Gacuseks

Uprawowo-siewny do URSUSA, bez napędu.

Polecane posty

Gacuseks    2

Mam ciągnik URSUS 1012 i chcę kupić agregacik uprawowo-siewny, myślę, że nie szerszy niż 2,7m, bierny. Ale nie mam pojęcia czy gdy będę podnosił, to przód nie poleci do góry, czy trzeba dociążać. Ziemie V klasa.

Proszę o sugestie, może ktoś ma taki zestaw w użyciu.

Myślałem nad agro-masz 2.7m.

Dziękuje i pozdrawiam Michał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja swoim 8111 ciągam bronę wirową i siewnik na hydropaku 3m.to ty na pewno dasz rady swoim.ew. coś na przód dorzuć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ty się martwisz przy 1012?? ja będę robił do poznaniaka agregat i będzie w tym latać 3512;p


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2

Ja również mam poznaniaka 2.7 i to właśnie pod niego ma być agregat.

Myślałem, że trzeba dać obciążenie na przód, ciekawe ile trzeba dołożyć, żeby było stabilnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FAZI    0

ja mam SKOTARKA 3m twoj ciagnik bez problemu poradzi sobie z 2,7m ai o 3m bym sie pokusil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

wg mnie uważam, ze Twój ursus spokojnie da sobie rade z 3m na tej klasie ziemi... ja na twoim miejscu nie myślał bym o 2,7m bo to tylko zbędne przejazdy na polu bedą... a przodek zawsze mozna dociążyc pozatym jeśli jest hydropak to wtedy nie ma już takiego balastu z tyłu a pozatym 1012 dość długie sa...


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Ja siałem U 1012 agregatem Amazone RE30+D7. 3m i to bez dociążania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

ja 1014 ciągam famarol 3m i poznaniaka pusty zestaw waży 1250 i bez problemu ciągnę 11km/h czasami się trochę przodek podnosi ale tylko z nasionami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Powinien sobie poradzić , a jeżeli przód będzie podskakiwał to można dociążyć bez problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kot251    0

witam wszystkich mam taki mały szatański plan i potrzebuję opinii, mainowicie chcę do mojego ursusa C 360 kupić bronę aktywną wirnikową szerokości 2 metry z wałem strunowym ( z pakerem moze byc za cięzka) do tego dożucę mały siewnik konny przerobiony na 2 metry szerokości i ciekawy jestem czy ma to sens czy wykończę silnik uważam, że powinno dać to wszystko bardzo ładny efekt a taka szerokość brony byłaby optymalna ewentualnie zastanawiałem się nad szerokością 180 ale wtedy cały agregat ledwie by krył slady ciagnika. Chcę tak to wszystko wykonać żeby oszczędzić czas i pieniądze, jeżeli wiecie co mam na mysli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2

Dziękuje za dotychczasowe rady.

Nadszedł czas zakupu, mam do dyspozycji powiedzmy 7000zł, agregat 2.7m, obojętne czy nowy czy używka. Zastanawiam się nad tym co na fotach. Nówka może mieć z tyłu rurowy wałek i dwa siłowniki nie tak jak na fotce(Zakład Jan Bareła z Przedbórza, na profilu 100tka, byłem widziałem na widelcu - solidna konstrukcja). Natomiast ten moskit używany(2004r) jest z siewnikiem.Dodam, że moskita nie idzie wyżej podnieść - czy ma to znaczenie? Który kupić ???????? Kasa ta sama w obu przypadkach. Co do siewnika zawsze można sprzedać, bo jest identyczny już na stanie.

A może zupełnie coś innego mi zaproponujecie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez problemowo da rade. Ja 902 ogarniam 2,7m bierny a mam ziemie od II-VI klasy. Tylko z przodem ma spokój, ponieważ tur daje do dociążenia :P


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2

Niektórzy pytają na priv co i jak się sprawuje, więc piszę. Kupiłem używany rolmasz kutno - 2,7m(2004r) z poznaniakiem(1983r) w komplecie. Jesienne zasiewy zacząłem robić, bez dociążenia przodu, ale czasami leciał w górę więc zrobiliśmy ze zbiornika na gaz obciążnik(zalane żelastwo betonem) waga 120kg i teraz 1012 śmiga bezpiecznie. Jeżdżę na 4 polowej, 1-2 szosowej wszystko zależy od gleby i jak długo po orce leżała. Zestaw sprawuje się bezawaryjnie,od pierwszego właściciela(z papierami), zadbany, siewnik ma zwiększone odstępy między redliczkami i co ważne dwa rzędy zagarniaczy( ori i gęsie stopki). Myślałem, że może problem będzie z podniesieniem zestawu i zaopatrzyłem się w drugi dodatkowy siłownik wspomagający, ale na razie leży nie zamontowany - na pewno go założę bo to lżej dla podnośnika gdy są założone dwa siłowniki wspomagające i na dłuższą metę warto.

Więc odpowiadając na pytanie zawarte w temacie Ursus 1012 bez problemu daje radę z takim zestawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

też mam uprawowo-siewny ale 2,5m Amazone REV 25{wahadłówka,wał packera i hydropak} + D7 i ciągam osiemdziesiątką bez turba , niema ciężko :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom04    0

ja mam ursusa 1201U bez przedniego napędu ale za to z tyłu mam założone koła z bizona, niedawno kupiłem zestaw 3,0 agrgat bierny jakiś duński ale bez hydropaku i siewnik hassia DU 300, na pusto jak go przywoziłem jechało dobrze, zobaczymy jak będzie jak zasypie ziarnem.Myślę że będe musiał dołżyć za 100kg na przód żeby był stabilniejszy zwłaszcza przy zawracaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2

Dokładnie jak piszesz mały problem był podczas nawrotów, ale po dołożeniu obciążnika na przód jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj