kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

audia424    5
Dnia Friday, December 08, 2017 o 11:51, Konrad531 napisał:

woj łódzkie. Dziś dosłódzkiego od pani, która zajmuje się moim wnioskiem, że już mieli mo. .ją decyzję podpisywać, ale tego nie zrobili, bo w inwestycji mam opryskiwacz 2000l, a rodzice mi przekazują ok 20ha i ten opryskiwacz jest za duży i ten wniosek nie przejdzie. A myślałem że kryteria doboru maszyn są tylko w MGR... ech...

I tak kolego dali ci 7dni na poprawki czy zalatwiles to przez telefo n ja tez z lodzkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ! 

Mam takie pytanie dostałem pozytywną decyzję odnośnie premii dla młodego rolnika i mam pola 12 ha . 

I tak za wniosku zdeklarowałem że przejmę cała ziemię od rodziców a za pieniądze które otrzymam kupię jeszcze niecałe 4 ha .

Teraz mam taki problem że tata stwierdził że całej ziemi czyli wszystkiego mi nie przepisze . I teraz mogę napisać jakiś aneks że na przykład przepisze mi 6 ha czy nie ma takiej opcji i muszę zrezygnować z otrzymanej premii. Zapomniałem dodać że mogę mieć z 5ha dodatkowo dzierżawy . 

Jestem z Podkarpacia i liczę na jakąś pomoc w formie odpowiedzi 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 godzin temu, radek5314 napisał:

Ciekawe czy przyczepa 8ton przejdzie tez na 20ha?

Mi przyczepa 8 ton przeszła na 15 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amator007    0

Jakie oferty składaliście we wniosku na ceny katalogowe czy do zapłaty ?? Można zrobić tak, że złożyć ofertę z cenami katalogowymi np. na 90tyszł i tak zadeklarować w biznesplanie, a potem kupić normalnie np. za 85tyś zł i takie faktury opłacić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba_cesc    2
Dnia 7.12.2017 o 21:08, farmer8244 napisał:

witam, złożyłem wniosek o płatność pierwszej transzy za ile mogę spodziewać się kasy ? 

Mają na to 90 dni, a próżno w agencji szukać logiki, mogą Ci przelać za kilka dni a mogą czekać do ostatniego, nikt tego nie przewidzi :( a mam pytanie, jaki dokument składałeś jako rozpoczęcie realizacji biznesplanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może ktoś przerabiał taki temat. Szykuję sie do otrzymania całego gospodarstwa. Ojciec w grudniu 2011 podpisywał umowę PROW MGR . Zobowiązania dot. ziemi skończyły sie już rok temu. Moje pytanie brzmi co z rejestrowanymi maszynami typu ciagnik, które byly brane w 2013 a ostateczna płatność była we wrzesniu 2013. Czy nadal ciążą na nich zobowiazania prow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedzior12    6
16 godzin temu, Amator007 napisał:

Jakie oferty składaliście we wniosku na ceny katalogowe czy do zapłaty ?? Można zrobić tak, że złożyć ofertę z cenami katalogowymi np. na 90tyszł i tak zadeklarować w biznesplanie, a potem kupić normalnie np. za 85tyś zł i takie faktury opłacić ??

Ja złożyłem ofertę z ceną katalogową, choć też zastanawiam się, jak potem z tym będzie :) U dealera powiedziano mi, że wpiszą na ofercie cenę katalogową, a później przy zakupie dadzą niższą cenę. Ktoś przerabiał może temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryzek11500    0
Czy ktos może kombinował z wielkością maszyny na papierze a w rzeczywistosci jest nieco wieksza? Dokładnie chodzi o rozrzitnik agecja przyznaje na 18ha 6-8 ton a mnie interesuje 12-14 firma produkujaca zrobiła by na papierze ze ma dajmy na to 8t i na tabliczce podobnie. Argumentacja wedle pani z agecji nic nie wniesie co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470
raczej ci nie beda mierzyc m3 rozrzutnika skoro w papierach i na tabliczce bedzie tyle to tyle ma i juz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8
16 godzin temu, gryzek11500 napisał:

Czy ktos może kombinował z wielkością maszyny na papierze a w rzeczywistosci jest nieco wieksza? Dokładnie chodzi o rozrzitnik agecja przyznaje na 18ha 6-8 ton a mnie interesuje 12-14 firma produkujaca zrobiła by na papierze ze ma dajmy na to 8t i na tabliczce podobnie. Argumentacja wedle pani z agecji nic nie wniesie co myslicie?

Mi nie chcieli  przydzielić 8t rozrzutnik na 13 ha i Pani prowadząca mój wniosek napisała pismo że mój ojciec ma ponad 400 ton obornika rocznie do wywiezienia i widocznie  to przeszło bo w kolejnych poprawkach już się o to nie czepiali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63
W piątek będą generowane listy, a publikowane też w piątek, chyba że obsówka będzie to w poniedziałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romkos96    0

Panowie z kad mam wiedzieć czy jestem na liście, gdzie na listach są podane tylko jakieś oznaczenia.. Żadnych imion i nazwisk nic.. Patrzę na stronie arimr 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

Każdy wniosk ma nadany znak sprawy i to po nim masz sie poszukać na liście. A powinneś go mieć na potwierdzeniu wniosku lub też na piśmie odnośnie poprawek oczywiście jeśli je miałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlawekSS86    7
Dnia 11.12.2017 o 11:36, johndeerek2792 napisał:

Koledzy może ktoś przerabiał taki temat. Szykuję sie do otrzymania całego gospodarstwa. Ojciec w grudniu 2011 podpisywał umowę PROW MGR . Zobowiązania dot. ziemi skończyły sie już rok temu. Moje pytanie brzmi co z rejestrowanymi maszynami typu ciagnik, które byly brane w 2013 a ostateczna płatność była we wrzesniu 2013. Czy nadal ciążą na nich zobowiazania prow?

5 lat od ostatecznej płatności. Jeśli chcesz przepisać wcześniej, to musisz pisać pismo do ARiMR o zgodę na przekazanie gospodarstwa i przeniesienie zobowiązań.

I sprawa nie tyczy się samych maszyn!!! Ojciec zobowiązał się do prowadzenia gospodarstwa o zdeklarowanej wielkości i strukturze upraw, to tez czasem podlega kontroli !!!

Edytowano przez SlawekSS86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlawekSS86    7
Dnia 10.12.2017 o 13:09, bartekb13338 napisał:

witam ! 

Mam takie pytanie dostałem pozytywną decyzję odnośnie premii dla młodego rolnika i mam pola 12 ha . 

I tak za wniosku zdeklarowałem że przejmę cała ziemię od rodziców a za pieniądze które otrzymam kupię jeszcze niecałe 4 ha .

Teraz mam taki problem że tata stwierdził że całej ziemi czyli wszystkiego mi nie przepisze . I teraz mogę napisać jakiś aneks że na przykład przepisze mi 6 ha czy nie ma takiej opcji i muszę zrezygnować z otrzymanej premii. Zapomniałem dodać że mogę mieć z 5ha dodatkowo dzierżawy . 

Jestem z Podkarpacia i liczę na jakąś pomoc w formie odpowiedzi 

Pozdrawiam 

Dostałeś decyzję warunkową, a nie premię!!! Nie spełnisz warunków, to premii nie będzie i tyle.

Pozostało Ci wnioskować o zmianę decyzji, a konkretnie biznesplanu. To nie taki prosty temat, bo sporo zmienia w punktacji - stracisz punkty za całość gospodarstwa i możesz mieć poniżej minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SlawekSS86 w zeszlym roku  na początku grudnia chcialem sprzedac 0.5 ha więc wystosowalem pismo do arimr o pozwolenie argumentujac to tym ze kupilem wczesniej 2 ha. Otrzymalem odpowiedz naze początku stycznia ze prośba jest bezzasadna gdyz umowa była podpisana 18 grudnia i miną juz 5cio letni okres. Za datę przyznania pomocy uznali datę podpisania umowy. W umowie mam tylko zeby przez 5 lat od ostatecznej wplaty utrzymac dokumenty, tablicę i maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia424    5
5 godzin temu, Konrad531 napisał:

W piątek będą generowane listy, a publikowane też w piątek, chyba że obsówka będzie to w poniedziałek

A skad kolego wiesz..?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj