kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

freetaxi    947

Możesz.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilPatyra    0

Byłem w swoim ODR i ludzie tam pracujący nie mają zielonego pojęcia o swojej robocie. Freetaxi jak jest z punktami za przekazanie gospodarstwa w całości. Jesli tata zostawił sobie około 20 arow ziemi to czy dostanę te punkty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przekazujący gospodarstwo może zostawić sobie do 0,5 ha użytków rolnych. Punkty będą przyznane.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma takiej potrzeby w tej chwili. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek00038    0

Witam, składam w tym roku wniosek na młodego rolnika i zwracam się do was z pytaniem, ile dostanę punktów za szkołę.

Chodziłem do szkoły o kierunku Technik Mechanizacji Rolnictwa 

Posiadam zdane egzaminy M01 i M02 , niestety w tym roku nie zdałem M43 z części praktycznej.

Posiadając świadectwo ukończenia szkoły, dwie kwalifikacje ile dostanę punktów za szkołę (0-5)

Gość w Izbie rolniczej wystraszył mnie, że 0 i boję się, że ma rację.. 

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, czy moglby ktos napisać jak powinna wyglądać umowa na dzierzawe spisana w gminie potrzebna do złozenia wniosku? Chodzi mi głównie o to jakie informacje powinny byc w niej zawarte, czy wystarcza same numery dzialek i powierzchnia i okres na jaki jest zawarta,i oczywiście dane osoby z ktora zawieram umowe czy jeszcze coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe96    11

tak wystarczy i ze ty będziesz regulował podatek. mam jeszcze pytanko będę składał ł wniosek jutro i mam już na siebie ziemie 4 miesiące i za przekazanie na mnie itp dołączyć do tego akt notarialny z poświadczeniem w biurze powiatowym ponieważ wysyłam pocztą ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

nie wiecie czy jak ma sie już pozytywną decyzję z wcz. młodego rolnika, to można dopisać działki z okresu WYJSCIOWEGO, np. warzywne itd za które sa punkty.. w zamian za stracone z innej działki?


nie wiecie czy jak ma sie już pozytywną decyzję z wcz. młodego rolnika, to można dopisać działki z okresu WYJSCIOWEGO, np. warzywne itd za które sa punkty.. w zamian za stracone z innej działki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asasynka    0

Witam. Pytanie do Pana Freetaxi.Czy jeśli mam już zapisane wszystkie hektary (gospodarstwo nie jest przepisywane w całości) otrzymam punkty za różnicę wieku między przekazującym gospodarstwo a młodym rolnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asasynka    0

Witam. Pytanie do Pana Freetaxi.Czy jeśli mam już zapisane wszystkie hektary (gospodarstwo nie jest przepisywane w całości) otrzymam punkty za różnicę wieku między przekazującym gospodarstwo a młodym rolnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawełWie    11

Wydzierżawiam działkę na której jest zgodnie z wypisem z rejestru gruntów 0,26 łąki trwałej. W praktyce są to tereny podmokłe już naturalnie zalesione przez pobliski las. W tabeli nr 5 wpisuje ten obszar jako "łąki i pastwiska trwałe wyłączone z produkcji, do których przysługują dopłaty"??   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

Jeśli mam dwa zaświadczenia że ukończyłem szkolenie ale są one z 2014 i 15roku to czy nadają sie one na te dodatkowe punkty za szkolenia ???? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armag    2
Napisano (edytowany)

Pytanie mam. MR musi mieć prawo do nieruchomości min 1ha. czy w chwili zlozenia wniosku o MR musi juz zaczac samodzielne urzadzanie gosp czy jedynie posiadac tytul prawny do 1ha? Bo to zmienia postac rzeczy. Np podpisuje dzierzawe i ma ja z wnioskiem MR ale wchodzi na nieruchomosc po 1 czerwca i sprawa doplat rozwiazana. Wystarczy dzierżawa z krótkim okresem np na rok jak mówi odr? czy 10 lat ostatecznie jak ma byc? zgloszona do gminy z wys czynszu to wiem.
Odr w Siedlcach jak zawsze malo wie dlatego pytam.
Czy będą punkty za przekazanie całego gospodarstwa gdy jedna działka po dziadkach jest wspolwlasnoscia ojca i ciotki a ma pow 1.96 ale od lat każde zgłasza osobno po 98a dzialke do dopłat i jest wszystko dobrze? Oczywiście resztę budynków i pola z lasami się przepisze jak będzie decyzja MR tylko interesuje mnie sprawa wspolwlasnosci z ciotka niezależna od nikogo? No chyba jak sie zgodzi sprzedac. Tak liczac punkty
Całe gospodarstwo przejecie 2pkt
Wiadomo różnica wieku pow 25 lat 3pkt
Budowa obory 2pkt jako przeznaczenie srodkow.
Członkostwo w pzhib 2pkt
Certyfikacja obory qmp 1pkt
Bobowate 2pkt
Nowoczesne tech produkcji 1pkt
Postęp genetyczny 1pkt

Powinno wystarczyć co?

Freetaxi co o tym sądzisz?

Edytowano przez Armag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Panowie, jak mam wykształcenie średnie to mogę uzupełnić wykształcenie tylko poprzez zrobienie kursu r.3? Czy r. 16 też muszę robić??


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlawekSS86    5

Czy można wycofać się z niektórych punktowanych zobowiązań po złożeniu wniosku i ogłoszeniu listy rankingowej? Oczywiście nie spadając poniżej wymaganych 12 punktów lub limitu dostępności środków w naborze.

 

Dajmy na to - deklarujemy przystąpienie do grupy producentów (2pkt), ale z różnych przyczyn to nie wypala i rezygnujemy z tych punktów i zobowiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

Witam, składam w tym roku wniosek na młodego rolnika i zwracam się do was z pytaniem, ile dostanę punktów za szkołę.

Chodziłem do szkoły o kierunku Technik Mechanizacji Rolnictwa 

Posiadam zdane egzaminy M01 i M02 , niestety w tym roku nie zdałem M43 z części praktycznej.

Posiadając świadectwo ukończenia szkoły, dwie kwalifikacje ile dostanę punktów za szkołę (0-5)

Gość w Izbie rolniczej wystraszył mnie, że 0 i boję się, że ma rację.. 

 

Pozdrawiam

Niestety masz 0 punktów tak jak pan w Izbie mówił. Jak zdasz M.43 masz maksymalne 5 pkt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon12    0

Witajcie, czy  za uczestnictwo w  Integrowanej  Produkcji dostanę jakieś punkty? 

I mam drugie pytanie. Czy jeśli rodzice za rok przepisali by na mnie 3 ha to będą one się wliczały do wzrostu ekonomicznego ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armag    2
Napisano (edytowany)

Integrowana produkcja ale czego? Na czym to polegać by miało? Te 3ha może być jako wzrost ale pod warunkiem że nie deklarujesz tego jako przekazanie całego gospodarstwa i nie oczekujesz pkt za to i nie będzie to ci przepisanie jako spełnienie warunku pow min gospodarstwa. Przepisujesz część gospodarstwa bierzesz premię i przepisujesz pozostałe te 3ha. Dużo zależy od tego co siejesz. Zasiej kukurydzę pszenicę zamiast zyta na tym co będziesz miał a tak samo wzrost ci wykaze

Ja bynajmniej robię certyfikat qmp o warunkach utrzymania bydla na nowa obore która będzie budowana z premii na MR i z tego tytulu za uczestnictwo w unijnym systemie jakości jest 1 pkt. Tak samo jak za postęp biologiczny jest pkt a wystarczy zadeklarować zakup materiału siewnego kwalifikowanego.
Ktoś się zapyta dlaczego MR na obore. Po prostu chodzi o kredyt na pref warunkach a nie 8 i wiecej proc rocznie jak w modernizacji żeby nie przeinweatowac a zarazem postawic przyszlosciowy budynek na docelowo większą obsadę w niskich kosztach. Teraz na 39djp na głębokiej sciolce pisze żeby nie robić ochrony srodowiska i budować na podwórku a nie gdzieś pod lasem.

To co napiszę może zdziwi niektórych ale na MR możecie kupić używana maszynę. Potrzebujecie tylko opinii serwisu autoryzowanego że maszyna jest w 100 procentach sprawna i wycena rzeczoznawcy musi być. Wiadomo na 10 ha nie wezmiecie 130KM ciągnika za 130 tyś netto ale tak jak w modernizacji musicie kupić coś dla gospodarstwa odpowiedniej wielkości. Np 80KM z 4000Mh za 80 tyś. Warunek tylko by maszyna nie była kupiona na modernizację przez poprzedniego właściciela. ARiMR sprawdza vin. Np można kupić od jakiejś firmy co kupiła ciągnik do odśnieżania a maszyna się już zamortyzowała i sprzedają by koszyty mieć jak kupią nowy.

Edytowano przez Armag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Po konsultacji telefonicznej w kwestii uzyskania punktów za różnicę wieku jeśli gospodarstwo jest już przekazane uzyskałem informację, że punkty będą naliczone. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krousik09    5

to umowe na ten pierwszy 1ha przed zlozeniem wniosku na MR trzeba rejestrowac w gminie ? bo mi dordca nic takiego nie powiedzial .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Niekoniecznie trzeba. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krousik09    5

Jesli dzierzawa jest zawarta z osobami fizycznymi , a nie od rodzicow to powinienem ?  freetaxi rozswietl mi troche bo chcialem jutro skladac wniosek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj