kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

freetaxi    947

Nic straconego. Dopiero w momencie składania wniosku o płatność I raty będziesz musiał mieć tą powierzchnię na własność. W razie co masz jeszcze czas.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Bylo 6,04 ale 30 a zostalo odpisane siostrze pod budowe domu.
A co do 30% dzierzawy moga jakos sprawdzic czy ja uprawiam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trzeba mieć tytuł prawny zgodnie z deklaracją w biznesplanie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Nie posiadam wyksztalcenia rolniczego. Czyli po otrzymaniu decyzji mam 36 miesiecy na ukonczenie szkoly. A jak jest z przepisaniem ziemi na wlasnosc? Teraz dzierzawie ta ziemie od 1 stycznia. Czyli bez wyksztalcenia rolniczego nie moge stac sie jej prawnym wlascicielem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W momencie składania wniosku o przyznanie pomocy masz mieć minimum 1 ha w umowie dzierżawy. Kiedy dostaniesz decyzję o przyznanie pomocy musisz musisz w ciągu 9 miesięcy złożyć wniosek o wypłatę I raty premii. W tym momencie trzeba posiadać tytuł prawny do działek wskazanych w biznesplanie. Jesteś z mazowieckiego więc 70 % z 8,54 musi stanowić własność. To będzie bazowa wielkość. Reszta gospodarstwa niezależenie do wielkości może stanowić dzierżawę z datą pewną. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Czyli wszystkie te opcje mozna spelnic dopiero po otrzymaniu decyzji. Wiadomo kiedy bedzie mozna skladac wnioski? Ile pkt trzeba uzbierac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nabór będzie prawdopodobnie w kwietniu. Warunki i zobowiązania znajdziesz w rozporządzeniu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Podstawowe i poprawione musisz przeczytać. Musisz mieć minimum 12 ptk i 13 tyś euro wielkości ekonomicznej gospodarstwa. Z niecałych 6 ha to nie wiem jak ty to zrobisz, chyba że z 60 arów to będziesz rok rocznie jakieś kwiaty siał. Poza tym musisz mieć na własność 5,98 ha   - masz 5,74 wiec cos by trzeba było dokupić. Z takiego areału szanse na wsparcie masz marne strasznie.  No i musisz minimum 10 % podnieść potem wartość ekonomiczną  ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Teraz mam na calym areale maliny i truskawki. A podniesc o 10% to nie problem za dotacje chce postawic tunel na maliny na poczatek 0,40 ha. Jak na siebie zapracuja postawie kolejny tak zeby w ciagu 5 lat skoczylo te 10 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Przyjadą i skontrolują co gdzie rośnie ? Porównają wniosek obszarowy  z tym co było zadeklarowane w BP ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W momencie składania wniosku o płatność musisz mieć na własność te powierzchnie, które Ci napisałem parę postów wyżej. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Musisz mieć 70 % na własność ze średniej wojewódzkiej  8,54 ha  czyli 5,98 ha. Pisałeś że masz 6,04 a 30 arów odpisane siostrze więc wychodzi 5,74 ha. Czyli pierwszego warunku już nie spełniasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Chodzilo mi o to czy jezeli spelnie wszystkie warunki to czy jest 100% pewnosci ze dostane wsparcie w mojej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kasy jest spokojnie na około 23 tysiące młodych rolników więc nie będzie problemów z otrzymaniem premii. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Freetaxi, warunki jakie trzeba spełniać są takie jak w naborze z 2016 roku,czy jest jakieś nowe rozporządzenie i coś się zmieniło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie, nic się nie zmieniło w przepisach.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Cześć wszystkim

wytłumaczy mi ktoś zasady ubiegania się o młodego rolnika?

 

Wiek mam, wykształcenie też, nie do końca tylko łapie kilka rzeczy. Na krusie jestem od września 2016, gospodarstwo przepisane w maju 2016. Czy oby nie mam za mało składek krusu żeby się starać o rolnika?

 

Druga sprawa to jak się liczy tą wielkość ekonomiczną gospodarstwa. Nie chodzi mi o samą wartość tylko to czy to może jest z roku poprzedniego czy średnia z iluś tam lat. Tego nie wiem i mnie to gryzie ;( Boję się że będzie za mało

 

Pomoże ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj