kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

freetaxi    947

Nie ma punktów za sam fakt prowadzenia produkcji zwierzęcej. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

A jak to się ma do maszyn ? czy jeśli będe miał wydzierżawione 12ha bez żadnych zwierząt to mogę te pieniądze przeznaczyń np. na paszowóz lub miniładowarke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Raczej tak chyba, że Ci się ktoś przyczepi do tego na etapie weryfikacji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krousik09    5

jeszcze jedno pytanie do @freetaxi , jak to jest z dzialkami ktore sa nie przeksztalcone , np mamy dzialke ktora ma 2.0000ha na wniosku o platnosc obszarowa pisze ze uprawiam tam 2.000 pszenicy a na wypisie z rejestru gruntow mam grunty orne 1.1000 gruntow ornych i 0.9000 laki trwale ...  nie bedzie to robilo problemow przy pisaniu biznes planu ?

Ponawiam pytanie, czy na takiej dzialce moge w biznesplanie zakladac uprawe pszenicy na calej dzialce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Liczy się stan faktyczny i taki uwzględnia się w biznesplanie na podstawie zadeklarowanych upraw.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amator007    0

Jeśli wczoraj zrobiłem dzierżawę na 1,3ha to we wniosku o wpis do ewidencji producenta w punkcie 3 podpunkt 2 zaznaczam producent rolny czy potencjalny beneficjent ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Producent rolny.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

Jak to jest jak np. mam napisane że na dany rok na działce "x" mam zasianą Pszenice ozimą i ona wymarznie w zamian jej zasieje dajmy Jeczmień to muszę o tym jakoś informować gdzieś czy podczas kontroli nie bedzie problemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dla świętego spokoju powinno się Agencję poinformować.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wot29    3

freetaxi proszę o pomoc...sytuacja następująca, posiadałem już wcześniej 14 ha użytków rolnych w kuj-pom po rodzicach...potem wiozłem 2,5 ha dzierżawy mamy bydło opasowe od 20 szt(umowa co prawda pisemna ale bez notariusza) w październiku 2016 r. wzięliśmy ślub z żona....czy możemy ubiegać sie o premie w tej sytuacji?dodam iż na nią nie było nic składane ani dopłaty ani bydło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krousik09    5

@freetaxi , ostatnie pytanie z mojej strony , jesli w gospodarstwie jest jeden budynek do utrzymywania zwierzat ale skladajacy sie z wielu pomieszczen kazde pomieszczenie ma osobne wejscie i oddzielone od drugiego jest sciana , to czy rodzice moga mi uzyczyc np 3 takich pomieszczen do utrzymywania bydla  a w 2 beda jeszcze utrzymywac swoje sztuki , bo osoba prowadzaca moj wniosek twierdzi ze to przejdzie , zadzwonilem do swojego oddzalu regionalnego (Poznan) i pani powiedziala mi ze musza mi uzyczyc calego budynku , a jak zadzwonilem do Warszawy to twierdzili ze jesli wyznacze sobie pomieszczenia to ok niebedzie problemow , prosilbym o odpowiedz jak ty to interpretujesz?  Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

Jeżeli składam wniosek teraz na młodego rolnika i już mam działkę w dzierżawie, a chcę na nią złożyć wniosek na dopłaty za ten rok. To muszę zgłosić się o nadanie numeru gospodarstwa do agencji. Nie przeszkodzi mi to w niczym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli pytasz o bazową wielkość to jest OK.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krousik09    5

@freetaxi , ostatnie pytanie z mojej strony , jesli w gospodarstwie jest jeden budynek do utrzymywania zwierzat ale skladajacy sie z wielu pomieszczen kazde pomieszczenie ma osobne wejscie i oddzielone od drugiego jest sciana , to czy rodzice moga mi uzyczyc np 3 takich pomieszczen do utrzymywania bydla  a w 2 beda jeszcze utrzymywac swoje sztuki , bo osoba prowadzaca moj wniosek twierdzi ze to przejdzie , zadzwonilem do swojego oddzalu regionalnego (Poznan) i pani powiedziala mi ze musza mi uzyczyc calego budynku , a jak zadzwonilem do Warszawy to twierdzili ze jesli wyznacze sobie pomieszczenia to ok niebedzie problemow , prosilbym o odpowiedz jak ty to interpretujesz?  Pozdrawiam

ponawiam pytanie , pilnie potrzebuje odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia424    5

Freetaxi mam pytanie do ciebie
Mam 10ha gruntow obsiewanych a 50ar jest ugor i teraz pytanie czy policza mi z tym ugorem ziemie czy tylko uprawiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Za ugór jest 0 jeśli chodzi o wielkość ekonomiczną.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

Witam.

Jeśli na działce która zostanie mi przepisana rosną buraki cukrowe 0,5ha ktore są na tate i kukurydza na zielonke przy czym ja na wniosku nie zamierzam mieć bydła (tata by miał) to czy nie bedzie jakiegoś kłopotu że są na mojej działce ??? dodam że w kolejnym roku te uprawy by uciekły na działki taty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krousik09    5

@freetaxi , ostatnie pytanie z mojej strony , jesli w gospodarstwie jest jeden budynek do utrzymywania zwierzat ale skladajacy sie z wielu pomieszczen kazde pomieszczenie ma osobne wejscie i oddzielone od drugiego jest sciana , to czy rodzice moga mi uzyczyc np 3 takich pomieszczen do utrzymywania bydla  a w 2 beda jeszcze utrzymywac swoje sztuki , bo osoba prowadzaca moj wniosek twierdzi ze to przejdzie , zadzwonilem do swojego oddzalu regionalnego (Poznan) i pani powiedziala mi ze musza mi uzyczyc calego budynku , a jak zadzwonilem do Warszawy to twierdzili ze jesli wyznacze sobie pomieszczenia to ok niebedzie problemow , prosilbym o odpowiedz jak ty to interpretujesz?  Pozdrawiam

Ponawiam pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domelek12    2

Witam,

Mam bardzo podobne pytanie jak kolega audia424. Na jakiej podstawie liczą tą średnią wojewódzką, czy patrzą na powierzchnię podaną o dopłaty, czy jakoś inaczej? Podam prosty przykład: np. mam 1,5ha z czego do dopłat mam podane 1,2ha a reszta to ugór,czy do średniej będzie liczone 1,5ha,czy 1,2ha? Podobno to co jest pod zabudową jest liczone jako użytki rolne,czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Użytki rolne zabudowane to też rolne. Też się liczy. A powierzchnię użytków rolnych podajemy z wypisów. I czasami jest większa niż ta z dopłat.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj