Skocz do zawartości
krzysgolab7

Silnik Ursus C-360 3p

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Wielkość luzu wynosi:

- 0,25 mm dla zaworu ssącego

- 0,30 mm dla zaworu wydechowego

Przepraszam wszystkich za wprowadzenie w błąd. W C 360 3P wielkość luzu jest taka sama dla zaworów ssących i wydechowych i wynosi 0,3 mm dla zimnego silnika a 0,25 mm dla gorącego. Sam nie wiem dlaczego tak napisałem. Jeszcze raz przepraszam za pomyłkę.

Pozdrawiam.

jacus    100

tak samo chyba z tym ustawieniem zaworow ,mnie uczyl facet ktory codziennie robi tylko i wylacznie w firmie silniki perkinsa.nie chcialo mu sie do mnie przyjechac i dokladnie pokazal jak to sie robi

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego @krzysgolab7 napisz jak pracuje Ci ten silnik po remoncie.

Wiadomość z agroFakt.pl

kryha16dob    0
A dlaczego wał ma peknąc????Moj 3p jest po szlifie i wal nie pekł a w dupe dostaje niewąsko. Lepiej oryginalny wał przeszlifowac nic kupowac nowy ktory nadaje sie tylko na smietnik bo jakos wykonywanych teraz czesci stawia wiele do zyczenia. Znajomy tez tak mowil wymienił 3 wały ,w koncu oryginalny przeszlifował i ciagnik chodzi do dzis. Duzo zalezy tez od mechanika ktory bedzie skladal owy silnik. Jesli to jakich "fachowiec" co całe zycie w Pgr-ze naprawial ciagniki i zawsze miał kupe roboty to odradzam takich. Juz przerabiałem taki temat kiedys...

co sie tyczy mechanikow z bylych pgr-ów to masz racje. zepsuja super ciagnik bo w zyciu niemieli doczynienia z 3p. rowniez polecam szlif orginalnego wału

adi8    0

witam mam taki problem z 360 3p

były wycieki z silnika z przodu wału i od strony sprzęgła

uszczelniacze wymieniał znany i ceniony mechanik w okolicy

a po kilku dniach znów zauważyłem wycieki co o tym myślicie??????

marian3p    17

Moze wal korbowy ma luz podluzny i rozczelnia simering. Chociaz bardziej prawdopodobne ze te usczelnienia od miski sa zuzyte i wyzuca olej. Bo wlasnie za te wycieki sa w wiekszosci wypadkow opdowiedzialne uszczelki a nie simeringi.

jerzy    2

Krzychu znam ten problem też mam perkinsa i robiłem remont silnika, po pierwsze silniki mają delikatne, zanim komuś dasz silnik do roboty to się zorientuj czy on umie robic, mojemu koledze taki jeden robił co to mów że "jak zrobi to z dzieci na dzieci się nie rozleci " to mu nie wierz, dlaczego, perkinsy mają delikatny bloki i zbyt mocne przykręcanie głowicy powoduje pękanie bloku bo ma cienkie ścianki, zapytaj oto mechanika dyskretnie czy czai bazę, tak mówi młodzież, po remoncie ciągnik wraz źle chodzi i spowrotem do niego on mówi panie blok trzeba kupić i cie szlag trafia, ja swój silnik jak remontowałem to mój mechanik dał blok do przeszlifowania i dorabiane grubsze tuleje, nowe tłoki piersćienia itd, wał orginalny po po polerce i sprawdziny na tokarce czy nie ma "bicia ", głowica leciutko splanowana no i umiejętne składanie kluczem dynmometrycznym i tu wychodzi fachowośc mechanika bo wie zjaką siłą dokręcić szpilki , dlatego kolego dobrze rozejrzyj się za mechanikiem bo perkinsa łatwo spaprać, jak go docierałem wg jego wskazówek to było czuć jak nabiera siły a silnik aż dzwonił, mój sąsiad prez miedzę to mówi słuchać jak slicznie ten silnik pracuje, i nie żałuj olejów silnikowych kupuj nowe i zmienaj, no i chodzi że aż miło, zrobiłem 2 tyś i nie bierze oleju jestem bardzo zadowlony z remontu, . Sorki że trochę przydługo ale krótko się nie dało, chodzi mi tylko oto żeby kolegi rolnika żaden pajac nie wganiał w koszty, a na koniec naprawa kosztowała mnie 2 tyś części z przeszlifowaniem i całą resztą + 1000 zł robota. pozdrawiam i życzę powodzenia

GoRAL1    63
witam mam taki problem z 360 3p

były wycieki z silnika z przodu wału i od strony sprzęgła

uszczelniacze wymieniał znany i ceniony mechanik w okolicy

a po kilku dniach znów zauważyłem wycieki co o tym myślicie??????

Luzy na panewkach.

adi8    0
Luzy na panewkach.

jak je wyelimunowac dużo jest przy tym roboty

GoRAL1    63

Jeżeli wycieka z obydwóch stron to raczej ma luzy na panewkach , prawdopodobnie trzeba będzie przeszlifować wał i dać nowe panewki.

adi8    0

no dobra co to jest ten uszczelniacz gdzie go szukać i czy nie trzeba jakieś wielkiej filozofij żeby go dobrze założyć

jktuning    18

moi drodzy uszczelniacze korkowe nie powinny się tam znajdować . powinny być gumowo silikonowe bo takie są orginalne i one tylko długo i dobrze trzymają.

Pontar    0

Witam!

Też mam problem z uszczelnieniem wału od strony sprzęgła. Wymieniłem już dwa zimmeringi i leje jak lał (no może trochę mniej ale i tak jest tego dużo). Z tego co piszecie to są tam jakieś dodatkowe uszczelniacze gumowo-silikonowe. W którym miejscu się znajdują? Może ktoś wytłumaczyć "jak krowie na rowie", a może ktoś ma jakieś fotki. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc, już mi ręce opadają

:blink:

Pozdrawiam Pontar

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Załóż simmering silikonowy i po problemie. Kosztuje on 50 zł, ale warto wydać tą kasę. A kolega @jktuning bzdury wypisuje, pod miską olejową w oryginale są uszczelniacze korkowe. Jeżeli dobrze się je założy to nie ma prawa przeciekać (można dać silikon, jednak nie jest to zalecane do uszczelek korkowych).

Pontar    0

Wszystko pięknie ale oba poprzednie uszczelniacze kupowałem właśnie po 50zł (czyli chyba sylikonowe). Może naprowadzę was na sytuację po której zaczęły się problemy z laniem oleju. Ciągnik pracował z rębakiem leśnym przez WOM i strzelił wałek sprzęgłowy w skrzyni biegów. Po wymianie i uszczelnieniu skrzyni leciało z pod sprzęgła. Wymienione 2x (w międzyczasie sprzęgło) przebity uszczelniacz na następną pozycję w/g książki i dalej to samo. Nie wiem gdzie dalej szukać.

jktuning    18
Załóż simmering silikonowy i po problemie. Kosztuje on 50 zł, ale warto wydać tą kasę. A kolega @jktuning bzdury wypisuje, pod miską olejową w oryginale są uszczelniacze korkowe. Jeżeli dobrze się je założy to nie ma prawa przeciekać (można dać silikon, jednak nie jest to zalecane do uszczelek korkowych).

Kolego widocznie rozbierałeś stary silnik z pegeerów i nie wiesz co powinno tam być to nie wtykaj nosa bo bym ci w pape wymalował za obrażanie mnie . Pod miska olejową w silniku 3 p Są uszczelki gumowo silikonowe dwie i dwa paski śliskiego papieru to są orginalne angielskie uszczelki a nie jakieś tam korki które pod wpływem oleju się kurczą.

Pontar    0

:blink: Panowie....... dajcie na wstrzymanie. O poradę mi chodzi a nie o awantury. macie jakieś rysunki albo foty - byłbym wdzięczny - będzie nawet łatwiej spór rozstrzygnąć. :D

Davidastra    0

tak tak jiktuning czy jak Ci tam jest???

angole może i miały takie uszczelki

ale silniki składane w polsce nigdy owych nie miały

w pape to sam siebie wymaluj

hojraku Ty za 2 złote

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Kolego widocznie rozbierałeś stary silnik z pegeerów i nie wiesz co powinno tam być to nie wtykaj nosa bo bym ci w pape wymalował za obrażanie mnie . Pod miska olejową w silniku 3 p Są uszczelki gumowo silikonowe dwie i dwa paski śliskiego papieru to są orginalne angielskie uszczelki a nie jakieś tam korki które pod wpływem oleju się kurczą.

Kolego za takie teksty to Ci się % należą. Ja zrobiłem trochę silników AD3.152 i wiem co w nich jest i co powinno być. Możliwe, że angielskie silniki miały uszczelki gumowe. Jednak tak jak pisze kolega @Dawidastra w Polsce nigdy ich nie montowano do 3P.

A korkowe uszczelki nie kurczą się pod wpływem oleju, co najwyżej twardnieją. Jeżeli taki cwany jesteś to powiedz koledze @Pontar jak ma rozwiązać swój problem. A jeżeli nie wiesz to nie wypisuj głupot.

PS.

Dzięki za pomoc kolego @Dawidastra.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piotrekkkk
      Czy można założyć do świec żarowych jakiś czujnik, czy oznacza że świece są dostatecznie rozgrzane do uruchomienia silnika?
    • Przez UrsusJohnDeereTeam
      Witam.Mam problem z odpaleniem szescdziesiatki.Otoz gdy mialem stary rozrusznik wraz z bendixem odpalał normalnie,lecz gdy rozrusznik sie spalil i zalozylismy nowy rozrusznik i nowy bendix pojawil sie problem.Otoz gdy proboje ja odpalic slychac jakby chodzil tylko sam rozrusznik,szczegolnie tak sie dzieje gdy jest zimno(w lato nie bylo takiego problemu,gorzej jest teraz w zime).Dodam ze zeby na wiencu sa wszystkie w porzadku.
      W czym moze byc problem.Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi.Pozdrawiam
    • Przez mafia5855
      Moja chłodnica strasznie się grzeje przy cięższych pracach polowych. Na dole chłodnicy znajduje się już rdza ok7cm². Czy mam ją wymienić czy może jakieś płyny pomogą bo zależy mi na jak najtańszych kosztach. Z góry dziękuję.
    • Przez abuk14
      Witam
      Gdy uruchomiłem dziś ciągnik po kilku minutach pracy uszłyszałem dziwne stuki dochodzące z dolnej części silnika. Podejrzewam panewki albo pompę olejową.
      Nie mam teraz zbytnio czasu i jezeli możecie, napiszcie co to może być, bo nie chcę się teraz grzebać.
    • Przez Sqowron
      Hejka jaki luz na zaworach ustawić w c 360 ? Z tego co wiem to ssące 0,18 - 0,22  a wydechowe 0,28 - 0,32 ale w praktyce może być chyba trochę luźniej nie? np ssący 0,25 a wydechowy 0,35 ?? Dobrze mówię? A teraz pytanie jak je ustawiać chyba na przemian tylko który z którym 1-4 2-3 ? Czy jak bo nie mam pewności ?