szymek85

Demontaż popy wtryskowej 515C

Polecane posty

szymek85    18

Witam czy przy demontażu pompy wtryskowej trzeba też ściągnąć pompę hydrauliczną która zamontowana jest z przodu i przez tą dziurę odkręcić koło z pompy wtryskowej??

Wszystko podkręcałem co jest na wierzchu i pompa wychodzi tylko 5 mm i jest opór. Proszę o radę bo nie chcę na siłę nic robić.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Koło zębate pompy wtryskowej blokuje, trzeba je ściągnąć po demontażu pompy hydraulicznej.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Pamietaj o ustawieniu wyjsciowym i nie zapomnij o blokadzie pompy wtryskowej przed wyciagnieciem jej z obudowy silnika.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

Pamietaj o ustawieniu wyjsciowym i nie zapomnij o blokadzie pompy wtryskowej przed wyciagnieciem jej z obudowy silnika.

 

Ustawienia sobie pozaznaczam a coś więcej na temat blokady pompy??  Jest tam jakaś blokada czy sam muszę coś pokombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie zakładaj żadnych blokad, ani alarmów - bo to nie ma sensu.

 

A tak na marginesie: Co dolega pompie, że wyciągasz ją?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

@ AlaCapone. Twój tekst biorę za żart...a jeśli myślisz tak naprawdę, to jest kompletne dno.

@ Szymek 85, Jeśli już jesteś w trakcie demontarzu pompy, to nie ma sensu pytać sie jeszcze o blokadę i ustawienia "wyjściowe" To powinieneś zrobić już wcześniej. Niestety jak widać nie masz o tym " zielonego pojęcia", wiec najlepiej byłoby jakbyś taką robotę zlecił profesjonaliście. I nie możesz tego sobie, to tak "pozaznaczać. Po pierwsze pompa z naprawy wróci w ustawieniu "wyjściowym" i bedzie z pewnością zablokowana. Wiec jakiekolwiek ustawienia które sobie zrobiłeś/zrobisz i tak będą nieaktualne. Wałek nowej pompy bedzie ustawiony na pozycje wtryskową na pierwszym cylindrze, poza tym będziesz musiał uczyć narzędzia do ustawienia konta wtrysku. Pamiętaj ze przy złym montażu może dojść do uszkodzenia nowej, naprawionej pompy.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

Nie wiem czy pompa pójdzie do naprawy bo nic jej nie dolega pali od strzała ma moc tylko od strony bloku kapie mi gdzieś ropa i nie zobaczę skąd do puki nie rozbiorę. Aż szkoda mi tego ruszać bo silnik chodzi idealnie i nie maiłem nigdy problemu z nim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

U mnie też sie pociło od strony bloku z tego dekielka aż wkońcu na polu rozciekło sie na maksa i lało... taki sam dekielek jest na zewnętrznej stronie i jego wiadomo bez problemu da się odkręcić bez wyciągania pompy...  W moim tylko oring poszedł który dostałem za darmo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

U mnie podejrzewam, że to samo bo kapie z tego dekielka a że teraz jest czas to wole to zrobić niż na wiosnę latać. JD1052 miałeś jakiś problem z ponownym zamontowaniem pompy i jej ustawieniem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Kolego @szymek85 trzeba było napisać o co chodzi nie musiałbyś wyciągać pompy, bo nie ma takiej potrzeby.

Na 99,9% przecieka na dźwigience od gazu. Rozwiązanie wymiana oringów.

 

Jeśli chcesz szczegółowy opis to znajdziesz go tu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/87529-ci%C4%85gnik-renault-13314-przeciek-pompy-wtryskowej/

 

Pompa jest bardzo prosta. Można nią kręcić ile się chce i jak się chce, zaś ustawienie wtrysku dla pierwszego, czy któregokolwiek cylindra jest tak proste, że nawet zwykły laik poradzi sobie (nawet pięcio- sześcioletnie dziecko). Nie potrzeba żadnych narzędzi, przyrządów pomiarowych, skomplikowanych maszyn, czy komputerów. Jeśli chcesz wiedzieć: Jak to się robi? - napiszę! Zapewne wielu mechanikom się przyda. Po sekundzie od przeczytania 99,9% czytających w wieku powyżej 6-ciu lat pochwyci o co chodzi.

 

Żadnych blokad, ani alarmów nie zakładaj na pompę wtryskową, bo to nie samochód.

Pozdrawiam.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Skoro tak, to możesz kupić komplet uszczelek do niego i zrobić przegląd samemu. Podaj numery z tabliczki znamionowej pompy.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

Mam zamiar sam wymienić uszczelki jeżeli okaże się,  że z tego cieknie. Jutro podam nr z tabliczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

Skoro tak, to możesz kupić komplet uszczelek do niego i zrobić przegląd samemu. Podaj numery z tabliczki znamionowej pompy.

 

Spisałem wszystkie numery z tabliczki nie wiem o który ci chodziło.

 

0460 426 220

R 534 D

663      524554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Dzieki. Niestety do tej pompy: BOSCH 0 460 426 220 (to samo co VE6/12F1150R534) nie mam nic.

 

Pojedyncze części ma do niej: http://agromer.pl/uklad-paliwowy-fendt,c58,pl.html

AGROMER ma jednak je drogie.

 

Proponuję uderzyć tu: http://www.dieselcars.pl/index.html

Nie wiem, czy obecnie Jacek coś ma do niej, ale z pewnością załatwi (pełny zestaw) i to DUŻO taniej.

 

Proponuję wymienić wszystkie oringi na dźwigni gazu, uszczelkę głowicy i kilka uszczelek pod dekielkami, bo to iż cieknie od strony korpusu silnika nie oznacza, że nie cieknie z dźwigni gazu.

Pozdrawiam.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Ale sie rozczulacie, przecie warsztatów od pomp boscha jest od groma przynajmniej w mojej okolicy. Co do demontażu to u mnie poszła bez problemu, koło było zablokowane, niestety przy montażu poleciało no i roboty przybyło :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

Dzieki. Niestety do tej pompy: BOSCH 0 460 426 220 (to samo co VE6/12F1150R534) nie mam nic.

 

Pojedyncze części ma do niej: http://agromer.pl/uklad-paliwowy-fendt,c58,pl.html

AGROMER ma jednak je drogie.

 

Proponuję uderzyć tu: http://www.dieselcars.pl/index.html

Nie wiem, czy obecnie Jacek coś ma do niej, ale z pewnością załatwi (pełny zestaw) i to DUŻO taniej.

 

Proponuję wymienić wszystkie oringi na dźwigni gazu, uszczelkę głowicy i kilka uszczelek pod dekielkami, bo to iż cieknie od strony korpusu silnika nie oznacza, że nie cieknie z dźwigni gazu.

Pozdrawiam.

  Dzięki za informację części zamówione u Jacka w dieselcars. Super człowiek nie dość że tanio to jeszcze podpowiedział co i jak wymienić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr433    0

Witam!

 

Poszukuję informacji jak ustawić kąt wtrysku (gdzie szukać znaków GMP) ciągnik to Fendt 515 c , problem tkwi w tym, że ciągnik na zimnym silniku okropnie "kopci na biało" po rozgrzaniu nie ma tego problemu, pompa jest po regeneracji, wtryski na 100% ok po zmianie końcówek  (na wtryskach z drugiego Fendta jest tak samo "kopci na biało")  zapłon ustawiony tak samo jak przed remontem, zaznaczone koło na rozrządzie, koło pompy na klinie. Przy pompie poprzedni właściciel (Niemiec) sporo majstrował bo brakowało paru elementów regulatora (wdg pompiarza). Szukam jakichkolwiek informacji jak się zabrać za ustawianie zapłonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maarianek88    13

Piotr433, czy na pompie jest coś takiego jak wyprzedzacz kąta wtrysku (taki elektromagnes na obudowie regulatora po prawej od przewodu doprowadzającego paliwo do pompy)? Czy jest to pompa bez tego ustrojstwa? Bo jeśli jest to kąt wtrysku statyczny wynosi 18 stopni, a jeśli nie ma to 23 stopnie. Odpisz, a resztę Ci wytłumaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maarianek88    13

Poprawka, ta cewka to wzbogacacz paliwa, pomaga w rozruchu zimnego silnika. Regulator kąta wtrysku raczej w tym modelu nie występował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marioc14    3

Witam 

Mam problem z odpowietrzeniem fendt 515 chciałem wymienić oring ten na tym korpusie z tyłu pompy mocowanym na 4 śruby torx przeciągając oring przez ten kwadratowy korpus wszystko było ok ale przy składaniu poczułem opór wkręcając śruby wiec obróciłem delikatnie wałem silnika i wtedy udało się złożyć ale nie mogę odpowietrzyć czy możliwe że coś źle się ustawiło w pompie przy takim zabiegu ?? 

Jeśli tak to proszę o pomoc jak zdemontować pompę czy trzeba coś blokować itp. 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez resters
      Szukam dobrego mechanika od tego sprzętu. Ciągnik 1995 rocznik. Do naprawy turbo-sprzęgło

      Lubelskie- Macie kogoś polecanego? 
    • Przez Grzesiek90
      Witam
      Mam problem z hamulcem ręcznym w Fendt 515C. Po zaciągnięciu nie trzyma wcale. Gdzie szukać przyczyny? Ręczny hamuje tym hamulcem na wale czy przy kołach są jakieś szczęki? 
    • Przez Profesor
      Fendt 515c - na załączonym resorowaniu przedniej osi gdy przekrocze 2 km/h slychac wycie hydrauliki przez 3-4 sekundy, traktor wyraznie traci moc. Po 3-4 sekundach wszystko wraca do normy. Co to moze byc?
    • Przez SZWAGIER1999
      Witam.zastanawiam się nad kupnem Fendt favorit 515c, chciałbym poznać opinie użytkowników fendt-a.Jego wady,zalety,najczęstsze usterki,spalanie itp.
    • Przez Maxer
      Witam
      Mam problem nie działają w moim Fendt'cie 510 C światła robocze oraz podświetlenie wyświetlaczy na desce rozdzielczej.
      Na początku nie działały jakiś czas później znowu działały co najdziwniejsze przestawało to działać razem, nie podświetlają się przełączniki świateł roboczych, reszta podświetleń kabiny i światła działają bezpieczniki wszystkie dobre od tych świateł.
       
      Spotkał się ktoś z czymś takim?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj