Zaloguj się, aby obserwować  
Zetor90

Zetor Forterra 11441

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zetor90    0

Witam mam dylemat bo chce kupic Zetora Forterre 11441 co o nim sadzicie zebym nie dal d*py z jego kupnem, jesli ktos ma to jak mu sie sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0

temat byl poruszany :)


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

cześć ja mam 11441 i 9641 co do 110KM odrazu mówię że moje zdanie mojże być stronnicze bo mam te traktory wady to np. nie ma rewersu na 4biegu i moc ma dopiero od 1400 - 1500 obr/min jak turbo dostanie powietrza wtedy silnik miło pracuje a poniżej jest mółowaty, traktor oceniam jako prosty w budowie, schludne wykonanie, nie ma takiego komfortu w kabinie jak zachodnie marki np.FENDT czy JD ale wszystko jest na swoim miejscu a osiągi są porównywalne z najlepszymi traktorami np wzrost momentu obrotowego 41% czy 5,8tony podnośnik mówią same za siebie relacja ceny do jakości jest bardzo dobra a w paliwie też jest dobrze ja tak dokładnie nie litrarzuje ale zrobie to w najbliższmy czasie ale ok 11 do 12,5 litra na godzine mu wystarcza w orce z 4x48 obrotek z UNI GRUDZIĄDZ pozdrawiam Krzyś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838
ok 11 do 12,5 litra na godzine mu wystarcza w orce z 4x48 obrotek z UNI GRUDZIĄDZ pozdrawiam Krzyś...

ładne masz piaski:)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

ja bym to inaczej nazwał niż piaski poprostu jak się go nie przeciąrzy to tak pali na 1 szosowej ok 9 - 10km/h a obroty silnika tak 1600 do 1700max. A co do tego to zgodze się z Yacentym że napewno np kupiłem ładny kawałek ugorowanej łąki strasznie zarosła to w tym pługu spalił mi dobre 16 - 17litrów na godzine zegarową tylko że obroty 2000obr/min i 4 polowa to jest wolniej i troche dymił, tylko że ja tak nie jerzdżę za tydzień zmierzę dokładnie żeby mi nikt nie zarzucił i powiem co do 0,5litra wiem tyle że seria np. 5820 JD wartości na WOM średnia jednostkowa zużycia ma dokładnie 304g/kwh a Zetor 9641 ma dokładnie 288g/kwh, MF 5445 ma 290g/kwh są i lepsze jak Fendt 308CI z wynikiem 272g/kwh to są dane DLG czyli nie przechwalając Zetora ale i ganić lub mówić że jest paliworzerny nie ma co bo w tej klasie mocy jest oszczędniejszy niż słynne John Deere serii 5000 a napewno nie pali więcej niż MF serii 5000 bo troszeczke lepsze ma wyniki co do spalania niż MF z tej seri ale porównywalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@krzysiu jeżeli twoja forterra tak jak piszesz

 

" ja bym to inaczej nazwał niż piaski poprostu jak się go nie przeciąrzy to tak pali na 1 szosowej ok 9 - 10km/h a obroty silnika tak 1600 do 1700max. "

 

To albo masz lekkie pola albo ten zetor ma nie 110 tylko 130 kM bo u mnie z takimi pługami 4x48 to chodzą 1614 , Silwer 130 a 1234 znajomego , JD 6520 albo mój 110 kM MF ma co robić z tym pługiem i ja swoim 9-10 km/h nie osiągne przy 1600 obr /min

 

Silwer teraz pracuje z V&N bo sprzedał unie i kupił lepszy sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
wady to np. nie ma rewersu na 4biegu i moc ma dopiero od 1400 - 1500 obr/min jak turbo dostanie powietrza wtedy silnik miło pracuje a poniżej jest mółowaty

 

tragiczne jest jeszcze zmienianie polbiegow, halas w kabinie, regulacja ogrzewania i jednak paliwozernosc. W porownaniu do JD czy MF to moze nie wypada zle ale do innych marek to poprostu przepasc, zauwazylem znaczna roznice w pracy np. przy transporcie burakow w porownaniu do same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

szczerze to nie chcę się upierać tak 100% ziemie mam tam gdzie mierzyłem dokładnie 30ha klasy 4a i troche gliny jest może z 1/3 takiej dosyć to nie uciągnie tam 1 szosową, tylko jest jeszcze taki myk że ja tak bardzo głęboko nie orzę, a nigdy tak co do godziny nie mierzyłem ale jak mój ojciec jeździł tam to nawet dzisiaj go pytałem to ma faktury że np rano w domu bak do pełna 8 wyjazd i o 20 zjerzdżał z pola to jesest 12h to tankował 160 litrów i na pole musiał dojechać w tych godzinach 7km i mówi że kilka razy tak wypalał za ten czas 157 a 170 litrów więcej już na temat spalania nie piszę dopóki sam dokładnie nie zmierzę, a co do pól to też nie mówie że jakieś super ciężkie ziemie bo może wy gospodarujecie na jakichś pagórkowato ułożonych polach lub macie rzeczywiście cięższe ziemie a dużą różnice robi to jak byś np. na zime orał 5cm głębiej niż ja i nieporównywalnie opory wzrastają ja pod zboża to nie za głęboko U 1234 i 1614 napewno nie pójdą lepiej i napewno spalą więcej paliwa a reszta jest zdecydowanie lepszymi traktorami niż Zetor, jeszcze jedno nie mam u siebie prędkościomierza sprawdziłem w instrukcji na 1 szosowej i 2200obr/min jedzie 11,3km/h a na 4 polowej na 2200obr/min 9,17km/h to troche wolniej przy tych obrotach co podałem pozdrowionka...

 

u mnie półbiegi są w porządku moi sąsiedzi mają Fendt 309CI a drudzy jeżdżą półrocznym JD 6920 i akurat rozwiązanie półbiegów obydwoje chwalili. Nie wiem jak Same ale wiem jak to jest w Fendt 309CI niepaliwożerny póki roboty nie zobaczy a w moim pługu moi sąsiedzi sami stwierdzili że nawet 1 gram mniej nie spali na godzine zegarową rewelacja bez obciążenia bo 4,5litra, tylko trzeba kupować chyba traktor pod zapotrzebowanie maszyn a nie tak jak znajomi moi 309CI na co dzień z wozem paszowym 5m3 i świecą zużyciem 4,5litra

Edytowano przez robertbara
Ort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

" W porownaniu do JD czy MF to moze nie wypada zle ale do innych marek to poprostu przepasc, zauwazylem znaczna roznice w pracy np. przy transporcie burakow w porownaniu do same "-ciekawe jaki Same i jaki MF albo JD-domyślam się ,że wypasiony Same i ubogi ten inny-bo akurat Same to od w/w musi się jeszcze dłuuuugo uczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

Krzysu asle robisz ludzi w bambuko jeśli Twój zetoz przy 2200obr/min jedzie 11,3km/h to przy1700=8,7km/h ana czwórce to będzie 6,7-+7,1km/h!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
" W porownaniu do JD czy MF to moze nie wypada zle ale do innych marek to poprostu przepasc, zauwazylem znaczna roznice w pracy np. przy transporcie burakow w porownaniu do same "-ciekawe jaki Same i jaki MF albo JD-domyślam się ,że wypasiony Same i ubogi ten inny-bo akurat Same to od w/w musi się jeszcze dłuuuugo uczyć

 

chodzilo mi tylko o paliwo i wnioski wynikaja z subiektywnych obserwacji w wyrafinowanych warunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

do lukas 120 nie wiem czy robie ludzi w bambuko sprostowałem to co wcześnej napisałem danymi które są zamieszczone w instrukcji obsługi a wcześniej opierałem się na pomiarze Fendt 309CI który za mną jechał i niby tyle miało być bo moi sąsiedzi takiego mają z cyfrowym wyświetlaczem ale niech jest że mój błąd, ogólnie to i tak zdania nie zmienię na temat tej 11441 bo za dużo mniejsze pieniądze niewiele mniej oferuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

zgadza sę ze pieniądze duzo mniejsze ja za swoją valtre bym miał dwa zetoru :) znajomy ma taka i sobie chwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Mi Valtra też się podoba tylko że każdy ma swoją sytuacje i możliwości ja jak kupowałem Zetora trzy lata temu to miałem prosty wybór średni ciągnik ze wszystkimi maszynami do niego i Bizon Rekord ZO58 z klimą szarpaczem słomy i 4,56szer czy dużo lepszy traktor z osprzętem bez jakiegokolwiek kombajnu a na 120ha to przy tym że mam 4 ciągniki to nie było co szaleć kombajn też potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeBBrokers    1

Panowie to że moc uzyskuje dopiero przy 1600obr to nie jest wada tak fabryka zrobiła i już. Wystarczy go odpowiedno podkręcić na pompie i MOC będziecie mieć przy 1000 lub niżej i wtedy zapomnicie od JOHN DEER-ach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
tragiczne jest jeszcze zmienianie polbiegow, halas w kabinie, regulacja ogrzewania i jednak paliwozernosc. W porownaniu do JD czy MF to moze nie wypada zle ale do innych marek to poprostu przepasc, zauwazylem znaczna roznice w pracy np. przy transporcie burakow w porownaniu do same

 

Odważnie napisane. Świetne stwierdzenie. A w porównaniu do jakiego to ciągnika wypada zle.

 

Ciekawe dlaczego Claas zakłada to ciągników silniki JD a nie Mercedesa. Gwiazda przygasa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30
5820 JD wartości na WOM średnia jednostkowa zużycia ma dokładnie 304g/kwh a Zetor 9641 ma dokładnie 288g/kwh, MF 5445 ma 290g/kwh są i lepsze jak Fendt 308CI z wynikiem 272g/kwh to są dane DLG czyli nie przechwalając Zetora ale i ganić lub mówić że jest paliworzerny nie ma co bo w tej klasie mocy jest oszczędniejszy niż słynne John Deere serii 5000 a napewno nie pali więcej niż MF serii 5000 bo troszeczke lepsze ma wyniki co do spalania niż MF z tej seri ale porównywalne

 

wg testu top agrar 90 konnych ciągników zetor 9641 był najbardziej paliwożerny więc coś tu nie gra, jd i mf są oszczędniejsze, to był test top agrar i dlg, czytałem ten artykuł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257
Ciekawe dlaczego Claas zakłada to ciągników silniki JD a nie Mercedesa. Gwiazda przygasa :P

Co to za porównanie. Inna półka:

Czemu sokólski Farmer zakłada do jednego ze swoich ciągników silnik JD, a nie Mercedesa? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Odważnie napisane. Świetne stwierdzenie. A w porównaniu do jakiego to ciągnika wypada zle.

 

Ciekawe dlaczego Claas zakłada to ciągników silniki JD a nie Mercedesa. Gwiazda przygasa :P

same 100.4 i zetor 11441 jezdzily w transporcie z taka sama przyczepa, taka sama odleglosc, ta sama ilosc kursow i podobna moc i codziennie po 8-10 godzinach pracy do same dolewalem o ok. 20 litrow mniej paliwa niz do zetora co w tym odwaznego?

kazdy powtarza to ze przy lzejszej pracy jd pala duzo, a jak by nie bylo transport z 12 tonami nalezy raczej do lzejszych prac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Napisałeś w porównaniu do JD i MF nie wypada żle.

 

Tak w lekkich robotach pali powyżej przeciętnej. Traktor do konkretnej pracy. Po prostu zakładać konkretne maszyny a koszty jednostkowe spadną :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Napisałeś w porównaniu do JD i MF nie wypada żle.

 

Tak w lekkich robotach pali powyżej przeciętnej. Traktor do konkretnej pracy. Po prostu zakładać konkretne maszyny a koszty jednostkowe spadną :P

wszystko sie zgadza, zauwaz ze to bylo pisane prawie rok temu i jakos tak to bylo, ze w innym temacie przedstawialem ta sama sytuacje i nie chcialem sie powtarzac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4
szczerze to nie chcę się upierać tak 100% ziemie mam tam gdzie mierzyłem dokładnie 30ha klasy 4a i troche gliny jest może z 1/3 takiej dosyć to nie uciągnie tam 1 szosową, tylko jest jeszcze taki myk że ja tak bardzo głęboko nie orzę, a nigdy tak co do godziny nie mierzyłem ale jak mój ojciec jeździł tam to nawet dzisiaj go pytałem to ma faktury że np rano w domu bak do pełna 8 wyjazd i o 20 zjerzdżał z pola to jesest 12h to tankował 160 litrów i na pole musiał dojechać w tych godzinach 7km i mówi że kilka razy tak wypalał za ten czas 157 a 170 litrów więcej już na temat spalania nie piszę dopóki sam dokładnie nie zmierzę, a co do pól to też nie mówie że jakieś super ciężkie ziemie bo może wy gospodarujecie na jakichś pagórkowato ułożonych polach lub macie rzeczywiście cięższe ziemie a dużą różnice robi to jak byś np. na zime orał 5cm głębiej niż ja i nieporównywalnie opory wzrastają ja pod zboża to nie za głęboko U 1234 i 1614 napewno nie pójdą lepiej i napewno spalą więcej paliwa a reszta jest zdecydowanie lepszymi traktorami niż Zetor, jeszcze jedno nie mam u siebie prędkościomierza sprawdziłem w instrukcji na 1 szosowej i 2200obr/min jedzie 11,3km/h a na 4 polowej na 2200obr/min 9,17km/h to troche wolniej przy tych obrotach co podałem pozdrowionka...

 

u mnie półbiegi są w porządku moi sąsiedzi mają Fendt 309CI a drudzy jeżdżą półrocznym JD 6920 i akurat rozwiązanie półbiegów obydwoje chwalili. Nie wiem jak Same ale wiem jak to jest w Fendt 309CI niepaliwożerny póki roboty nie zobaczy a w moim pługu moi sąsiedzi sami stwierdzili że nawet 1 gram mniej nie spali na godzine zegarową rewelacja bez obciążenia bo 4,5litra, tylko trzeba kupować chyba traktor pod zapotrzebowanie maszyn a nie tak jak znajomi moi 309CI na co dzień z wozem paszowym 5m3 i świecą zużyciem 4,5litra

No fakt że 1234 nie zrobi więcej ale 1614?? http://farmphoto.com/fpv2/thread.aspx?mid=490759

Widzisz przy tym swoją forterre??


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Forterra przy takim pługu? Dobre. Już nie chodzi o uciąg ale o podniesienie. Zresztą w życiu nie uciągnie tyle co 16-ka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

nio może troche przesadziłem znaczy nie o to mi troche chodziło ale ok. ja mojego na 1614 bym nie zamienił i tej 5 wogóle bym nie uciągnoł, podnośnik z pamięci pisząc to chyba ona mocniejszego nie ma co najwyżej by przodek mi poszedł do góry i nie ruszył bym go na przód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj