lulak

Oszukiwanie na wadze

Polecane posty

Kiniser1    0

Przeczytałem cały wątek. W lutym będziemy sprzedawać byka i teraz wiem na co zwracać uwagę przy ważeniu. Niestety własnej wagi się nie dorobiliśmy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Proste !!! U nas elektromagnes u typa był wstawiony pod wagą kładniesz obciążnik 50kg wszystko gra ale jak wprowadzasz sztuke na wage zawsze był problem z masą, jego żonka siedziała obok okna w domu niedaleko skupu i wiedziała co kiedy i jak włącznik przytrzymac i wystarczy.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2502

Najczęściej wpinana jest kostka gdzieś na kable od wagi i wtedy możesz robić cuda z wago np że od 250kg ma oszukiwać 5% itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Podsumowując wątek to nie ma grabi, żeby grabiły od siebie...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rukleekipa    14

ja zawsze ważę się przed sprzedażą wprowadzamy byka , zapisuje wagę wchodzę na wagę. wtedy mam pewność, że nie robią mnie w balona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Nie czytałeś tematu, a jak czytałeś to wniosków nie wyciągnąłeś...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Uwaga na Pana Morawskiego Piotra z Nasielska woj. Mazowieckie oszukuje na wadze wygralem z nim sprawe w sadzie i chcialem ustrzec przed nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aliz4    1

Trzeba się teraz pilnować na każdym kroku. Każdy każdego oszukuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

ja sprzedaje do RAVY jakie macie opinie o nich ?? a z tą piłką dętką itp to chodzi o wagi mechaniczne ? czy elektroniczne ? i co to niby z tyłu mialo by być widoczne ?

A ja raz z nimi miałem taki przypadek w zeszłym roku wytarowana waga na 0 wprowadzamy hf a tam 550 kg on już zapisał a ja mówie że coś mi nie tak byk 165 cm wysoki olbrzym a tyle co chuda krowa waży ? no to zważymy jeszcze raz  zszedł z wagi i wszedł i podniósł wage a tam 780 kg pokazuje i tyle zapisał i mówi mi że to byśmy wyjaśnili jak z agencji by pszyszło. oczywiście w to nie uwierzyłem a szło o to że waga lekko na ziemi sie opierała i od tego czasu patrze by waga była w powietrzu. 

W wtor sprzedaje dwa byki hf ponad 700 i mięsny ponad 800 i jak beda ważyć mniej to nie uwierzę wnioski takie 

- rece na wierzchu matce każe patrzeć na to 

- waga  w powietrzu 

- i zwarze sie razem z ojcem ja waże 77 a ojciec 110 i zwarzymy sie w ciuchach razem w wtorek przed ich przyjazdem  i porównamy :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adizetor    37

Dobrze mówisz, to jedyne co można robić, aby mieli kontrolę nad wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

dobrze kolego mówisz szkoda ze już sprzedałem  heh juz sie niemoge doczekac kolejnego razu ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Zgadza się, waga w niskim zakresie może pracować sprawnie a po przekroczeniu np. 200 kilo zaczyna przekłamywać, wielu handlarzy się z tego utrzymuje. dlatego polecam zakup własnej wagi np takich:

 

 

 

 

post-54337-0-04608900-1462401165.jpg

post-54337-0-42055700-1462401176_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Jak już robisz sobie reklamę to  nie w  tym dziale.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witam.

Zajmuję się produkcją elektronicznych wag inwentarzowych. Jeśli waga elektroniczna jest solidnie zrobiona, z wykorzystaniem dobrych podzespołów, jest nieporównywalnie lepsza i praktyczniejsza od zwykłej. Sama masa takiego urządzenia jest mniej więcej o połowę mniejsza, nie ma żadnych dźwigni i mechanizmów które jeśli zardzewieją nie będą dobrze pracowały. Tensometry na których robi się teraz wagi elektroniczne mają kompensację temperatury dzięki czemu można używać je niezależnie od panującej temperatury. Na pomiar mogą mieć wpływ zakłócenia elektromagnetyczne ale przy zastosowaniu odpowiednich kabli oraz mierników w metalowych obudowach nie stanowi to już problemu. Ale jeśli znajdzie się ktoś nieuczciwy to czy to na zwykłej czy elektronicznej wadzę może "kręcić wałki", Każdą wagę elektroniczną nawet legalizowaną można przeskalować i nie zajmuję to więcej niż 2 min, do tego jedynym dokumentem potwierdzającym legalizację są małe naklejki na wadze, które każdy może sobie wydrukować i twierdzić że jest ok. Ostatnio widziałem nawet na eBay jakiś chińczyk sprzedawał urządzenie które się wpina  do kabla szeregowo i przez pilota można zwiększać lub zmniejszać opór co zmienia wynik wagi. 

 

Dlatego lepiej mieć własną wagę i nie zastanawiać się czy jakiś Mietek handlarz nie kroi nas przy każdym byczku na 50-100 kg i przy kilku sztukach nie skrobnie nas na parę tysi, a każdy z nas wie jaką specyfikę mają handlarze żywcem.

Nie wszyscy są nieuczciwi ale wydaje mi się że jest to opłacalna inwestycja, dodatkowo na takich wagach można ważyć nie tylko zwierzęta ale również palety i big bagi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To za ile pogonisz wagę . Bo Cena rozumiem do negocjacji :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betinka55    0

Ja zawsze ważę na swojej wadze. Niedawno kupiłem nową w wagach Wielkopolskich i zdecydowanie lepiej odczytuje wyniki niż poprzednia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

mam pytanie czy gość lisiński z autkiem TKI jest uczciwym kupcem bydla, kreci sie po okolicy ropczyce, debica ceny ciut wyzsze o kilkanscie groszy, moze, ktos mial z nim doczynienia ? jak ta waga jego waży w tym jego wypasionym mercedesiku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj