Pawel330

Wał strunowy w kultywatorze

Polecane posty

Pawel330    1

Zastanawiam się jaki wał strunowy kupić pojedyńczy czy podwójny oczywiście BOMETA ale podwójne droższe. Ale słyszałem że wały BOMETA są dość ciężkie i na klasach 4-5 dają rade pojedyńcze czy to prawda ?


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

Chyba nie ten dział


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Sorki pomyliły mi się działy. No ale podobno te Wały BOMETA są ciężkie nawet i pojedyńczy a u nas klasa 4-5


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

dwa wały razem struny są skrencone w przeciwną strone i jeśli jeszcze są różnej średnicy to w takim przypadku pole jest 2xgęściej ubite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

mam pojedyńczy wał bometa 2,8m za zwykłym kultywatorem, no i teraz trochę żałuje że nie jest to podwójny wał, bo podwójny jest dzielony chyba na 3 sekcje lepiej kopiuje teren no i napewno zrobi lepszą robotę na 5 tej kl na piasku to i pojedyńczy wystarczy i już ten pojedyńczy fajnie zagęszcza ziemie, jak ustawie kultywator tak żeby jechał tylko na wałku a cięgna przy ciągniku na pływające to jest całkiem całkiem, ale coś mi się niestety wydaje ze ten wałek jak przepracuje ze 200ha to jest max i się rozleci.

minus pojedyńczego to na zaperzonych polach strasznie nawija perz i inne zielska na oski przy pocowaniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

różnica w cenie też spora ;)

za 2 tyś to można by jakiegos pakomata czy ruroy sklecić lub używany kupic :o a nawet cały jakiś agregacik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Agregat mi nie potrzebny wystarszy troche pospawać bo kultwator mam swojej roboty i kupić wałki i agregat jest


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Mam kultywator stary typ 13 łap do C-330M i dotychczas używałem z nim bron konnych do uprawy międzyrzędzi, ale wiadomo brony konne lubią ściągać chwasty, więc pomyślałem o wałku. jednym ze względów finansowych. Co myślicie o tym? Czy jeden wałek daje radę? Zestawu używał bym głównie do niszczenia chwastów w międzyrzędziach, uprawa płytka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj