kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

12 punktów potrzeba żeby uzyskać premię. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krousik09    5

Jesli dzierzawa jest zawarta z osobami fizycznymi , a nie od rodzicow to powinienem ?  freetaxi rozswietl mi troche bo chcialem jutro skladac wniosek ...

@freetaxi ponawiam pytanie odnosnie rejestracji dzierzawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravo95    2
Napisano (edytowany)

Mam pytanie, mianowicie zadeklarowałem sie żeby siać rośliny o wysokiej zawartości białka, np takie jak Łubin. No i pytanie brzmi, jakie rośliny siać żebym mógł je sprzątnąć do końca lipca i łapią się pod ten punk? Potrzebuje w sierpniu wolnego stanowiska pod uprawę Pekinki.

Edytowano przez ravo95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlawekSS86    7

@freetaxi ponawiam pytanie odnosnie rejestracji dzierzawy

 

Wystarczy przeczytać instrukcję do wniosku....

 

Dzierżawa - akt notarialny/data pewna i minimum 10 lat. To wszystko. A co to data pewna umowy google Ci powie.

 

No i nie zapomnijcie napisać umowy w formie, która spełnia znamiona umowy - okres trwania, warunki wypowiedzenia, wysokość czynszu itp. ;)

 

Mogliby podać jakie zainteresowanie jest w tym naborze, bo nie wiadomo czy szarpać się na kolejne punkty, czy też minimalizować zobowiązania i celować w wymagane 12. :/

 

Choć przy tak małym zainteresowaniu w poprzednich naborach nawet jakby zdarzył się cud i wykorzystano tegoroczną pulę, to pewnie przesunęliby środki, żeby starczyło dla każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia424    5

Freetaxi mam pytanie do ciebie wazne.
jesli posiadam ziemie na siebie to musze brac zaswiadczenie z krusu ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Do wniosku o przyznanie pomocy?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma takiego załącznika jak zaświadczenie z KRUS. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe96    11

witam mam pytanie odnoście inwestycję  w rozumieniu przepisów prawa budowlanego chcę wybudować zbiornik na gnojowicę i płytę obornikowi i czy tez sie zalicza do tego punkty tzn inwestycje zwiększające stopień stopień zrównoważenia środowiskowego w gospodarstwie

Pytanie do 

freetaxi  z góry dziękuje za odp 

   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ile będzie kosztować taka przyjemność ?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe96    11
Napisano (edytowany)

koło 16 do 20 tyś będzie coś za tą inwestycję punkty ? 

Edytowano przez pepe96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Bardzo ważne aby było powyżej 3500 PLN.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMTi    1

Witam, jeśli gospodarstwo zostało już przepisane w całości przed złożeniem wniosku na MR to czy punkt będą naliczone za całość gospodarstwa i różnice wieku?

z góry dzięki za odpowiedz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe96    11
Napisano (edytowany)

Dzięki tak wpisane mam na zbiornik na gnojowicę 6 tyś a na płytę obornikowi 10 tyś  mniej wiecej moge sie spodziewać 1 punktu z tego czy mniej niż 1 punkt ?pozdrawiam i dziękuję za odpowiedz :D

Edytowano przez pepe96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

freetaxi mam dwa pytania,

pierwsze to plan nawozowy, warto to deklarować jeśli brakuje mi punktów? jak to później w praktyce wygląda, ktoś sprawdza ile w rzeczywistości wysiałem nawozu (np na podstawie faktur) czy kończy się na papierkowej robocie czyli przygotowaniu tego planu?

druga sprawa to deklaracja tego na co chcę przeznaczyć pieniądze, przykładowo chcę kupić sadzarkę karuzelową i szczerze mówiąc na dzień dzisiejszy nie jestem przekonany jakiej firmy to ma być. Mam dwie oferty na 17tyś i 25tyś PLN, jeśli zadeklaruję za 25tyś a potem jednak kupię tą za 17 to będzie wielki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek5314    72

czy jak dostane premie to bede mial jakies kontrole odnosnie przechowywanie ON i bede musial kupic zbiornik, czy dalej bede w beczkach w garazu przechowywac mogl i czy hurtownicy dalej beda mogli dowozic 1000l bez zadnych zbiornikow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armag    2

Za trzode świnie są jakieś punkty

Nie. Na trzodzie tylko wartość ekonomiczną możesz podniesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

Pytanko do freetaxi Na ile musze ustalic zmianowanie?? bo doradca mi mówi że na 5lat a wyczytałem gdzies że na 3lata wystarczy wiec teraz nie wiem.

kolejne pytanie czy jak mam dwa zaświadczenia o ukonczeniu szkolenia ale z lat 2014 i 15 to nadają sie one na te dodatkowe punkty ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek00038    0

Jak to jest w końcu z maszynami używanymi? Wiadomo, że kilka lat temu można było je brać na młodego, pod warunkiem, że wcześniejszy właściciel nie brał tego sprzętu na dofinansowanie, słyszałem, że to się zmieniło... Więc pytanie, można wziąć używany ciągnik na młodego rolnika 2017?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

skąd się biorą do sprawdzenia dane w

Tabela 7. Struktura rodzajowa użytków rolnych w okresie WYJŚCIOWYM:

 

zeby sie zgadzały uprawy? z tabeli o działkach czy uprawach samych gdzie są to mniejsze wartosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z upraw + powierzchnia nieużytkowana rolniczo + powierzchnia "inne".


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba93    3

Oświadczenie osoby przekazujacej gospodarstwo o wyrażenie zgody na przeprowadzenie kontroli przez Agencję. Czy to świadczenie mówi nam ze najpierw musi być kontrola na rodzicach gospodarstwie przeprowadzona. Czy jak z tum wkoncu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj