kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kellyq    225

gdzieś kiedyś wyczytałem że jednym z wymogów młodego rolnika jest bycie na krusie przez co najmniej rok

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

kellyq

 

https://kalkulator-so.pl/

wpisujesz co uprawiasz w roku bazowym czyli co będziesz uprawiał/hodował w 2017, na końcu przeliczasz i masz odpowiedz na pytanie o wartość ekonomiczną gospodarstwa.

Na krusie już jesteś, więc ten wymóg masz już spełniony, czas się liczy ale dopiero później tak jak ktoś pisał

Jeszcze jest kwestia odpowiedniej ilości ha, to też sobie przelicz

 

U mnie jest tak że mam prawie 50tyś euro wartości gospodarstwa, ale za mało ziemi i wg rozporządzenia jestem "za mały" żeby otrzymać premię, póki co kombinuję gdzie by coś kupić ale u mnie to w zasadzie temat nie do przeskoczenia. Takie mamy sprawiedliwe zasady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Super dzięki za konkrety

 

Czyli np jeśli by mi brakowało troszkę wartości ekonomicznej to można podgonić niektórymi uprawami wyżej ocenianymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Wiesz co, można "sztucznie" podnosić wartość ekonomiczną, tylko pamiętaj, że później od tego stanu bazowego będziesz rozliczany. Jeśli w 2017 będziesz miał 13tyś euro, to po otrzymaniu premii też te wartości musisz utrzymać, a w przeciągu trzech lat podnieść o 10% i znowu utrzymać przez 2 lata.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

no tak to wiem, sęk w tym że w moim gospodarstwie nastąpiła jakby stagnacja, wcześniej mieliśmy wartość ekonomiczną sporo wyższą, były zwierzęta itd. także myślę że z utrzymaniem a potem z podniesieniem nie było by problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Sposobów jest wiele żeby podgonić sam tak robiłem bo mi kapke brakowało. Poza tym miałem zadeklarowane w kwietniu że do końca roku będę miał 20 szt bydła w wieku do 1 roku i też mi to zaliczyli do esu, choć w chwili składania wniosku tylko 10 szt było. Potem dokupiłem i już warunek spełniony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PerezStunt    131

Witam, jak to jest z tą punktacją przy zakupie maszyn z pieniędzy z MR ? Da się coś nałapać punktów maszynami ? Chyba słabo szukam w necie bo nie mogę nic znaleźć...

Edytowano przez PerezStunt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Na koncu rozporządzenia jest tabela z punktowanymi maszynami i wzór do obliczenia ile maszyna da Ci punktów za jej zakup zależnie od ceny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz25    66

Witam mam pytanie , otóż kończę szkołę końcem kwietnia, (technikum rolnicze, Świadectwo R.03 już mam, a dyplom technika dopiero w kwietniu, o ile zdałem :D ) , areał gospodarstwa to 29ha, 16ha własność, 13 dzierżawa , część na 10 lat, część na 5 lat, umowy, akty notarialne wszystko przez Urząd Gminy. Jak będe miał przyznawane punkty za wykształcenie i za powierzchnię ? Wielkość ekonomiczna łapię się bo mamy sporo bydła i świń. Mam jakieś szanse by załapać się na premię ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Pewnie ze masz tylko trzeba teraz posiedzieć pomyśleć jak najwięcej pkt zdobyć :)

A mam takie zapytanko.... Byłem w sprawie MR u gościa co zajmuje się wnioskami i na szybkiego wyszło 14.5pkt bez dodatku ziemi. Teraz najgorsze ze rodzice nie chcą przepisać ziemi... tzn myślą ze trzeba cala gospodarstwo przepisać i takie tam. Mi się wydaje ze potrzebuje tylko 8ha od ich żeby móc już wziąć Młodego ( resztę będę miał dzierżawę ). Wiec tylko wystarczy podzielić trochę i rodzice będą mogli dalej gospodarzyc na swoim? a ja będę miał niby tez swoje parę szt bydła i ziemie ale pieniadze zawsze się przydadza na coś jak widzę że mam możliwości...


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jakie województwo?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31

witam serdecznie jestem nowy, wiec proszę o wyrozumiałość mam takie pytanie. Jak to jest z przepisaniem ziemi , rodzice chcą przepisać na mnie gospodarstwo (syn) a czy moja żona po dopisaniu może ubiegać się o młodego rolnika czy musi być ono przepisane tylko na żonę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Jakie województwo?

 

A którego nas pytasz kolege wyżej czy mnie ? :) Ja jestem z Podlaskiego 


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armag    2

witam serdecznie jestem nowy, wiec proszę o wyrozumiałość mam takie pytanie. Jak to jest z przepisaniem ziemi , rodzice chcą przepisać na mnie gospodarstwo (syn) a czy moja żona po dopisaniu może ubiegać się o młodego rolnika czy musi być ono przepisane tylko na żonę

 

Jeśli żona będzie składała na MR to na nią powinno być przepisane gospodarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armag    2

W mazowieckim będziesz musiał mieć 70 % z 8,54 na własność. Reszta może być dzierżawa z datą pewną. 

Czyli wystarczy mieć 6ha w mazowieckim na własność? a nie średnią wielkość powierzchni gruntów rolnych w kraju w 2016 roku, która wynosi 10,56 ha ?

 

wrzuci ktoś linka do rozporządzenia z MR jakbym mógł prosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Ogólnie trzeba średnią krajową a jeżeli w danym województwie średnia jest mniejsza niż krajowa to liczy sie ta wojewódzka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz25    66

Pewnie ze masz tylko trzeba teraz posiedzieć pomyśleć jak najwięcej pkt zdobyć :)

 

A mam takie zapytanko.... Byłem w sprawie MR u gościa co zajmuje się wnioskami i na szybkiego wyszło 14.5pkt bez dodatku ziemi. Teraz najgorsze ze rodzice nie chcą przepisać ziemi... tzn myślą ze trzeba cala gospodarstwo przepisać i takie tam. Mi się wydaje ze potrzebuje tylko 8ha od ich żeby móc już wziąć Młodego ( resztę będę miał dzierżawę ). Wiec tylko wystarczy podzielić trochę i rodzice będą mogli dalej gospodarzyc na swoim? a ja będę miał niby tez swoje parę szt bydła i ziemie ale pieniadze zawsze się przydadza na coś jak widzę że mam możliwości...

 

Co do punktów plan jest prosty, opryskiwacz Woprol 2000l, z kompem, ( z tym wszystkim co jest wymagane aby miał max punktów), Rozrzutnik obornika Sipma 6t :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Pewnie ze masz tylko trzeba teraz posiedzieć pomyśleć jak najwięcej pkt zdobyć :)

 

A mam takie zapytanko.... Byłem w sprawie MR u gościa co zajmuje się wnioskami i na szybkiego wyszło 14.5pkt bez dodatku ziemi. Teraz najgorsze ze rodzice nie chcą przepisać ziemi... tzn myślą ze trzeba cala gospodarstwo przepisać i takie tam. Mi się wydaje ze potrzebuje tylko 8ha od ich żeby móc już wziąć Młodego ( resztę będę miał dzierżawę ). Wiec tylko wystarczy podzielić trochę i rodzice będą mogli dalej gospodarzyc na swoim? a ja będę miał niby tez swoje parę szt bydła i ziemie ale pieniadze zawsze się przydadza na coś jak widzę że mam możliwości...

 

Postaw im sprawę jasno - przpisują całość żeby było jak najwięcej punktów lub tyle ile będzie potrzeba niech sobie ze 2 ha zostawią a jak nie to że idziesz do roboty i to pi$erdolisz wszystko i już. Nie ma się co kopać z koniem jak nie postawisz na swoim raz to potem będzie Ci tylko gorzej. 

W profilu masz 40 ha własnego to niech dają 20ha  a wzrost to potem dzierzawy na siebie poprzepisujesz i będziesz miał elegancko te 10 % wzrostu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reno1    398

Czyli wystarczy mieć 6ha w mazowieckim na własność? a nie średnią wielkość powierzchni gruntów rolnych w kraju w 2016 roku, która wynosi 10,56 ha ?

 

wrzuci ktoś linka do rozporządzenia z MR jakbym mógł prosić?

 

 

to chyba to https://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/Pomoc_dla_mlodych_rolnikow/D2015000098201.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukas1    0

Hejka wszystkim

Czy jako trzeci współwłaściciel gospodarstwa mógł bym sie ubiegać o Młodego Rolnika ? 

Ps

Dwa lata temu tata dostał dofinasowanie na MGR 2007-13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To jest rozporządzenie zmieniające rozporządzenie. I tak trzeba spoglądać w tamto z 2015 roku. Przydałby się tekst jednolity :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj