godzin temu, MADER12 napisał:

Jeżeli osoba która Cię prowadzi stwierdzi, że spełniasz wszystkie kryteria do postawienia silosów, to nie będzie problemu. Piszesz zmieniony biznesplan i czekasz na decyzję.

Jak spiewa slawomir "Ni mom hektara" 

Mam dzierzawe na 4 ha od ojca a teraz będziemy  robić zapis  17 ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan92    2
17 godzin temu, oregano napisał:

A co w tym dziwnego? Mógł mieć przepisane 18 miesięcy przed złożeniem wniosku i wszystko jest ok.

W następnym naborze mają zwiększyć ten termin do dwóch lat.

w październiku 2016 miałem przepisane całość i mówiła że rok jest na złożenie wniosku a były w maju więc ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki8859    16
Dnia 22.12.2017 o 07:18, kubamako66 napisał:

oj trochę daleko 400-pare 

Ja jestem w pierwszej 50 i nic jeszcze nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

Jak dostane pierwsza rate to ile czasu mam na jej wydanie? Bo miałem kupić ziemię ale sprzedający się rozmyślil i teraz nie wiem czy zmienić wszystko na maszyny czy może czekać aż trafi się jakaś ziemia na sprzedaż lub za jakąś część kupić maszyny bo w sumie większy opryskiwacz by się przydał a resztę trzymać na ziemie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13
3 godziny temu, luki8859 napisał:

Ja jestem w pierwszej 50 i nic jeszcze nie ma 

To nie mgr tutaj miejsce nie ma znaczenia. Decyzję dostają wszyscy jednakowo z listy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romkos96    0
Dnia 22.12.2017 o 11:40, szymon2662 napisał:

pomorskie listy jeszcze nie ma:S

a no niema . Również czekam.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12
Dnia 22.12.2017 o 23:20, adamn999 napisał:

Jak spiewa slawomir "Ni mom hektara" 

Mam dzierzawe na 4 ha od ojca a teraz będziemy  robić zapis  17 ha

 

Jak Ci to przeszło z dzierżawą od ojca? Ja teraz muszę dobrać ziemi bo mi powiedzieli, że muszę jeśli chce na większą maszynę i tata ma 0,8ha i mi mówi babka w doradztwie, że od ojca nie mogę dzierżawy zrobić, że to w agencji do MR nie przejdzie?

Edytowano przez tomeq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9

Ja mam maszynę za dużą wg ich przeliczeń o 7ha jakby powiedziec no moj areal   a przeszła bez zarzutów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia424    5

Chodzi mi o doplaty bezposrednie. Wyplacili wam tyle ile potrzeba .bo mi malo przyszlo doplat wobec poprzedniego roku wiem ze to zaliczka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka1207    0
53 minuty temu, audia424 napisał:

Chodzi mi o doplaty bezposrednie. Wyplacili wam tyle ile potrzeba .bo mi malo przyszlo doplat wobec poprzedniego roku wiem ze to zaliczka ?

Jeżeli miałeś kontrolę to się nie martw, później wyrównają jak zakończą weryfikacje. a to potrwa.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Mam pewien problem. W biznes planie zadeklarowałem że przejme pewną działkę ok 3ha na działce znajduję się całe siedlisko czyli obory garaże dom. Czy jest możliwe aby z tej działki była wydzielona mała działka na której jest dom i bym jej nie odziedziczył było by tego ok 7arów (max 10).  Czy muszę składać jakiś aneks do biznes planu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modi21    0

koledzy mam takie pytanie czy jeśli dostałem już decyzje  ale niezłożyłem papierów o wypłate kasy to czy mogę podjać prace zagranicą na okres 3 miesięcy ? dodam ze dostane tam umowę o prace wraz z ubezpieczeniem. i czy to bedzię jakis problem ? bo w KRUS jestem juz rok ubezpieczony jako domownik .  z góry dzięki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96
Dnia 23.12.2017 o 12:34, jarekvip99 napisał:

Jak dostane pierwsza rate to ile czasu mam na jej wydanie? Bo miałem kupić ziemię ale sprzedający się rozmyślil i teraz nie wiem czy zmienić wszystko na maszyny czy może czekać aż trafi się jakaś ziemia na sprzedaż lub za jakąś część kupić maszyny bo w sumie większy opryskiwacz by się przydał a resztę trzymać na ziemie 

 

Masz 3 lata na wydanie 1 raty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia424    5

Mam pytanie bo przeba  prowadzic ewidencjie przychodow i rozchodow  i teraz gdzie moge to nabyc w arimr czy moze w papierniczym...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj