kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

14 godzin temu, SlawekSS86 napisał:

Księgowym nie jestem, ale zacznij od tego jaki masz/ będziesz miał status - rolnik ryczałtowy czy też rozliczający VAT na zasadach ogólnych.

Vatowiec może do 20 tys. rocznie dokumentować sprzedaż "dowodem wewnętrznym sprzedaży". Jeżeli chce sprzedawać powyżej tej kwoty bez FVAT, to musi zakupić kasę fiskalną.

Ryczałtowiec korzysta natomiast ze zwolnienia i na potrzeby ARiMR może sobie ewidencjonować całą sprzedaż dowolnie (byle było to akceptowalne przez ARiMR). Mogą być to np. druki "dowodów wewnętrznych" użytkowanych przez vatowców.

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/922546,kasy-fiskalne-dla-rolnikow-sprzedaz-produktow-przetworzonych.html

Nie pytaj w ODR, bo oni tam wiedzą tyle co NIC. Wyślij pismo do Twojego OR ARiMR (np. prowadzącej wniosek) z zapytaniem jak masz to robić i opisz jak byś to widział. Żądaj odpowiedzi przed podpisaniem umowy. Musisz mieć zabezpieczenie jeżeli ARiMR po raz kolejny zmieni swoją interpretację przepisów.

Na dzień dzisiejszy chyba nie ma szczegółowych wytycznych do prowadzenia ewidencji, jest wielki bałagan i sama agencja nie wie jak ma to wyglądać....

 

Dzięki za odpowiedz,

 

Jestem zwykłym rolnikiem, VAT-u nie płacę, stąd właśnie moje zaskoczenie, że takie przeszkody mogą robić.

Z tymi OR ARIMR to też jest problem, bo w zasadzie w każdym można dostać inną odpowiedz. Póki co, należę do jednego oddziału, wniosek składałem w innym a teraz rozpatrywany był jeszcze w innym więc...

Czekam na decyzję, jak będzie pozytywna to będę to dalej wyjaśniał a w międzyczasie może jeszcze ktoś się wypowie w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emergency12    8

mieli nie za dużo wniosków (198 jeśli dobrze pamiętam, a np w mazowieckim 800), no i pewnie mają bardziej pracowitych urzędników ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak dokładnie wygląda procedura już po otrzymaniu decyzji? Można od razu złożyć wniosek o wypłatę pierwszej raty? Kiedy następuje podpisanie jakiejś umowy z ARIMR.

Tak na szybko licząc, to jeśli decyzje by były do końca roku, szybkie złożenie wniosku to pieniądze można mieć już w styczniu-lutym. Z tego co czytałem to raczej szybko przelewają jeśli nie ma komplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    467
na stronie agencji mozecie sledzic czy juz sa listy z waszego woj. http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wszystkie-wnioski/prow-2014-2020/listy-okreslajace-kolejnosc-przyslugiwania-pomocy/premie-dla-mlodych-rolnikow-kolejnosc-przyslugiwania-pomocy-w-naborze-przeprowadzonym-w-2017-roku.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZajcM    0

Właśnie może mi ktoś powiedzieć czy opłaca przejść się na VAT? Czekają mnie większe inwestycje w maszyny oraz budowlane. Tylko ze  część przychodu z gospodarstwa mogę zaksięgować. I wychodzi na to ze inwestycje znacznie przewyższają te zyski z prowadzenia  gospodarstwa ktore moge udokumentować.  drugie pytanko. W biznesplanie miałem ze kupie dwie maszyny za daną kwotę i teraz pytanie brzmi czy mogę kupić inne np droższe maszyny czy tylko te których oferty dołączyłem do biznesplanu? 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki. Czy wniosek MR nie opóźnia wypłaty dopłat obszarowych, gdyż ani ja ani ojciec nie dostaliśmy jeszcze grosza. Jak to jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki995    88

Wreszcie coś ruszyło w lubelskiem. Przed chwilą dostałem pismo z poprawkami. Czyli na decyzję jeszcze poczekam pewnie do grudnia. Powiat lubelski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz25    66

Ja w wielkopolskim miałem poprawki początkiem września, od tej pory spokój, Punktów mam jakoś 22 z hakiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe96    11

Ja wiem jak poprawki składałem to pokazała mi kartkę z punktacją ile mam  osoba zajmująca sie moim wnioskiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz25    66
20 minut temu, Jan92 napisał:

Matusz25 z kad już wiesz ile masz punktów ?☺

Tak jak kolega wyżej napisał ;) Poprawki to jakieś gówna, że nie podpisane coś i pow nie podana w m2. Co do wielkości maszyn, się nic nie czepiali. :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci    6

Do mnie dziś przyszło pismo będzie sporo poprawek, ale cieszę się że coś się ruszyło woj. Lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Jedni zaraz będą wnioski o kasę składać a inni dopiero poprawki.  Niezłe.

Inna sprawa, że kiepsko to wygląda skoro ludzie dopiero pisma otrzymują, zanim wszystko będzie dopięte na ostatni guzik to może się okazać, że nawet to przesunięcie terminu o 30 dni nie wystarczy.

Nie wie nikt jak sytuacja w świętokrzyskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe96    11

ja jestem ze świętokrzyski i maja jeszcze duzo do sprawdzenia wniosków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan92    2

a ha dzięki Mateusz25 .Właśnie przesunięcie terminu o 30 dni decyzji a cisza jak po śmierci organisty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    467
panowie czy moge podjac prace na zlecenie jesli nie przekrocze 2000 brutto/msc ? nie bedzie zadnych problemow w agencji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj